Jump to content
Българският форум за музиканти

Методи за поставяне на струни


JonathanDavis

Recommended Posts

Не съм специалист, затова търсих из нета ефективни методи за поставяне на струни, защото от предишния ми опит стигнах до извода, че съм грешал в тая част, което пък довежда до разстройването на китарката, използвайки тремолото. Ясно, че тремолото също играе роля, обаче като го използвам се чува едно леко "изчаткване" откъм навитите струни, появяващо се и при завиването им също така. А си мисля, че не трябва да го има. Бихте ли споделили кой от тия трите използвате (или ако си имате свой да го обясните) и с кой евентуално вероятността от разстройване ще е по-малка. Пробвал съм 1 и 2 вариант, уж ги държа стегнато докато ги навивам ама знам ли... :metalist:

Та значи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво се оказва, че всеки си "пази" начина, по който си слага струните? :icon_shithappens: Не е чак толкова зор някой да драсне 2 реда и да ми каже примерно 'трябва да правиш колкото може по-малко врътки' или обратното, защото...еди си кво.

Lord Of Darkness, мерси че се включи, но си мисля, че това е по-лошия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам 3-тия метод като гледам да ми се получи само една намотка, според мен с повече намотки разстройва повече. При китари с Флойд или друг тип тремоло при което имаш заключващ нът това не е от никакво значение, но те са вече друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво се оказва, че всеки си "пази" начина, по който си слага струните? :icon_shithappens: Не е чак толкова зор някой да драсне 2 реда и да ми каже примерно 'трябва да правиш колкото може по-малко врътки' или обратното, защото...еди си кво.

 

1. Намотките трябва да са успоредни (да не се пресичат и наслагват една върху друга);

2. Във всеки случай 3-4 намотки стигат (не се опитвай да навиеш цялата струна върху ключа!);

3. При заключващи ключове и и 2 намотки са много. При Флойд, както вече отбелязаха, няма значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с китара с тремоло и ако има една навивка или се къса или се растройва много яко . Просто не държи като е една намотката . При флойд това няма значение , но при моята конкретно , а както и на предполагам повечето китари със стандартно тремоло има голямо значение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, аз много често, поне при първите 4 струни, ги прекарвам няколко пъти през дупчицата на ключа, и винаги гледам да законтря струната под остър ъгъл на ръбчето на дупчицата, за да е добре захваната. След това правя един оборот и съм готов. До сега не ми се е късала струна при ключовете. Важно е и да се смаже струната при държачите, и при магаренцето. Също така, калайдисвам струните от долната им страна, за да не се разплитат лесно отдолу.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои струни са хубави, и кои-не е много относително понятие, което често опира до вкус.

 

За справка: темата за струни.

 

Е, разбира се, Stagg не са точно хубави струни, но пък не само скъпите струни са добри.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз ги слагам както ми падне щото съм на обикновенна кухарка. :) ама тоя от 2-то клипче как слага струните на обикновенна китара(т.е.не е лява) най - дебелата на мястото на най - тънката и тн... :rolleyes:

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги слагам по 3-я метод, който си показал и мисля, че е държи най-здраво (но все пак аз съм със заключване, така че е все едно :thumbs_up: ). Първати 2 метода всъщност са едни и същи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз метод 2 ползвам. Една-две врътки за дебелите струни и може би 3-4 за тънките преди да прекарам струната през пег-а.

 

Нямам проблеми с разстройването на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.