Jump to content
Българският форум за музиканти

как да по4на ;(


dudec

Recommended Posts

здравеите преди 3 дни си купих китара стагг шоумастер и изкам да попитам как да по4на щот нищо не знам и не мога (тежък слу4аи) ама искам да се нау4а . какво да направя? и още еин въпрос струните както вървят от на4алото на грифа към адаптерите се надигат на 1 праг4е са има няма 1-2 мм а на последното са кам 6-7мм тва нормално ли е или не6ту не е наред :punk_guitar: предварително благодаря :) П.П много бавно сменям акордите пръст по пръст ги слагам как да ужели4а темпото а за табове да не говорим бъркам си4ко - струни праг4ета и зву4и глухо

Редактирано от dudec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало се научи да пишеш грамотно без 4-ки и 6-ци!

После:

 

Свириш от три дни. Как подяволите очакваш да сменяш акорди като някой дългогодишен китарист или да свириш арпежи като такъв? С практика ще си дойде и ще се научиш. За разстоянието от праговете няма да коментирам, защото не се занимавам със сетъп на китари и няма да е меродавно мнението ми. А звучи глухо защото вероятно свириш без усилвател. Как може да чуеш добре как трепти струната, ако нямаш електрически усилвател или резонаторна кутия за същата цел?

 

Моят съвет е да хванеш някои лесни песни, зависещи естествнео от стила музика, който слушаш и би искал да свириш. Примерно някво рокче или блусче. Другият вариант е да хванеш някоя школа и да почнеш по нея - нещо, което доста хора тук ще ти препоръчат пред голото пилене на мелодийки...

 

Успех!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря :thumbs_up: П.П свиря през комп. а ако изтегля някаква програма звукът ще се промени или ще си остане същия

Редактирано от dudec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дето от началото до края разстоянието между струните и грифа се увеличава е напълно нормално а за останалото трябва практика и най-важното е да не се отказваш като неможеш нещо. Разнообразявай си упражненията като ти писне едно почвай друго но не се отказвай. Започни да свириш простички песни на любими групи, а теорията ще я научиш в движение. Аз лично никога не съм си давал зор кат не ми се свири хвърлям китарата, но не се отказвам да свиря....

 

Ае успех в начинанието....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чети тук ;)

 

иначе в youtube има хиляди клипчета, ама ако нещо не схванеш правилно така "самоуката" после ще си блъскаш главата :)

 

Успех! :thumbs_up:

и си дръж китара винаги НАСТРОЕНА!!! сложи си ΑP tuner

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди на уроци 2-3 пъти да ти покажат най-важните техники, после ако искаш сам си свири :thumbs_up:

 

А после иди на 2-3 урока по устройство на двигатели с вътрешно горене и почвай да караш рейс.

То ако ставаше с 2-3 урока... Странни музикантски съвети има понякога тук.

И кои пък ли са тия най-важни техники?

 

Абе мани!

 

Влад

 

п.п.

Не знам дали само като изтеглиш някоя програма ще се промени звука на китарата ти, но ако я инсталираш и използваш ефекти в реално време /стига въпросната програма да го позволява/ - предполагам, че да.

В.

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха... :thumbs_up:

 

dudec, като за начало прегледай по-старите теми във Форума, има изписани тонове инфо ТОЧНО по въпросите, които те интересуват - как да започнеш, за софтуера за китарни ефекти и т.н. и т.н. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като половината (и повече) хора се "учат" да свирят сами, защото мислят че няма смисъл да се дават пари за уроци и след известно време отчитат че няма напредък, нещо куца.

Тогава решават да почнат уроци и разбират че са научили всичко погрешно (и аз съм такъв случай), затова според мен е по добре да се отиде няколко пъти на уроци ПОНЕ и то в началото, ако няма финансов проблем ест е добре да се ходи постоянно :thumbs_up:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като половината (и повече) хора се "учат" да свирят сами, защото мислят че няма смисъл да се дават пари за уроци и след известно време отчитат че няма напредък, нещо куца.

Тогава решават да почнат уроци и разбират че са научили всичко погрешно (и аз съм такъв случай), затова според мен е по добре да се отиде няколко пъти на уроци ПОНЕ и то в началото, ако няма финансов проблем ест е добре да се ходи постоянно :icon_shithappens:

епа я не лъжи момчето--като за начинаещи има толко мноо работи по нета, а не да ми оди на учител и да дава по 15 кинта на час само да му обясняват--е тва тука е магаренце е тва е прагче е тва е струна........

земи седни брато и се научи на най основното --поне да можеш да уцекваш струните как се вика--а не отначалото да даваш кинти--и по натам сам ще разбереш че се нуждаеш от уроци..но вече ше има смисал от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Неграмотно писане, неграмотно мнение!

По-нататък сам ще се сетиш, че имаш нужда от уроци, но по какво ли първо?

 

Абе карай да върви...

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:

чети тук

Интересно е показано на картинката (в първия урок) как се хваща E major... На схемата е добре, но на картинката нещо единият пръст не е на правилното място, според това, което виждам на монитора. Просто са объркали картинката, защото web-дизайнера не е китарист. :)

 

D major пък е по-добре да се хване с наобратно показалеца и средния, за да може да се научи по-лесно D minor.

 

Мен ако питаш, това не е са добри уроци...

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Metanoia: Просто са сложили ми минор (или ми7 - зависи как свири пичът от картинката), защото както предполагам и аз уебмастърът им не е китарист :) А това за ре мажора не го топля, но не виждам какъв е проблемът с разпределението на пръстите така. Аз самият така свиря ре мажор и ми е много по-удобно (може би въпрос на навик). Вероятно наиситна е по-лесно после смяната от ре мажор към минор с преместването на показалеца, но не виждам проблем да сменяш два пръста вместо един - няма да ти се изпилят пръстите от смяна на акорди :offtopic-001:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.