Jump to content
Българският форум за музиканти

малко странен въпрос


Recommended Posts

значи интересува ме дали някой има схема или чертежи на адаптер ,но не диаграма за свързването му ,а на самия адаптер

ще е супер ако някой има такова нещо че не ми се иска да разглабям мойте

забравих да отбележа че съм търсил в google но нямаше нищо

Редактирано от Vertigo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв адаптер те интересува? Имаш ли представа какво гониш като звучене и като характеристики или ще правиш соц адаптер "Плюнка в пликче"? Защото аз чета сума ти време за различните характеристики стойности параметри на различните адаптери и все още не съм убеден какво търся. Ако искаш какво да е хващаш макара от друг адаптер и навиваш някаква жица, после й запояваш кабели и имаш "адаптер". Ако търсиш нещо конкретно за конкретна позиция, кажи и ще видим какво с можем да ти помогнем!

 

П.П. Как пък аз намерих сума ти неща за адаптерите в гугъл, пък ти не успя? :whistle: Да не дава сайтове само на Избраните (Нео, ти си... както и да е :) ) Май не си търсил повече от 15 секунди ако въобще си търсил...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи ще се опитам да изфабрикувам нещо близко до тези на Стратокастърите (но хубавите американските) но не се заблуждавам че ще направя нещо толкова добро искам го за нек позицията че откакто се захванах с блус все повече прибягвам до тази позиция

и аз съм търсил поне час ,намерих и аз много неща но бяха основно за начини на свързване ,не е да не съм търсил просто никаде не намерих това което ми трябва на мен :whistle:

Редактирано от Vertigo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм... дано да се чете. Иначе надявам се да съм ти помогнал. buildingelectricguitarszz1.jpg

Натисни large image. И после на картинката долу в дясно за оголемяване и се чете.

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичо fishbake -> http://europa.spaceports.com/%7Efishbake/buck/humbuck.htm . Операцията е за хъмбъкър, но повтаряш само за една намотка.

Конкренто данни и чертежи за сингъли има тук: http://www.guitar.ru/articles/pickup/secrets-2/ <- дано си добре с руския.

 

За съжаление конкретни данни за фендерски нек сингъл не мога да ти дам, но то е и защото не съм търсил конкретно такива... Ако някой има нека да даде - ще е интересно.

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. @Ицохоци: това пак е различни видове композиция на двете намотки... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и ТУК относно броят на намотките на различни видове адаптери.

 

Ако искаш по-блусарски звук пробвай да развиеш малко от намотките на вкус от някой готов евтин адаптер и да смениш ако може магнитите с по-слаби. всичко е въпрос на експерименти обаче :)

Ако звука дойде прекалено тих е добре да сложеш активен буфер в китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер и трите ще свършат работа особенно тези дето vlex даде.то аз този сайт съвсем го бях забравил да проверя ... заемам се :)

 

П.П. се ще се справя с руския адаптер ще правя па един руски ще ме спре :)

Редактирано от Vertigo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш по-блусарски звук пробвай да развиеш малко от намотките на вкус от някой готов евтин адаптер и да смениш ако може магнитите с по-слаби.

хм аз мисля че "блусарските" адаптери са с допълнителни навивки и съпротивление 8-9 килоома (ако 6 е стандартно) - примерно тексас спешълс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи ще се опитам да изфабрикувам нещо близко до тези на Стратокастърите (но хубавите американските) но не се заблуждавам че ще направя нещо толкова добро искам го за нек позицията че откакто се захванах с блус все повече прибягвам до тази позиция

и аз съм търсил поне час ,намерих и аз много неща но бяха основно за начини на свързване ,не е да не съм търсил просто никаде не намерих това което ми трябва на мен :punk_guitar:

 

Виж, аз съм на мнение, че за да направиш адаптер, който звучи като на американски страт адаптерите, не ти трябват чак толкова уникални умения, нито някакви много скъпи материали.

 

Всичко, което ти трябва, е съответният магнит, макара, няколко дебелини жица, и много свободно време, докато улучиш формулата :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.