Jump to content
Българският форум за музиканти

Нееееее


Recommended Posts

Ако си уважавате слуха не ползвайте БГ говорители, каквито и да са !!! Патриот съм, ама тва го казвам от горчив опит - все имах надежда, че новите производства ще са по-добре, ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получаваш това за което плащаш. ;)

При всички положения са доста по-добри от тези китайските с измислините 3 цифрени стойности на мощността.

А ако си го ползвал за китара нормално да не ти хареса как свири - все пак не са китарни говорители.

 

П.П За ВКН ли говорим? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да и не.

от една страна, никой не ползва наши говорители - явно не са на нужното ниво..

 

От друга ,наскоро един приятел ме помоли, да тестваме негов бг говорител с мое кубе -дали става.

Да ставаше, естествено не толкова, колкото би ми харесал селешьн.

Както ти се каза - получаваш, това за което плащаш.

А за сьжаление, трябва и кьсмет за да попаденш на сравнително добра бг бройка.

 

Така. Англичаните са сьс стабилна дьржава векове наред, масово са превзели и колониализирали

повече от половината свят, благодарение на което са натрупали солидна база.

Англиският откривателски и предприемачески дух си го има и сега.

 

Ние - 5 века мачкани, айде сложи още един век - орта будала.

БГ предприемачески дух - много сьмнително (единици са тези които го имат).

В кой е завода за говорителите - предполагам в рьцете на бивши комунисти или там каквито и да са измислени бизнисмени.

Мислиш ли, че имат кьмитмьт кьм китарния тон - какьвто на теб ти трябва.

Да кажем с вьлшебна прьчка ги сменим - с хора които знаят какво да направят.

Накрая продукта за да стане, такьв какьвто трябва - ще придобие цена като на Селешьн - горе долу

(да кажем по-ниска, защото няма да се плащат пьтните)

обаче тогава ти сам ще кажеш - за разлика от 30,40 или 50 лв - по-добре да си взема утвьрденият Селешьн.Плюс това - колко говорители ще се продадьт на бг пазара за година?

И заводьт ще фалира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме, че говорители за най-различни цели и нужди. Да слагаме всичко под един знаменател без да имаме наблюдения над останалото е малко нелепо. Като пример ще дам моите двулентови колони които имат доста равна АЧХ и звучат убийствено. Те са направени с български говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не слагайте под знаменателя БГ всичко произведено в България.

Ако имате предвид благоевградксите шитове разбирам.

 

Погледнете сайтовете на Oberton на http://www.bmspro.info/

 

Продават се в Европа и USA !!!

 

Така че занапред да не чувам - БГ = лайна!

 

Благоевград шитс да ! - но не и горното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ми обяснете каква точно е идеята темата и защо е точно в този раздел? Тогава може и да не я изтрия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме, че говорители за най-различни цели и нужди. Да слагаме всичко под един знаменател без да имаме наблюдения над останалото е малко нелепо. Като пример ще дам моите двулентови колони които имат доста равна АЧХ и звучат убийствено. Те са направени с български говорители.

Абе приятел, ти май ги разбираш работите, ама "равната АЧХ" достатъчна ли ти е за да звучи една колона "Убийствено"?

И пояснявам - Благоевградските шедьоври имах превид...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае ти добре поясняваш,ама ако човек хване да чете темата по нищо не може да разбере, че имаш впредвид, че не стават за китарни или въобще за свирене, или там каквото искаш да кажеш. От проченото до тук мога да кажа, че пък БГ говорителите си звучат супер...като ги включа към радиото,даже отлично се държат.

 

п.п. Пояснете малко за какво говорите :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе приятел, ти май ги разбираш работите, ама "равната АЧХ" достатъчна ли ти е за да звучи една колона "Убийствено"?

И пояснявам - Благоевградските шедьоври имах превид...

 

Ами факт е, че в БНР в София има 50 комплекта мониторни колони с българските говорители. Моите тонколони са направени точно по проект на тези студийни тонколони но с няколко подобрения.

Единствен недостатък е ниското звуково налягане (SPL) което се компенсира добре с по-мощен усилвател.

 

Аз никъде не съм написал, че едни колони да звучат убийствено трябва да имат САМО равна честотна характеристкиа нали :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не се разбираме. Просто исках да предпазя от грешка колегите. Защото наскоро по един проект за озвучаване послушах един колега,който ми каза, че вече новото производство ставало и тъй като бюджета беше малък (културна институция) реших да мина на този вариант....Като засвири всичко...щях да потъна в земята от срам !!! Направо ми се иска да върна парите на хората...Дано да са от тези,които харесват звука даже като го "включат в радиото"...

Повтарям - патриот съм. Много искам българското да е качествено и да си го купуваме. А и не вярвам себестойността на един по-качествен високоговорител да е много по-висока. Май некадърниците от бай Тошовото време още са на мода...

Извинявам се, ако съм засегнал някой :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako говориш за големи мощности и SPL нива - може и така да е. Това са евтини говорители, които не може да имат страшни качества. Но не са лоши за парите си. Особено по-маломерните.

 

Главният им проблем е, че нямат Т/S параметри, и от фирмата не публикуват такива, понеже няма да са особено достоверни. Производството има големи толеранси. Един говорител е добър, друг-не. Трябва подбор и замерване.

 

Ти изчислява ли кутиите на озвучителните тела, и измерва ли характеристиките на говорителите преди това?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе добре се засягаме на тема българско,ама дайте да си признаем,че наистина това,което се правеше в Благоевград след '85-та си беше чист боклук!Може за Радио-то да са произвели нещо като свят или за износ-твърдеше се че в Швеция и не знам къде още купували само наши ВГ!Да ама дори и тези,дето бяха качествено изработени бяха с отвратително ниска чувствителност!Виждаше се как се клати мембраната на баса,а звук няма!А бе беше си мъка!След '89-та пък съвсем го удариха през просото-имам у дома два баса от 20-сантиметровите,,още при 5-6 W шпулите им почват да блъскат в дъното на магнита.Тъй и си стоят неизползвани.Дане говорим пък как се навиваха шпулите на прословутите ВКВ 25ХХ и 35ХХ-направо на куп!Пренавил съм десетки такива,които само след ден-два свирене в някое кафе сдаваха багажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един 12 " благоевградски ВКН 1221 40W fр=25 Hz и съм ги сравнявал паралелно със Celestion G12-65.Естествено нямаше звука на селешъна,но пък благоевградския не свиреше 4 пъти по-тихо. :) Говорителя не знам коя година е произведен,но изглежда старичък и на сайта на ВКН го няма.Чувал съм и китайски 12 инчов говорител от същия ценови клас.Българския звучеше МНОГО по-добре.

 

За тези пари трудно ще намериш по-качествен говорител.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.