Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за китара


Nightmare81

Recommended Posts

Здравейте , свиря на Скуеър Шоумастер с тремоло и заключване .Музиката която правим с бандата е мелодичен алтернатив и от време на време нещо на Сатриани :thumbdown: Обаче вече не съм удовлетворен от звученето на китарата ми. Въпроса ми е следния - бихте ли ми препоръчали марка китара , която е от по висок клас (но не съвсем провесионална и скъпа)...Аз лично си мисля за някои от моделите на Ямаха , Джаксън ...А вие ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мога да ти препоръчам Stagg - мисля че са китайски - това са сносни китари на ниски цени. Според мен ще те удовлетворят и като качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg нещо май не са ми по вкуса , Ephiphone пък май ще ми дойдат скъпички . ESP за тях незнам много

 

P.S : Харесвам Ibanetz но ми казаха че ниските им модели няма да са много по-добри от Шоумастера ми . С две думи Ibanetz за 600 лв няма да свири кой знае колко по добре от Шоумастер за 470 лв . НЕзнам така ли е ?

Редактирано от Nightmare81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg са марка за начинаещи, които не са сигурни дали няма да я заковат на стената, като им писне да имат мазоли по пръстите и болки в китките. Този, който ти е казал, че Шоумастъра ще извади звук по-добър от Ибанец за 600 лева явно леко се разминава с музиката или за него слуха не е нещо от голямо значение. Нека да не бъркаме марките и качеството с личните възгледи...

 

Моята препоръка е да се огледаш по магазини с някой, който наистина разбира от китари и да погледнеш марки като Ibanez, Epiphone, Washburn и не се доверявай на това, което някой ти казва за една марка... Хората все повече робуват на породата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава обърни внимание на GHS Vintage китарите в RF

 

 

+1 !!! И доколкото помня като цена Vintage SG то примерно беше 600 кинта, вписва ти се във финансите демек :rolleyes: А ако си намериш Epiphone на старо ще е още по-добре... Пробвай в РФ и си реши сам де :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg са марка за начинаещи, които не са сигурни дали няма да я заковат на стената, като им писне да имат мазоли по пръстите и болки в китките. Този, който ти е казал, че Шоумастъра ще извади звук по-добър от Ибанец за 600 лева явно леко се разминава с музиката или за него слуха не е нещо от голямо значение. Нека да не бъркаме марките и качеството с личните възгледи...

 

Моята препоръка е да се огледаш по магазини с някой, който наистина разбира от китари и да погледнеш марки като Ibanez, Epiphone, Washburn и не се доверявай на това, което някой ти казва за една марка... Хората все повече робуват на породата.

 

Не съм казал това , а че Ibanetz-a за 600 лв. не е МНОГО ПО-ДОБЪР от Шоумастера . Рабира се че ще е по-добър но само с една идея . Разбра ли ме - включвам най-вече качеството на материялите и адаптерите . Според мен има малко по-добра форма (особено на главата)- това е мое мнение , но все пак съм по-склонен да вярвам че като звук няма да е МНОГО по-добър от Шоумастер-а (ГОВОРЯ ЗА IBANETZ за около 600 лв НОВ !!!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в РФ имат и Джаксън РР за към 600 лв което също е доста прилична китара

 

Да май засега съм се насочил към Jackson , но RR сериите не ми допадат външно с тази си V-образна форма , а и (и това е по-важно) не са ми удобни за свирене . В Dynacord бях пробвал един JS Dinky или от MG сериите не помня точно , НО много ми хареса .

Ephiphone не съм пипал .

Давайте още предложения , че искам най-накрая да сменя този Шоумастър....

То е ясно че аз ще си я избера накрая по-звук , и по-това дали ми е удобна , но ми е интересно за мненията ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичага, получаваш това, което плащаш, дори по-малко от него. Не си прави илюзии, че за 600 лева ще намериш топ китара, която звучи убийствено. Да - можеш да намериш китара, която на теб да ти хареса, но страхотна китара - едва ли.

 

Аз примерно не съм голям фен на Ibanez, особено на евтините им модели, понеже моето мнение за тях е, че звучат много тенекеджийски, и че твоята китара, наистина има някакъв шанс да звучи по-добре за музиката, която харесвам аз (рок и блус примерно).

 

Също, по мое мнение, която и да е китара с двоен адаптер, която не маже прекалено много(както, между другото, някои модели на Ibanez мажат, поради липовите си тела, от явно не дотам избирана липа), все става за свирене с дисторшън, като по-важното е да ти е удобна, да ти харесва как изглежда, и да не прави микрофонии.

 

Имай предвид, и че голяма част от китарите, които купуваш тук за по 300, 400, 500, 600... лева, всъщност на едро съвсем не струват толкова. Цената, на която ги купуваш е донякъде оправдана, макар, и да има известна спекула, но когато дадеш примерно 500 за инструмент, ти реално НЕ купуваш инструмент, чиито материали и труд струват 500, а купуваш инструмент, чиито път, надценка на производителите, заплата за продавачите, мито, пари за магазина и собственикът му, го правят да струва 500, което може ясно да ти говори за класа и качеството на това, което купуваш в край на сметка.

 

Затова цени парите си.

 

Моята лична препоръка е за събереш още малко, и да си поръчаш китара от добър лютиер(имена няма да споменавам, за да не правя реклама, може на ЛС евентуално). Според мен, така за парите си, получаваш повече, така даваш пари за материали и хардуер по избор, както и за труда и опита на лютиера, а не го даваш на бизнесмени, печелещи от надценки и далавери. Дори от чисто човешка перспектива, на мен тази идея ми се струва по-привлекателна. Но и този вариант има своите недостатъци, като например - ще я чакаш дълго време. Аз бих направил така, иначе ти си предценяваш.

Ако искаш просто друга китара - купи си каквото ти хваща окото в магазина и толкова.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе относно китарките - за много крива жица можеш да пробваш Jackson, Washburn, Ibanez, Yamaha.

За не-дотам крива жица, по красив и изразителен чист звук на китарите - Vintage, OLP и др.

 

Stagg не бих препоръчал като избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg препоръчах като марка китари със сравнително ниски цени за качеството си, но идеята на адаша за поръчка от лютиер е най-добра ако попаднеш на подходящ човек ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.