Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво ще кажете за...


hammet

Recommended Posts

Въпроса нз как ви звучи, но искам да разбера дали си струва за 300-350 да си купя такава китара...все още съм новак и всчки ми казват да си купя Скуер или нещо такова, но лично аз не искам...та какво можете да ми кажете за Samick Les Paul(до известна степен съм фен на Gibson-ите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто е изключено да е по-зле от скуаерите от нисък клас. Пробвай китарата и ако ти е удобна и ти хареса тона - взимай.

 

ЕДИТ: Усещам, че може да се зароди спор - за и против скуаер като първа китара :rolleyes:

Редактирано от Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че за тия пари вървяха Encore LP в Райзинга. До колкото знам гусин Металхамъров има таква и я хвали, значи става за нещо. А тия Самик въпросните къде ги има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А стига с тоя Squier бе хора. Когато си копувах всички тука го плюха и не си взех такъв. В моя град абсолютно всички свирят със Squier(при това 80% strat) и сега супер много се радвам че не съм с такъв :-(. Колкото и да не разбирам пробвах да свиря и на Squier-ите им и на моята звучеше значително по-добре от стратовете, а showmaster-а вече по става. Така че ако ше прраиш мелачката ръгай нещо друго. НО квот си искаш праиш ако те кефи и кремона :-( .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Encore LP в Райзинга. До колкото знам гусин Металхамъров има таква

имам страт който е по добър от Encore-то но страта е страт

а къса мензура джъмбо прагове фикс бридж натежават за това което свиря в момента (pantera slayer six feet under)

 

Taka че Encore ми е основната китара в моемта и много си я обичам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еncore-а ?! Ама нещо адаптери това онова сменял ли си или си караш на това дето си купил?Много съм изненадан аз като пробвах въпросната китара такъв шум вкарваше.Иначе като изработка е готина.Ама електрониката и яко куца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се опроводяването щото е с неекраниран проводник, също може замасяването да не бачка - разглобява се нъта(или квото там се вика ) и се сваля боята в зоната където контактува със замасяващия проводник.

 

Купих я без адаптери и съм и сложил но нейм релсов - демек същия шит като оригиналните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...разглобява се нъта (или квото там се вика)...

Нът е това, което е между главата и грифа - там струните влизат след ключовете към 1-ви фрет. :unsure:

Може би си имал предвид бриджа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.