Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Shure Sm 58-къде точно е произведен(оригинала)


SKYFACE

Recommended Posts

Здравейте !

Пак се сблъсквам с различни отговори на моят въпрос-къде всъщност е произведен оригиналният микрофон Shure SM 58 ?

Според едни е в Мексико ,а според други в САЩ(китаиските ментета отпадат веднага )

И сега имам познат в САЩ на които съм поръчал да ми купи такъв-само че да е произведен в САЩ.Но дали имат производство още на този модел-или са останали само Мексиканските и китаиските варианти ?...И още нещо-казаха ми че тук не може да се намери в музикалните магазини оригинален Shure -това наистина ли е така ?

Но ми е писнало вече от ментета-така че моля за помощ но само от хора които са 100% убедени какво твърдят-а не собственици на магазини,които защитават продуктите си !

Редактирано от SKYFACE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен в САЩ, но това едва ли има особено значение, доколкото знам в момента производството е в Мексико. А относно това от къде може да се купи в БГ... Музикална къща "Фактор" са официален вносител на SHURE за България и не мисля, че продават ментета. Поне не съм някой да се е оплакал от подобно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава ли че мексиканският Shure SM 58 е със същото качество като американският ?И във "Фактор" сигурно се продава Shure made in Mexiko ?

Редактирано от SKYFACE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ТУК пише . По-специално през 1984 г.

 

Тоест - ДА ! ;)

 

 

 

П.С. Следващият път първо Гуугъл, после тема !

 

:dance: Онзи ден чух един китайски SM58 и мога да кажа че с нищо не беше по-лош от оригиналния, освен с това че ако падне веднъж, ще му е за последно защото липсва мекото окачване на капсулата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че няма разлика в качеството между оригинала на Shure SM 58 и китайското менте ? Не съм хич съгласен-на външен вид може и да са еднакви-но като технически характеристики едва ли :hysterical:

А това за падането може да е така-но не само това е разликата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят SM58 e мексиканси и е на 10 години падал е безброй пъти и нишщо му няма само боята му се е обелила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За падането ок-сигурно е здрав ,но мен ме интересува наи-вече качеството му дали е същото ?Както всички знаем примерно за китарите Jakson -имат производство в Индия,Япония ,Америка.Наи-кофти са първите,вторите са добри ,но наи-добрите са американските и съответно по-скъпи.Така и тук-китайски,мексикански и американски Shure

Но тук е България и сме свикнали да се примиряваме с по-евтини и некачествени неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По лични впечатления, а и по сведения от доста запознати приятели разлика между американски и мексикански SHURE SM58 почти няма. Тва първо, второ: американски не се произвеждат. За да си купиш такъв, трябва да търсиш втора употреба, а в интерес на истината, хората рядко продават мексикански, пък какво остава за американски SHURE. Трето, китайски НЕДЕЙ ДА СИ КУПУВАШ в никакъв случай. Четвърто: по-истински шурове от тези, които внасят и разпространяват Фактор няма да намериш в България. Ако имаш начин, нека някой да ти го внесе от САЩ, хем са по-евтини. Но и там се разпространяват SHURE made in Mexico. Ако нямаш възможност за внос от чужбина... вариантите просто са съвсем малко. Дано да съм ти бил полезен. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти ! :rolleyes:

Това си е изчерпателен отговор

Вече 2 пъти се чух с моят познат от Америка-той ще идва тези дни-но и там не може да намери американски...вече си е стар като модел и май наистина не го произвеждат

Ами остава Мексиканският Shure-ще го изчакам все пак да се върне от щатите и ако не е взел почвам оглед по магазините тук

Ще пробвам и други модели-може пък да си харесам и нещо друго :beer:

Благодаря на всички които се включиха в темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вобще не се чуди, ами взимай твоят човек да ти го взима нов от САЩ. Цената му тук е 250лв. Там е около $100 ЦЪК Бета58 също ще ти е много изгоден вариант при $160 там, а цена тук около 350лв. Т.е. бета от там ти е по-евтина от СМ от тука. Но това вече си е въпрос на личен избор :rolleyes: Поразгледай в раздела. Доста са разисквани тези 2 микрофона :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съпоставял съм ги когато си купувах мирофон можех да взема американски втора ръка но предпочетох да си взема новия макар да е мексикански нямаше никаква разлика в звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги иамх и двата(на скоро ги продадох).Разликата беше,че американския беше малко по ясен(тоест с леко по малко средни).Аз лично харесвах американския повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От втора ръка знам за случай, когато са изпробвани в магазин последователно американски и мексикански Shure. Купувачът си дошъл с американския в ръка и искал да купи втори. Продавачът вади мексиканския и го включва в усилвател, говорител, каквото там...

Купувачът почнал да ги редува - за неволния наблюдател (непевец) станало ясно, че са доста различни.

Купувачът си тръгнал без да купи, казал, че ще търси американски на старо.

 

Това може и нищо да не значи, ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВНИМАНИЕ!!! ПОСТ ОТ НЕКОМПЕТЕНТЕН!!!

 

Абе, така като ви чета и си мисля... Това в крайна сметка е аналогова техника. Има значение, ако щеш, под какъв ъгъл са запоени кондензаторите :) Разликите в мненията за двата може ли да идват не от мястото, където са произведени, а от самите (конкретни) микрофони?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

http://audio-studio.blogspot.com/2007/11/fake-under-shure-sm58-do-not-allow.html----shure sm58

http://reviews.ebay.com.au/Fake-Shure-Beta58-Microphones-How-to-spot-them_W0QQugidZ10000000006603964-----shure beta58a

в помощ на всички колеги които търсят оригинала.....-дерзайте

Редактирано от miki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.