Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабинка за запис на вокали


Recommended Posts

Здравейте...

искам да направя следното

 

Трябва ми малка кабинка в която да влизат разни хора и да записват вокали.. кабинката ще се намира в стаята ми и затова неможе да е много голяма.. най-добрия варянт ще е ако се направи така че да не се спарва много вътре.. може би с някакво прозорче или нещо...

може да е с панели които да се закачат на тавана и да висят до земята.. или отделна конструкция с под и таван...

другото нещо което подлежи на обсъждане е врата дали да има или да се мести панел и да се влиза... ся друго си е с врата все пак...

 

Въпроса ми е какви матеряли ще ми трябват и как по-точно да я построя самата кабинка... какви размери са оптимални също ме интерисува и и цена...

 

става въпрос за домашни проекти/студио или там както се нарича но искам да записвам с възможно най-малко шум

чувал съм че проблема ми се решава с плоскости + изолация залепена на тях и няколко винта на тавана за които да се крепят (и съм го виждал в действие самата изолация май беше към 30-тина лева...)

 

Чувал съм и за варянт в които стойката е до стената е на стената е лепанто някво парче изолация -> струва ми се малко несериозноо.. но

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е отделена от стаята и си има свои стени таван и двоен под. Направих здрава дървена рамка долу при пода и към нея прикрепих летви при всеки ръб нагоре към който сложих гипскартон, а отвътре за акустика сложих плоскости каменна вата (може и минерална, но не стъклена, също не мисли за стиропор изобщо) след което тапицирах с черен плат от пиротска, беше към 1.5лв линеен метър при ширина 1.5 или 2 метра, не помня. Има врата, за която трябваше по стабилна рамка и няколко панти, но няма прозорци и т.н. и става топличко като поседиш вътре, но не нетърпимо. Имай предвид че си е занимавка и ще ти излезне поне 150 лв, ако искаш да стане нещо. Ако искаш просто да намалиш влиянието на кофти акустиката опъни някакво дебело одеало зад гърба на вокала, не зад микрофона, ако използваш кардиоид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок готов съм за действие... само ми предложете от къде мога да купя матерялите и на какви цени са..

СПЕШНО...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок готов съм за действие... само ми предложете от къде мога да купя матерялите и на какви цени са..

СПЕШНО...

Леле мале :recourse:

Принципно имаш повече от един проблем с шумоизолацията.

Трябва да намериш подходящо,меко покритие за плоскостите -вътре.

Ако не можеш да си позволиш двойни стени , то поне трябва да са с асиметрично сечение.,задължително на еластично окачване ,като в това число,

разбира се влизат таванът-окачен и подът.- Подът ,както вече е споменато е двоен/многослоен/- там ше ти е най -трудно.

Връзките м/у стените и тавана /пода също трябва да притежават известна гъвкавост .. ала едва ли ще ти трябва толкова сериозна шумоизолация :P

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.