Jump to content
Българският форум за музиканти

Ново парче на Irony


Recommended Posts

Това е последното парче което записахме,но е без мастеринг :) Кажете как ви се струва http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=68675

Редактирано от vsavakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:huh: Много е яко!!! :)<_<

Като направите мастеринга, пусни го, за го чуеме и така!!! Но и в този вариант е много добро!!!

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми първо каса си няма

барабаните са много сухи

направете по-добър баланс на барабаните

китарите е по-добре да са ляво - дясно, ама не крайно

вокала е много силен в сравнение с другите инструменти,

особено на припева

 

изобщо е сухо цялото парче

почнете от барабаните, после баса и така

 

не ме кефи звука на баса

не е плътен, пропада

солиращата китара не е добре да е в средата когато вокала пее

(даже може изобщо да няма соло тогава, или да е октава по-ниско

някъв мотив само, не соло)

или в ляво или в дясно

и аз бих го почнал без фусове в началото, а направо китарата после барабани и бас

и после тая солиращата

райда е тих, фуса е силен и е много в ляво

 

иначе има нещо яко в тва парче, неква депресия дето кефи:icon_shithappens:

 

напомпах го тука с един пресет на бързо, но има още доста работа по него

но мое стане яко :)

 

мое го чуеш :

http://store1.data.bg/antonium/68675+.mp3

 

ае лек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава липса на тръпка и никава сработеност отдавна не бях слушал :greenball:

 

Земете като записвате да не мислите че сте ПОД запис, ами свирете заедно и като един... дето се вика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава липса на тръпка и никава сработеност отдавна не бях слушал :virtuoz:

 

Земете като записвате да не мислите че сте ПОД запис, ами свирете заедно и като един... дето се вика!

прав си, ама има някъв чар в тва :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Абе що всички не си гледате работата и не вземете да попрочетете какво е написал човека в първият пост - НЯМА МАСТЕРИНГ. Пък и при липсата на качествена музика в момента в България да хулите това, което някои хора правят си е направо глупаво. За тоя дето вика, че нямало чувство и сработеност мога само да му кажа да вземе да си отпуши ушите и да не се прави на голям разбирател. Това е сложна музика и не всеки я разбира, като не ви харесва даден стил защо го обсъждате въобще. Поначало се занимавам от доста време с това и тея съвети дето ги е давал другия МАСТЕРАТОР на мен поне не ми говорят нещо съществено а само ЕЛАТЕ МЕ ВИЖТЕ КВО СЪМ ЧУЛ ОТ НЯКОЙ СИ.

Много съжалявам за острите думи, но това парче е правено от музиканти и има одобрението на такива, чието ниво много малко от вас могат да достигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е добра мдам :whistle: , но изисква пре-изсвирване/презапис. Харесва ми идеята за включване на дамския вокал.

 

@Soulseeker - е по-спокойно де. Освен това или бъркаш понятията или си представяш съвсем друго под мастериране. Гарантирам ти, че няма мастеринг инженер, който да направи така че това парче да звучи, просто защото това не е задача и предмет на мастеринга. Има проблеми в тракинга още и в тайминга и в настройката на китарите освен в микса :) Така че до мастеринга има още работа доста.

Отделен е въпроса, ако не ти се иска да е така, но е факт.

Успех.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

парчето кефи е хора стига с глупостите :greenangel: Irony са много яка банда познавам ги лично забивят яко ,ся записа е кофти няма спор но с микс ше се оправят нещата :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма спор, че по парчето има много работа. Не отричам фактите, но малко ме дразни факта, че някои хора знаят само да дават акъл. Китарите звучат по този начин, защото ние сме искали да звучат така сурово и грубо. С мастеринга всички излишни шумове, които заблуждават ухото при слушане ще се премахнат и песента ще придобие различно звучене. Барабаните и баса въобще няма да звучат така както на този запис. Това е работният запис на парчето. Влязохме в студиото, всеки си записа партиите и това е. Траковете не са обработени, нивото на звука на всеки трак е много различно, много неща не се чуват и има още куп подробности за дооправяне.

Затова съжалявам ако съм обидил някой, но това си и беше замисъла на парчето. На който не му допадне няма проблем, всеки си има собствен стил. На нас тази музика ни харесва и тази правим.

Редактирано от Soulseeker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mузиката става <_>

 

А шумовете ще отпаднат при миксирането (евентуално), мастерирането е съвсем друга дейност, с друга цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.