Jump to content
Българският форум за музиканти

ПИКГАРД


Recommended Posts

Здравейте :punk_guitar:Понеже не можах да си намеря пикгард за китарата който да се вписва в бюджета ми,да ви попитам каде могат да ми изрежат такъв и с/у какви пари?Чух за фирма която правела табели....Моля за малко повече инфо...

Мерси преварително и съжалявам ако раздела е погрешен стори ми се правилно да мацна темата тук....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всяка фирма , която прави рекламни табели можеш да си направиш пикгард, само да им дадеш шаблон на това, което искаш, дори и дупките ще ти пробият с размера, който ти трябва.

 

 

ПП ако си от Пловдивския регион мога да ти кажа къде ще ти направят - при брат ми :offtopic-001:

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е китарата и колко ти е бюджетът? :surprise: Защото един Stratocaster-ски капак струва нещо от сорта на 20 лв, което не е скъпо, като се има предвид, че си е доста качествено направен, а не знам ако отидеш да ти направят по поръчка какво ще ти измайсторят. Най-малкото са от добър натериал направени, тези, за които ти говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кофтито е,че си купих пикгард от магазинчето Music Jam (или нещо такова беше),обаче дупките не пасват...разминават се съвсем малко.И взех да си мисля дали дупките на китарата ми са нестандартни?

 

 

 

Китарата е Johnson Stratocaster

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не са - на почти всеки пикгард се разминават, дори понякога на китари от 1 модел (особено ако са от отдавна в продукция)

 

това което е най добре-направи нови отвори направо за новия пикгард, ако има нужда зашуши старите с някви трески и лепило - ако не да си седят така и да не ти пука :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да не поствам нова тема тук ще питам прозрачна пластмаса да знае някой каде се продава да си изрежа една плочка (за пикгард) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mr.Bricolage Там е пълно с "прозрачни пластмаси" (Плекси глас). И тея от 2 мм не са мн скъпи май. За пик ще ти излезне евтино.

ПП: аз имам една дебела 5 мм. Искам да питам дали ще седи яко ако направя гард по цялото тяло на китарата(от горната страна) :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то моята идея беше да си сменя пикгарда с прозрачен и да му сложа едни неончета поне на едея много яко ще изглежда но ще видим :recourse: а колко струва горе долу една плочка плекси 2мм ? а иначе немога да си представя нещо как ще сложиш гард на цялото тяло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vertigo: някъде от порядъка на 15-18-20лв трябва да е листа плексиглас в бриколаж, но го продават на големи листа 1000х1000 или 1000х500мм, затова най-добре просто иди в някоя рекламна агенция и се оправяй те да се занимават с намирането на материала - ще платиш само изрязването и това, което са ти изрязали :cheers2:

 

icohohi: и за кво ти е да ламинираш целата предна страна? И то с 5мм? Ми да, ще седи ако го залепиш или го хванеш с болтове, според мен ще бъде грозно обаче! Не съм убеден и че ще повлияе много добре на звука ;) Някой говореше от тукашните люде, че пикгардовете скапвали състейна, а за цял панел не ми се мисли, ако е вярно де...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mr.Bricolage Там е пълно с "прозрачни пластмаси" (Плекси глас). И тея от 2 мм не са мн скъпи май. За пик ще ти излезне евтино.

ПП: аз имам една дебела 5 мм. Искам да питам дали ще седи яко ако направя гард по цялото тяло на китарата(от горната страна) :thumbdown:

 

 

"Плексглас" изобщо не означава нищо, освен име на фирма, също както ксерокс, гедоре и др.

Самите плоскисти, се казват "акрилатни" или нещо от сорта.

Plexi Glass просто е фирма, която ги произвежда. Даже знам къде им е фирмения магазин в София - от там си взех половин квадрат черен "плексиглас", дебел 2.5мм, за 10-15 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с рекламните фирми е най-лесно и най-добро като предложение. И да си купиш квадрат/правоъгълник - как ще го режеш? Аз съм си поръчвал в рекламна фирма и ми го направиха ПЕРФЕКТЕН! По-як от заводски. А парите бяха 5 лева. Така че... :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се спрях на рекламна фирма с лазерно рязане пък и за моя дизайн ще е наи добре да не го режа аз :rockon:

 

А би ли споделил къде се намира тази фирма, че и аз искам нов пикгард?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.