Jump to content
Българският форум за музиканти

Очаква се да излезе Amplitube Metal


the_gorer

Recommended Posts

Не съм фен на Амплитюб, особено на новата версия - звучи кошмарно пластмасово и е супер трудно да се изкара качествен метъл звук.

Но ето, че се очаква да излезе версия, специално за метъл, която както изглежда ще предлага, ако не подобрение в звука, то поне улеснение в настройването на метъл пресетите.

Де да видим...

 

http://www.amplitube.com/metal

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам я тази версия, за да видя какви новости откъм метъл пресети и ампове са сложили.

 

Иначе от тия софтуерни неща признавам само Revalver MK II.

Всички останали звучат супер найлоново, особено Amplitube и най-вече GuitarRig.

Гнусни пластмасови играчки са, но пък предлагат много шорткъти и улеснения за домашно свирене и репетиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е :thumbs_up:

Обаче ако си някой начинаещ, който още незнае какво ще му е нужно за да искара еди кой си звук от тия програми може да научиш за какво става на въпрос и да се позабавляваш малко или много.

Ще я видиме тая нова версия, дано да я пипнат малко повечко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случаи забавлението е основна цел, но все пак Guitar Rig ми харесва повече от Amlitube, а с Revalver-a не съм толкова запознат за да давам мнение, но също изглежда нелоша програма. Малко се отклонихме от темата. Все пак от IK може да ни изненадат с нещо интересно в новата версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак от IK може да ни изненадат с нещо интересно в новата версия.

На това разчитаме, макар и със солидна доза песимизъм.

Дай боже да го подобрят този сух, найлонов звук. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...тази година доста неща ще чакаме....ще го видим този Метал Амплитюб.

 

А междувременно излязло е и това http://www.waves.com/content.aspx?id=93

 

Waves GTR (Guitar Tool Rack 3)....има го в народен вариант вече. Мился, че е доста добро особено за чист звук и леки стилове...бруталиите му все още са доста замазани и далеч от ГРиг-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ щом вече го има в народен ще му хвърля едно око :offtopic-001:

 

За мен лично Амплитюб си е сериозно "софтче" :)

С повече игра и малко периферийка преди да влезне китарата си звучи много добре :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам IZotope Trash пред Amplitube ... предполагам че и след тази версия ще съм със същото убеждение :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ а пък според мен - за нищо не става....

може би, понеже съм свирил с нещата ,които претендира да симулира .

(споредм мен не симулира, а спекулира, че симулира -

разбирай - шмекерира)

един вид - някаква забава и губене на време.

 

нямам претенции мнението ми да е меродавно.

програмата съм я пробвал у двама приятели -

(като у Евтим звучеше сносно).

може и да е вьпрос на процесор,

усилвател,тонколони...

за сега съм скептик за свирене със софуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха... шмекерира.... верно си е!

 

Малко :thumbs_up: :

 

Ами не знам - на мен софтуерните симулатори ми се струват особено подходящи за свирене вкъщи, и сравнително подходящи за записи.

 

За свирене на живо, също са подходящи, обаче само ако приемем, че съществуват редица предпоставки, които обикновено не съществуват, например:

 

- Наличие на много техника(особено за барабаните).

- Наличие човек, който се занимава със звука, и си разбира от работата.

- Някаква преграда между барабаните и музикантите/публиката, за да не се пресища от към високи честоти цялата картина.

 

и т.н.

 

Иначе, използването на софуерни ефекти(особено спийкър симулации) за на живо, ми се струва доста неудачно, в случаите, когато инструментите се надвикват един друг(което, каквото и да си говорим е положението почти винаги).

Просто симулацията няма да надвика истинския усилвател(освен ако PA-системата не е наистина МНОГО мощна).

 

Моето мнение е, че софтуерните симулации имат добър тон, но са по малко динамични не само от ламповите усилватели, но и от транзисторните усилватели(просто обикновено колоните, през които излиза звука са по-ниско чувствителни от китарните говорители).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

големи разбирачи се извъдиха някой хора тук, до такава степен че чак е смешно

 

като не ви харесват "безплатните" софтуери си свирете с продънените берингери :thumbs_up:

 

гтр3 - замазан? гтр3 има много добри хай гейн пресети с много повече дефиниция от всичко останало което е на пазара в този момент, това че при вас не звучи добре може да значи само 2 неща

 

1 - китарите са ви зле

2 - зад-китарните устройства са зле (свирачите:) )

 

IZotope Trash - това ефект за китара ли се води? аз си мислих че е по скоро ефект който има за цел да разваля звука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за гтр - много ясно че ще е кофти със няква скапана карта за 20-50лв, все пак е направен със специална педалиера да бачка ;) купете си оригиналния пък тогава коментирайте колко мажат и колко шумят софтуерните симулации

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.