Jump to content
Българският форум за музиканти

Swr Working Pro 400


username

Recommended Posts

И така...

След малко усърдно бачкане събрах парите!!! Сега съм на косъм да си го поръчам, но реших да пусна тая тема. Не съм го пробвал как звучи, но пък за сметка на това пробвах SWR LA 12 в xxxx и звука доста ми хареса, та предполагам, че от това, в което съм се прицелил трябва да остана много доволен. 100% съм за solid state усилвателите и съм голям фен на групата 311, чиито басист P-Nut ползва тъкмо SWR.

Ще се радвам ако някой даде малко мнения относно този продукт. Всъщност не изпитвам никикви колебания дали да е този усилвател или някой друг, до все пак няма да откажа консултация.

 

ето и линк към продукта

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP....umpTo=OfferList

 

 

 

P.S. някой знае ли колко е цената на шипинга?

P.P.S. ако това ви интересува басът ми е Spector performance series 4 string купен от USA.

 

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам преки наблюдения за този усилвател. Но що се отнася до шипинга, най-вероятно ще ти излезне около 20-30 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не съм сигурен относно шипинга - все пак е на категории,базирани на теглото на артикулите (или поне в thomann.de е така),а тази пущина тежи едно 12-15 кг.

 

Иначе за усилвателя - имам "по" версията - SWR WorkingPro 700. Ако кажа,че просто съм доволен,все едно,че нищо не съм казал - ампа покри всичките ми очаквания,че и доста нагоре.Доста е гъвкав като корекции,звука е чист,без да оцветява много - за мен,с моите басове,адски ми хареса как звучи.Не знам,може би и значение,че си го "карам" с неговите си кабинети. Съветвам те,ако е възможно,и стига да са докарали - ходи и виж пак в Rising Forse за него.На мен ми излезе на горе-долу същата цена,в сравнение с thomann.de,че даже и малко по-евтино.

 

Ако още не си видял на сайта на SWR :

 

http://www.swrsound.com/products/search.ph...rtno=4450200010 - това е линка за модела.

 

Малко инфо,пак от там:

 

Model Name WorkingPro™ 400

Model Number 44-50200-010

Series WorkingPro™ Series

Type Solid State Bass Amplifier Head

Description -The WorkingPro 400 is a 400-watt, all solid-state rackmountable professional bass amplifier.

-The classic, timeless, crystal-clear tone of the famous SWR® preamp and Aural Enhancer™.

-The new Bass Intensifier™, an instant low-end frequency boost combined with fast-acting compression that literally intensifies the bass response - and makes a 400-watt amplifier sound like an 800-watt amplifier.

-It breaks away from the trend of low-to-midline bass amplifiers that come pre-installed in a "head case" - instead, the WorkingPro amplifiers are two-rack-space rackmountable pieces.

-It provides road-tested and studio-proven professional tone at a power-to-price ratio unmatched in the industry.

-It comes with a two-button footswitch for hands-free control of the Mute (allows for silent tuning and practicing) and Bass Intensifier controls

-5-year transferable warranty

-Professional, modern, classy, sleek - all pointing to "pristine," which is a hallmark of the SWR sound

Features Front panel controls & features:

*Input jack w/-10db pad option

*Mute switch (mutes all outputs except tuner out and headphones out jacks)

*Independent preamp gain and master volume controls

*Exclusive SWR Aural Enhancer™ tone-shaping control

*4-band active EQ with variable midrange

*Bass Intensifier Level and Frequency Cutoff controls

*EFX Blend control for side-chain effects loop

*Automatic limiter with defeat option

 

Rear panel controls & features:

*Studio-quality XLR Balanced Output w/pre- or post-EQ option

*XLR ground lift and output level pad (-10db) switches

*Side-chain effects loop (effects send & return jacks)

*Tuner Out jack

*Unbalanced Line Out jack (post-effects-loop line-level out)

*Headphones Out jack - for silent practicing when used with Tuning

*Footswitch jack (for two-button footswitch that activates Mute and Bass intensifier circuit, included with purchase)

*Two ¼" and two Speakon® speaker output jacks

Power Output 400 Watts @ 4 ohms

250 Watts @ 8 ohms

Impedance (Ohms) N/A

Speakers N/A

Channels 1 Channel preamp, mono block poweramp

Controls Mute Switch,

Gain with Preamp Clip Indicator,

Aural Enhancer,

 

Bass Intensifier:

Engage Switch

Level,

Cutoff,

 

Limiter Defeat Switch,

 

Input Pad,

Gain,

Aural Enhancer,

Bass,

Mid Level,

Mid Frequency,

Bass,

Treble,

Transparency,

Effects Blend,

Master volume

Covering Polished aluminum

Weight 25 lbs.

Dimensions Height: 3.5"

Width: 19"

Depth: 13.5"

(2 rack spaces)

Power Handling N/A

Tube Complement N/A

Accessories Includes 2-Button footswitch for activating Mute and Bass Intensifier Circuit, P/N 0065436000

Cover N/A

Footswitch Includes 2-Button footswitch for activating Mute and Bass Intensifier Circuit, P/N 0065436000, US MSRP $49.99

Frequency Response (Power Amplifier)

(@ 850 watts RMS) -3dB @ 20 Hz and 40 kHz

SPL N/A

Suggested Speaker Enclosures SWR WorkingPro 4x10

SWR Goliath III™ 4x10

(1) SWR WorkingPro 4x10 & (1) SWR WorkingPro 1x15

(1) SWR Goliath III 4x10 & (1) SWR Son Of Bertha™ 1x15

(1) SWR WorkingPro 4x10 & (1) SWR WorkingPro 2x10

(1) SWR Goliath III 4x10 & (1) SWR Goliath Junior III™ 2x10 (8 ohms)

Suggested Speaker Combinations N/A

Input Impedance N/A

Output Impedance N/A

Sensitivity N/A

Signal to Noise Ratio N/A

Introduced 7/2005

Notice Product Prices, Features, Specifications and Availability Are Subject To Change Without Notice

 

Не искам да те навивам,сам ще си прецениш - толкова от мен. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи man, абсолютно същият бас усилвател го има в РФ, интересно, че си го пропуснал :punk_guitar: Аз лично съм за, SWR са жестоки усилватели. Също съм го пробвал онова 200-ватово WorkingPro комбо в РФ (май с 15ка говорител) и ме изкефи доста повече от Bassman-ите. Та определено няма да сбъркаш с такава глава

 

Иначе какви кабинети мислиш да взимаш ? Че без готини говорители само ще си я гледаш тая глава. Според мен за да чуеш истинския и звук ще трябва бая парички да вкараш в кабинети, един 4x10 и един 1х15 примерно :greenball:

 

Успех с покупката :)

Редактирано от Angermeans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до xxxx да гледам и там, обаче ми казаха цена за SWR working pro 12 1500лв. първо се бях прицелил в него, но след това прецених че е по-хитро да инвестирам в глава и така ще мога да получавам различен звук с различни кабинети. А и 400W са доста гъвкави, в смисъл такъв, че кеф ти на репетиция, кеф ти на някво по-скромно концертче.

За кабинета съм се ориентирал към 4Х10" и дори мисля сам да си направя, но трябва да преценя дали има смисъл, щото ако го направя тъпо всичко ще стане безмислено. За сега още събирам информация от дълбините на нета, а и имам някаква представа от акустика и физика, но не лоша алтернатиа е кабинета който си е за тоя усилвател 4х10". От него обаче ме делят още 400 евро.

 

 

Мерси много за всички отговори. Ей сега го поръчвам и скоро се надявам да пусна нещо във "ФУКНЯ" :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко да ме разколебаете с офертите от thomann.de и xxxx, но musicstоre.de ме спечели с опцията cash on delivery макар и с 9 евро по-скъпо и поръчката вече е факт!!! Сега няма да спя спокойно няколко нощи. Дано не чакам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото я избрах от payment method и веднага след това си видях в mail-a, че поръчката ми е приета. Все пак вече сме в EU.

дано няма засечки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото я избрах от payment method и веднага след това си видях в mail-a, че поръчката ми е приета. Все пак вече сме в EU.

дано няма засечки

 

не искам да те разочаровам ама мейла се генерира автоматично и поръчката се приемат от компа. Изчакай до понеделник и ако никой от фирмата не ти напише че това е невъзможен начин за плащане за България значи всичко е наред. Аз лично бих се учудил ако наистина приемат подобен начин на плащане за БГ ... ама кой знае, нещата се променят всеки изминал ден.

 

Относно SWR - както мефистофела вече ти каза саунда въобще не е оцветен. Мене лично ми бие много на HiFi и затова не съм фен на SWR. Ако те кефи тоя саунд въобще не се замислай - SWR е правилният избор за теб.

 

Относно кабинет - аз последните 3-4 месеца чух почти всичко дето го има на пазара (ама аз гоня съвсем друг саунд - ръмжащ рокаджийски бас, а не HiFi/фънки бас). Та в крайна сметка и аз минавам на custom box. Поръчах един 2х12 с Neodyn говорители. Тежи 17-18 кила и е супер компактен, поръчах го с регулираща се хорна и с филтър за рок/фънк саунд. Защо 2х12 - еми като го чух особенно с тия custom Eminence говорители унемях - качеството е от нивото на 1000 евровите Glockenklang a цената е на половина (пак е доста солено ама като си чул Peavey, Ampeg, SWR, Fender, Hartke и тн. тоя саунд за тая цена ти се вижда супер изгодно). Та да се върна защо 2х12 - има повече мембранна площ от 1х15 и от там ти вади по яки баси от 1х15, не толкова ниски ама са по-ясни и отчетливи. Саунда не е и точно като 4х12 ... в общо линии доста се доближава до комбинацията 1х15+4х10 .. само че нямаш 2 кабинета и си доста по компактен и гъвкав. Та за рокаджийски бас саунд ей това за мен е най-доброто решение - леко, компактно, достатъчно шумно за малка и голяма сцена, става идеално и за банда със шумен барабанист.

Ако те кефи обаче повече фънки саунд пак имам едно предложение за теб и пак доста нестандартно - 4х8'' или 8х8''. Дори мисля и SWR имат подобен кабинет. Това е истината на фънк саунда - ясен, чист, без никви отенъци и тн .... реже тикви за джаз/фънк (макар че моята зелка от такъв вид музика не се реже така лесено :metalist::) ). Та това само като идеи ти ги давам ... а не да мислиш само за 1х15 и/или 4х10 ... има мноо още по тая земя което може и трябва да се чуе

 

Ето ти и лиинка където си поръчах бокса

http://www.fmc-audio.de/ пича се казва Ханс, информацията е за съжаление смо на немски и ако поръчаш чакаш към 2 месеца. Ако имаш някакви въпроси свиркай - вече съм изчел целият сайт, бях дори с работилницата му и чух почти всички колони дето прави.

 

 

Малко ;) ханс има един бокс Blaue Elise (синята елиза, има го и на старт пейджа) ... ауууу, тва как риуе ко знаиш ... кат заклано биче риуе ...

 

дано съм бил полезен

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс,вярвай ми - неоцветен и Hi-Fi са диаметрално противоположни понятия. ;)

 

Става за рок и МЕТЪЛ,и то как!!! Говоря от личен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Алекс,вярвай ми - неоцветен и Hi-Fi са диаметрално противоположни понятия. ;)

 

Става за рок и МЕТЪЛ,и то как!!! Говоря от личен опит.

 

ехххх па ти, аз така съм го кръстил - HiFi, и имам точно "неоцветения" саунд предвид, а не HiFi като такова. Така съм го кръстил можеби заради общото с "брилянтните" високи (моля те не се хващай пак за тая дума ... просто не знам как да опиша един саунд и предполагам че на всеки му е трудно да разкаже какво е чул)

 

Относно за какво става и какво не - няма кво да говорим по тая тема защото това е въпрос на личен вкус и разбирания. Горе написаното е нищо повече от моето мнение. Не го натрапвам на никой и просто споделям гледна точка

 

 

Поздрави

Алекс

 

п.п. кво означава диаметрално ... в смиъл противиположно го разбирам ама за пъри път чувам тоя термин.. от къде го изкопа ?!?!

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото я избрах от payment method и веднага след това си видях в mail-a, че поръчката ми е приета. Все пак вече сме в EU.

дано няма засечки

Най-вероятно си получил автоматичния мейл. Натисни на select country горе в ляво и виж...под other eu members няма COD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе,разбира се,че всеки има право мнение - още повече,че колкото и ампове,толкова и мнения. :metalist:

 

П.П. di·a·met·ri·cal (d-mtr-kl) also di·a·met·ric (-rk) adj.

 

1. Of, relating to, or along a diameter.

2. Exactly opposite; contrary. :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кривата традиция на западните бас форуми "хай фай" обикновено се наричат апаратури които имат повече високи честоти, та оттам мисля че е станало объркването :icon_shithappens:

 

username, ако си се ориентирал към 4х10 и смяташ сам да правиш бокс виж сайта на Еминънс - има подходящи модели, както и pdf файлове с препоръчителни размери, настройка на басрефлекса и пр. Не че не можеш да ги сметнеш и сам, но да спазиш препоръката на производителя си има някои предимства :)

 

Аз съм с правени боксове - 1х15 с JBL2226 и 4х8 с Eminence, но мисля скоро време да взема и един 2х12 (на Gallien Krueger).

vhcs, ще ми е интересно да чуя бокса ти като го вземеш. На 8 ома ли ще бъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.