Jump to content
Българският форум за музиканти

Shape Of My Heart/mad About You


BlueZone

Recommended Posts

Е те тука ся първия микс на новите колони:

 

Shape Of My Heart

 

Записвано е със следните уреди:

 

Китари:

 

- Stagg A4006-BK

- Ibanez AEL 2012

 

Микрофони:

 

- AKG D880 MS

- Sennheiser e840 S

 

Усилвател:

 

- Marshall Valvestate 8080

 

Аудио мандалмички:

 

- Soundcraft Spirit Folio

- M-Audio FireWire Audiophile

- iMac G5

- GarageBand 08

- Cubase SX 1

- KRK RP-5

 

***

 

Hope you'll like it ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbdown: Получило се е много приятно,браво!

 

ПП: И с риск да прозвучи нахално....може ли да постнеш инструменталчето? :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструменталчето ще го постна, но малко по-нататък, щото в момента водя преговори да го продавам и ако сега го пусна - кел файда.

 

Ако искаш дай мейл и ще ти го пратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, вокала и баса ми звучат много близко... особено вокалите! Това малко ме стресира.

Свиренето е повече от перфектно... и сякаш щрайха ми звучи много силно.

 

Ех, как ми се иска и аз така да можех да свиря. Уф, че съм прост, па ми се прай музика бе да му се не види :cheers2:

 

П.П. Как ще продаваш парче, което не е твое, дори и само като инструментал?! Това не е ли незаконно!?

 

П.П.П. Опа, сега чувам края... тоя мажор накрая имаше ли го в оригинала, че съм забравил!? Някак си класическа каденца, а?!

Даже, по-скоро предкласика... за да съм по-точен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокала и на мен ми е малко напред, ама това пеене така или иначе е експеримент - нито се имам за певец, нито пък съм си давал някакъв зор.

 

За баса не съм съгласен, щото тоя запис го слушах контролно в две студия и смея да твърдя, че си е ок.

 

Щрайха умишлено е силен, защото чрез него още на припева задавам препратка към Mad About You :P

 

За продаването - продавам аранжимента, който съм си го направил аз, а това че някой после ще го ползва с комерсиални цели си е негова работа и той трябва да се оправя с правата - така е по закон.

 

За каденцата си прав, макар и да я взех от едно поп-джаз парче - Buckshot LeFonque - Another Day, което е много яко, между другото. Някой ден живот и здраве и на него ще му направя кавър :)

 

 

Иначе благодаря за критиките и похвалите - ще ги имам предвид занапред :rocker:

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокала и на мен ми е малко напред, ама това пеене така или иначе е експеримент - нито се имам за певец, нито пък съм си давал някакъв зор.

 

Иха, ма ти ли пееш...

 

За баса не съм съгласен, щото тоя запис го слушах контролно в две студия и смея да твърдя, че си е ок.

И на мен ми харесва силен бас, но за по живи парчета... а и баса ме кефи. Вокалите са ми много в близък план!

 

Щрайха умишлено е силен, защото чрез него още на припева задавам препратка към Mad About You ;)

 

Тва не се бях замислил, изненада дет се вика... добре, добре.

 

За продаването - продавам аранжимента, който съм си го направил аз, а това че някой после ще го ползва с комерсиални цели си е негова работа и той трябва да се оправя с правата - така е по закон.

:thumbs_up: направо ме заби, ич не съм се замислял за това с аранжимента, нещо като "врътка" ми идва.

 

За каденцата си прав, макар и да я взех от едно поп-джаз парче - Buckshot LeFonque - Another Day, което е много яко, между другото. Някой ден живот и здраве и на него ще му направя кавър :)

Иначе благодаря за критиките и похвалите - ще ги имам предвид занапред ;)

 

Именно! Ще го чакам с нетърпение и тоя кавър. Жалко е, че не може да станекато джем, ама и нямам смелост да се пробам "срещу" Гордън Самър (Sting)... още боб ми трябва!

 

Лелей как се настървявам за музика ака като гледам и слушам яки неща!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ми обясняваше как звучи ми изглеждаше прекалено абстрактно, но сега като го чувам, като професионален аматьор ще кажа: "Въй, браво, бе!". Последния път, когато те чух да пееш не звучеше толкова добре, та и с тази задача си се справил.

Редактирано от MadHatter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено ме доядя, че основната китара трябваше да е найлонка, но тъй като не разполагам нито с хубав кондензаторен микрофон, нито с помещение, в което да я запиша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човече, сигурно владееш английския перфектно, което ще да е доста над моето ниво, но ключовата фраза е "Shape of My Heart" - това не е точно "шейп ъф май ха" :recourse: не бързай да се сърдиш - подробностите са важни, така се става професионалист. малко смешно изглежда написано, но "шЕепъвма-хАат" като за британски оригинал ще е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарим за критиката - по всяка вероятност си права, макар и аз откровенно да предпочитам бритиша :recourse:

 

Ще обърна внимание на "Р"-то занапред.

 

 

 

П.П. Да не забравяме, че Гордън Матю Съмнър, по-известен като Стинг, все пак е англичанин :)

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.