Jump to content
Българският форум за музиканти

Йеее, Честита ми китара


heart_of_steel

Recommended Posts

Тааака,най-накрая си взех китара-Stagg C542.Сега,искам да ви попитам при всеки ден,или през ден свирене(издаване на звуци по-точно...) с перце повечето време,кога ще трябва да и сменям струните,трябва ли да я почиствам или нещо такова...абе изобщо как да я поддържам... :punk_guitar:

 

ЛляляЛЯляля БАЙ ДА ЛЕЙ,китарата много ми хареса,вече научих 3 мелодийки и почти схванах нещото с нотите :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, честита китара! Сега... Хубаво е да си намериш едно меко памучно парцалче (примерно аз ползвам такова за почистване на очила - във всяка оптика ги има) и да забърсваш китарата преди и след свирене. А ако прецениш, може и по време на свирене. Аз минавам навсякъде - гриф, тяло, глава, струни даже. Струни се сменят принципно на 1-2 месеца, но ако не си доста капризен откъм звук може и повече време да изкараш - сам си преценяваш. Можеш да си потърсиш и малко машинно масло - като сменяш струни, капваш по капка в зъбчатите колелца на ключовете - за поддръжка просто. Капвай по капка само, не искаш да си омажеш цялата китара в машинно масло :punk_guitar: А, и още нещо - щом свириш с перце на найлонови струни, хубаво е да по-мекичко.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасови=найлонови струни! Аз ти разправях нещо за класическите, ама както си си решил... Ае честито! И за струните: на едната ми китараотпрах повече от година с един комплект и си звучи екстра, тъй че е доста относително до марка струни, време свирене, колко ти се потят ръцете етц...

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Да беше сложил някво по-кадърно заглавие! Ако бях мод щях да я делна без да зяпам за кво иде реч...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните си ги сменяш когато ти е на кеф.

Аз мойте за пръв път на акустичната си ги смених чак когато ми се скъса едната :punk_guitar:

Аз тогава ползвах 1мм перце :hysterical:

Сега за акустичната въобще не ползвам перце и струните са си ОК.

Колкото за почистването колегата Icarus е напълно прав :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Памучно парцалче => бял памучен потник(от ония дето се водят бельо) :) .Аз с такъв си я бърша и всичко е точно.Честита ти китара и успех :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега. За смяната на струните. Понеже гледам си абсолютно начинаещ във всичко свързано с китарата да те предупредя още от сега да не ти дойде на акъла да слагаш метални струни!!! Ще си пре**ш китарата и то много лошо. Другото което е - найлонови струни се сменят много по-рядко от металните, най-малкото защото им трябват поне 3 седмици да се разпънат хубаво и да спрат да се разстройват постоянно. Вярвай ми - разтягат се МНОГО. А кога да ги смениш можеш да съдиш по увитите струни - когато се прокъса обвивката (най-често където се допират до прагчетата) е време да ги смениш. Научи се и как се връзват. После, на найлонови струни се свири само с пръсти, защото с перце ще ги прецакаш бързо, ако ломиш по-силно, а вече знаеш, че не можеш да сменяш струни през 2 седмици... И така. Браво за ентусиазма, иначе, но първо приеми китарата като инструмент. :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,мерси на всички за съветите. :coolp: За струните още в магазина ми казаха,че е по-добре да почна с пластмасови,защото със метални ще ми е по-трудно,пък и се сменяли по-често,затова реших да ги оставим така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toя келеш дето ти го е казал тва за по-лесното е бил или абсолютен многознайко или тъп чук, опитващ се да си пробута стоката! Най-лесно е на китарат, на която ти е най-удобно! Казвал съм ти го вече няколко пъти, ма кой да слуша...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам,че си ми го казвал,китарата ми е удобна,това беше един от критериите по който избирах.А тоя човек ми каза,че металните струни 'режели' и било по-неудобно като за първа китара и начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те ако "режеха" тука 90% да сме инвалиди в този раздел.. :)

Edit: Инвалиди И-ва група с придружител :punk_guitar:

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toя келеш дето ти го е казал тва за по-лесното е бил или абсолютен многознайко или тъп чук, опитващ се да си пробута стоката! Най-лесно е на китарат, на която ти е най-удобно! Казвал съм ти го вече няколко пъти, ма кой да слуша...

 

Поздрави,

Влад

 

E, какво им е лошото на класическите китари, де?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нищо лошо и няма.. някои хора си харесват мекия звук и си вземат класически, други ги влече жицата и си земат Jazz, ел... въпросът е, че продавачът го е причислил към 3-ти вид с кашкавалено тяло, неспособно да понесе режещата сила на металните струни :hysterical: . Не упреквам, но аз (както и много други предполагам) започнах на метални и нямах никакви проблеми освен загрубяващата кожа, за която сега се радвам :greenball: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че съм голям спец , но и на мен ми казаха , че е по-добре да почна на найлонови , защото пръстите ми тогава още не бяха свикнали на метални и наистина когато си взех 1-вата ел китара малко после ме боляха пръстите (е то беше съвсем леко).Боли при металните само първите няколко дена и то даже ако това се нарича болка :hysterical: А пък и аз лично на акустичната предпочитам да свиря с найлонови - по мек звук изкарват и той ме кефи доста повече отколкото звука на американските кънтри китари дето са с метални струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А трябва ли да ползвам някакъв препарат за тялото на китарата ? Нещо с което да пръскам нещото с което бърша ,вода ? Или просто сухо старо потниче.

Редактирано от heart_of_steel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.