Jump to content
Българският форум за музиканти

помощ смесвателен въпрос


Recommended Posts

Бих искал да помоля някой с добро ухо и познания по смесване и ефекти, да помогне ако може .

В мп3-то дето съм дал линк, нещо китарата не ще да се лепне за останалата част и незнам какво да пробвам.

Пробвах с ривърб но нестана добре. Ако имате някаква идея :metalist:

 

http://brysnaria.hit.bg/tech_mix_4.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намали я и усили малко барабаните :icon_shithappens: Също така малко EQ няма да е зле .

Това с "малко EQ" е твърде общо...колко малко, на кои честоти...да усили или да намали... :hysterical:

Мен лично не ми харесва самата китара...тембърът й въобще не се вписва в общото...няма плътност, няма обем....ако ми пратиш само откъса, без насложената китара, ще сложа някоя друга и ще ми кажеш дали ти харесва повече... :punk_guitar:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко като електроуред звучи, а не като китара. Кажи как си я записвал и какво си и правил? Най-вероятно ще е по-добре да я презапишеш отколкото да я манипулираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е ужасна, да... адски дефазирана на определени честоти.

Предполагам при записа са смесени сигнал от говорителя и директен сигнал от преампа, не се сещам за друго обяснение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи китарата всъщност не е китара, а симулация, и на слушалки звучеше добре, ама после като я чух се фанах за главата :hysterical:

 

Въпроса ми беше какви ефекти точно да сложа за да се съчетав по-добре с останалото. Пробвах EQ, ама като цъкам напосоки има доста съмнителни резултати :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.