Jump to content
Българският форум за музиканти

как да по4на ;(


dudec

Recommended Posts

... но не виждам проблем да сменяш два пръста вместо един - няма да ти се изпилят пръстите от смяна на акорди :offtopic-001:

 

Поздрави,

Влад

 

За скорост е всичко :) Това че не ти се е налагало в една песен да смениш бързо от D minor на D major , не означава , че няма песни , в които скороста на тая смяна да е от значение ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм има един съвет който може да се даде...

Просто свири...Ако някои се сеща първият си път пред комп-а винаги гледахте към клавиатурата кое копче да цъкнете но след като мине време се осеща че правите сичко това като по рефлекс :) Както видях в подписа на един от user-ите тука.

"You're guitar playing, realy helps you're guitar playing" :)

Аз лично съм почнал да свиря самоук и тогаз до сега съм си останал съм самоук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Неграмотно писане, неграмотно мнение!

По-нататък сам ще се сетиш, че имаш нужда от уроци, но по какво ли първо?

 

Абе карай да върви...

 

Влад

 

 

еми брато тва че тука има хора от форума които са решили да дават уроци на начинаещи (щото толко могат) и са дай сички дет още не знаят кво е китара да одат да си дават парите за глупости--са не е едно време дет немаше никва информация в нета.........шото немаше нет хахах

а 99%--да бе напрао 100% от сички китраристи дет познавам сами са почнали да се учат--поне акорди скали гами сичко има в нета--да се научиш най малкото кординацията между двете ръце--и тогава да ходиш на уроци---

тогава сам ше имаш питания--щом имаш питания за нещо начи "сам ще се сетиш, че имаш нужда от уроци,"

 

вие дето давате тия мнения още от 3-тия ден откакто си купихте китара ли се записахте на уроци?????

ако да начи сте балъци хаха---

има тооолко мноо книжки табл;атури и уроци за начинаещи че не е истина просто колко требе да си зле да си дадеш парите за да ти обяснят--е тва е първа струна-е тва е втора струна--тва е до тва е ре .хах

Редактирано от KILL_EM_ALL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ KILL_EM_ALL,

мнението ти е лично и ако е добро за теб, не значи че трябва да е валидно за останалите.

 

Аз, като почнах преди доста години, карах дьлго време на школи (да - тогава нямаше нет),

и година и половина след това установих , че няма да направя нищо без учител.

Последваха една година класическа китара и една - две години - електрическа.

Чак тогава, реших да продьлжавам сам.И до днес - се самообучавам.

 

Да, инфо в нета много, но пьк не е равносилно на обучение с учител.

И едно е лице в лице - друго е да гледаш някой от тубата.

Между другото - тези дни един приятел , известен китарист, ми показа няколко трика за фьнк китарата. Дано ми остане време да ги потренирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз,до голяма степен съм съгласен в случая с KILL_EM_ALL.Според мен да се поблъскаш месец два в къщи преди да отидеш на уроци си е полезно.Първо си опознаваш малко или много инструмента и второ проверяваш дали ти е достатъчен мерака за да се занимаваш със свирене малко по сериозно.А пък и всеки (или почти всеки)има някой и друг познат китарист от който да види някои най елементарни неща.В България всички така са започнали и макар че са самоуки има някои са станали много добри.

 

п.п.У нас свиренето на електрическа китара е предимно в хоби ерията.Повечето от учителите са също самоуки или са учили при самоуки такива.Тук е мястото да уточня,че при самоуките включвам и хора,които са се прехвърлили от други инструменти(като мен например,първото ми музикално образование е за цигулар),а също и класическите китаристи,защото свиренето на електрическа и класическа китара няма много общо

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят най-искрен съвет за тва как да почнеш е да не четеш кво ти пишат в тоя форум ;) Щото тука секи си знае неговото и само спор става. За тва и ти си знай своето и ще си намериш начина да свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.