Jump to content
Българският форум за музиканти

Може ли Korg Pa60 да ползва семпли за Pa80?


mevas

Recommended Posts

Здравейте,

има ли някакъв относително лесен (и евтин) начин да се закачи карта в Pa60, за да мога да ползвам семпли на инструменти от Pa80? Свиря основно българска народна музика от шопския и македонския край - трябват ми малко по-реалистични акордеони и евентуално кларинет и гайда. Интересувам се и от качествени стилове за граовско, ситно шопско, копаница .., инструмента ми е купен от Невилиян (Гема мюзик) и има сета за българска музика.

 

Пишете! :hysterical:

mevas@engineer.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към Pa60 може да се прикачи харддиск, а може и флопи. обаче ако нямаш вграден семплер няма да можеш да импортваш семплирани звуци. доколкото знам Pa60 няма семплер нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега.Няма начин да вкараш семпли в ПА-60.Няма семплер,който да ги разпознае тези файлове,а няма и РАМ-памет, в която да се сьхраняват по време на работа.В хард-диска можеш да слагаш,стилове,песни от секвенсера,бленди правени на самия КОРГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Teiton, прав си че не може да свири семпли, но не защото няма RAM. И Ра80 ги чете директно от картата, като я извадиш по време на работа семплите изчезват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

 

Вариантите пред мен засега май са Pa800 или модификацията на сърбите за 140 евро, която нямам никаква идея как ще реализирам. :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ме питаш, карай си със Ра60 и си вземи нещо допълнително ако имаш нужда (солистично). Като аранжер едва ли ще промениш звученето, дори и с Ра800.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не отварям нова тема да питам тук.Разполагам с ПА-80.Интересува ме някой ползвал ли е това чудо VHG-1,което се води вокален процесор и ефект процесор за китара.Купува се отделно като платка и се монтира в клавира.По специално ме вълнува хармониста дали е добър и заслужава ли си 200-тата долара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ра60 е същия като ра80 с разликата че ра60 то няма PCMCI slot, и поради това не можеше да му се вкара семпли, и този проблем се реши отдавна, като в Турция в DTL elektronik, ако някой иска мога и тел. да му дам, значи там ти слагат board с карт рейдъра и също така ползваш ОС на ра80, клавира става същият като ра80, мисля че струваше около 100 - 150 евро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Ако ме питаш, карай си със Ра60 и си вземи нещо допълнително ако имаш нужда (солистично). Като аранжер едва ли ще промениш звученето, дори и с Ра800.

 

КОЛЕГА, ти чувал ли си как звучи аранжора на PA800 ?! Ти за думата semple чувал ли си ? За семпли на барабаните, на баса, на акомпанимента ?! Колега ти твоето PA60 не можеш да го сравниш с PA800 ако ще и 6 харддиска да си сложиш. Ако не си чувал PA800, ела в Пловдив, където работя, или мини през Стара Загора и ще чуеш много. Ако те чуе някой голям музикант, извини ме за директността, но ще ти се смее. Те даже и от фирмата KORG® биха се учудили, че PA60 звучи като PA880. Не искам да обиждам никого, извини ме предварително, но смятам, че явно не си чак толкова компетентен, за да коментираш подобни теми. Като бай Ганьо - "Обиколил съм целия свят - то София, то Влашко, то Пловдивско ... " Имаш PA60 - хубаво, но не мисли, че всичко е PA60. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм за СЕМПЪЛ. И може би имам по-богата база данни със семпли от теб. Човека пита дали е по-добре да даде 140 евро или 2000 лева за ъпгрейд. В горния пост му казах да държи Ра60 и да вземе нещо друго. Аз примерно съм се спрял на семплер Yamaha A3000, който тук се продава за 400 лева и е професионален студиен семплер с портаменто като на DX11 и е със 128 МВ памет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, колега, ама съм убеден, че си наясно, че един от по-новите коргове, който има всичко това в себе си е по-рационалния вариянт. Макар и маклко по-скъпо да ти излиза. Всички тук сме наясно, че всеки разход се наваксва бързо или да използвам наложилият се термин "избива се". Така, че вместо да разнасяш семплери и разни такива неща по-удобно е с един клавир. Като мобилните телефони. Защо да имаш скъп и хубав телефон с хубава камера и вграден mp3 player, като можеш да имаш сравнително евтин и обикновен телефон (в никакъв случай не казвам не хубав, тъй като и аз ползвам само елементарни модели на Nokia), отделно цифрова фото-камерка и едно плейърче. Не бих си купил скъп телефон, но за клавир - незнам, все пак мисля, че е по-практично. Колега kalinpetkov в никакъв случай не те подценявам и съм сигурен, че си вършиш работата и така, но просто казвам, че за мен бе по-одачният вариянт. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е за разнасянето, че е по-добре 1 от 2, но аз за мен съм решил, че с външен семплер е по-евтино и крайния резултат е подобен (с хубав семплер разбира се)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

има ли някакъв относително лесен (и евтин) начин да се закачи карта в Pa60, за да мога да ползвам семпли на инструменти от Pa80? Свиря основно българска народна музика от шопския и македонския край - трябват ми малко по-реалистични акордеони и евентуално кларинет и гайда. Интересувам се и от качествени стилове за граовско, ситно шопско, копаница .., инструмента ми е купен от Невилиян (Гема мюзик) и има сета за българска музика.

 

Пишете! :thumbs_up:

mevas@engineer.bg

 

Ако искаш хубави акордеони за РА60 мога да ти дам програмите и перформансите за гуарини,паоло сопрани,президент и др.

 

 

Вярно е за разнасянето, че е по-добре 1 от 2, но аз за мен съм решил, че с външен семплер е по-евтино и крайния резултат е подобен (с хубав семплер разбира се)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.