Jump to content
Българският форум за музиканти

* Крадени песни *


Jordan_J

Recommended Posts

... Sweet Child in time ,чието интро се оказа плагиатствано пък от други. :thumbs_up:

 

Да, има такова нещо. Един път попаднах на плоча на "Диана Експрес" от средата на 70-те: ла-до-ми, ла-до-ми, ла-до-ми, ре-до-си, ла-до-ми, ла-до-ми, .............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има обаче няколко позитивни елемента от сагата с тома. незнам обаче дали не е 'продуцирано' нарочно с някаква конкретна стратегическа мисъл. все пак едно е хубаво- зарибяват фенките на тома със здрав рок.ще се пуска по всички станции, и слушателите ще почнат да свикват по-китарен саунд като цяло. аз си мисля, че ако някой подскаже на господари на ефире за въпросния сингъл ще се се отрази добре на шоу биза в бегето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОМА за първия си сингъл:„Задължително е да слушате новото ми парче! Аз съм много щастлив от лудницата, в която влязох след Мюзик Айдъл 2. От тогава ми се случват само супер яки неща. Благодарение на продуцентите ми Вирджиния Рекърдс имах едно убийствено лято, обиколих цяла България и срещнах много мои фенове. Цялата енергия, която получих от тях, сега ви я връщам обратно! Парчето „Герой" стана супер яко и е много мое, моето си парче! Ако и вие го харесате, това ще е най-голямата ми победа!"

Музикален продуцент на сингъла, както и на целия предстоящ дебютен албум на рокаджията от Пазарджик е Георги Янев (31), един от най-известните и активни бг музиканти и артисти през последните десет години. Китаристът, учил в Бъркли Колидж, САЩ, стои като музикален продуцент зад парчета и албуми на звезди като Мария Илиева (Идвам към теб) и Любо (екс-ТЕ). Жоро е един от професионалистите в България, известен с ултра модерното си отношение към музиката и безкомпромисния си вкус. Той е основател, автор, аранжор и китарист на група Каффе и известен студиен и концертен музикант.

Жоро Янев за избора на „Герой" за дебютен сингъл:„Парчето звучи супер модерно, музиката е на едни много талантливи момчета от Канада. Има супер як риф и самата линия на вокала много пасва на Тома и затова го избрахме за първи сингъл. Няма такъв аналог като стил в България. Ще го харесате, ако харесвате новата вълна в рока като Nickelback, Velvet Revolver. От Мюзик Айдъл до сега Тома претърпя голямо развитие като изпълнител и хората ще го чуят."

 

Всички китари в „Герой" (соло китари, ритъм китари и бас) са изсвирени от Жоро Янев, а барабаните са на Митко Семов.

 

Парчето е по текст на Гергана Турийска, автор на някои от най-известните бг текстове на песни от последните години като „Ти" и „Не Мога" (Нина Николина), „Чуваш ли ме" (Графа и Мария Илиева), както и много други. Съвсем скоро предстои и премиерата на първата стихосбирка на талантливата Гери, която ще се казва „Слон, мухи и разни работи".

 

Ето какво казва тя за работата си по пилотния сингъл на музикалния идол:„Досега не бях писала за толкова мощни рок парчета. Тома е много талантлив и съм впечатлена колко лесно влиза в разнообразните ситуации, които лириките в албума му предлагат. В „Герой" става дума за това, колко лесно е да се главозамаеш от внезапните си успехи. Често хората забравят от къде са тръгнали, както й хората, които са били неизменно до тях по пътя им нагоре. Тома е много естествен човек, затова сметнах, че темата ще му е близка и ще му стои добре. Харесва ми как се получи."

 

Парчето „Герой" е записано в Monte Studio, където са записвани всички неща на Графа, последния албум на Мария Илиева Идвам към теб, първото самостоятелно парче на Любо - Отново вярвам. В студиото са работени още Хотел 2 звезди и БГ тв на Руши, песни на Васил Найденов и Камелия Тодорова, както и новия албум на Акага.

 

Мастерингът е направен в Щатите от гениалния саунд инженер Брайън Гарднър, носител на 9 награди Грами, работил по последния албум на NERD, както и за Metallica, Abba, Тина Търнър и кой ли още не.

 

Съвсем скоро ще има и видео към рок парчето, а веднага след това ще излезе и така чаканият албум от идола на България. Продукцията ще бъде издадена от Вирджиния Рекърдс.

 

ps: няма повече кво дасе допълва. тва е копи/пейст от майспейса на идола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Metanoia

 

Ако ми обясниш какво е безкомпромисното, новаторското и модерното в това да вземеш едно малко известно парче и да го презапишеш с български текст ще съм благодарен.

 

И къде е липсата на компромис във факта, че парчето е било презаписано с кофти звук и микс от оригинала ? Можеха поне да се договорят за немастерираните тракове от оригинала, че да не се излагат така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ Пи Ар Магарията в БГ - няма такива Гръмки Слова.Това като го четеш,ще си помислиш,че Тома и екипа му са направили некъф Уникален Хит,който ще направи така желаната Рок Революция в БГ...

...а то кво стана - поредната Чекия срещу няколко хилядарки повече... :greenangel::D

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..продуцентите на Тома твърдят,че са закупили правата - нека да купуват , но това ли правиха няколко месеца докато излезе този "дългоочакван" сингъл?

 

За същите пари можеха да платят на група Thornley да напишат нова песен специално за Томчо, щом толкоз са ги харесали и щом не вярват в родните композитори.

За съжаление такова им е мисленето - старото соц мислене още живее - къде ще рискуват с нещо ново, дай с вече направеното, че е сигурно.

Тоз "продуцента" бил завършил Бъркли, тръбят ПиАр-овете, Петручи, ако разбере, ще си запали ритуално дипломата :)

 

 

Птручи няма диплома,не е завършил,напуснал е след втората година и гле'й к'во чудо е станал...

 

Сори за оф-а ама не можах да се сдържа,той е поредното доказателство за това,че не е нужно да имаш диплома за да си гениален музикант. :bravo::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми сигурно се е запознал с Жоро Янев или къф'то е там и си е казал "Бе аз к'во правя тука, я да ходя да си свиря" :greenball:

 

 

пп. знаех, че е прекъснал, ма си мислех, че към днешна дата все е успял да се дипломира. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тома, Тома.....една от любимите ми групи...срамота.

 

Язък за Бъркли. Станало Объркли...

 

Да беше търсил тук из форума можеше и без пари по-хубава песен да се измислим.... :icon_shithappens::wallbash:

 

:greenball::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето на Героя от Биг Брадър- Тома не е никакъв авторски сингъл, драга Вирджиния Рекърдс, а най-обикновен кавър!!! http://vbox7.com/play:d0507374 Ето и оригинала, скъпи сънародници:

Та какво излиза свършиха се гръцките, турските, сръбските и не знам още какви песни и взехме и хамерикански да копираме, та и за родни сингли да ги издаваме. Поне да бяхте вложили авторска идея в аранжимента, а то 100 пъти по-зле от оригинала. Звучи като неиздадена рок песновка от времето на комунизма.... Вие какво мислите??? Пошло, ааааааа........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето на Героя от Биг Брадър- Тома не е никакъв авторски сингъл, драга Вирджиния Рекърдс, а най-обикновен кавър!!! http://vbox7.com/play:d0507374 Ето и оригинала, скъпи сънародници:

Та какво излиза свършиха се гръцките, турските, сръбските и не знам още какви песни и взехме и хамерикански да копираме, та и за родни сингли да ги издаваме. Поне да бяхте вложили авторска идея в аранжимента, а то 100 пъти по-зле от оригинала. Звучи като неиздадена рок песновка от времето на комунизма.... Вие какво мислите??? Пошло, ааааааа........

 

 

много добре те разбирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето на Героя от Биг Брадър- Тома не е никакъв авторски сингъл, драга Вирджиния Рекърдс, а най-обикновен кавър!!! http://vbox7.com/play:d0507374 Ето и оригинала, скъпи сънародници:

Та какво излиза свършиха се гръцките, турските, сръбските и не знам още какви песни и взехме и хамерикански да копираме, та и за родни сингли да ги издаваме. Поне да бяхте вложили авторска идея в аранжимента, а то 100 пъти по-зле от оригинала. Звучи като неиздадена рок песновка от времето на комунизма.... Вие какво мислите??? Пошло, ааааааа........

 

 

аз се ужасявам от факта че така се прави вав българия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето на Героя от Биг Брадър- Тома не е никакъв авторски сингъл, драга Вирджиния Рекърдс, а най-обикновен кавър!!! http://vbox7.com/play:d0507374 Ето и оригинала, скъпи сънародници:

Та какво излиза свършиха се гръцките, турските, сръбските и не знам още какви песни и взехме и хамерикански да копираме, та и за родни сингли да ги издаваме. Поне да бяхте вложили авторска идея в аранжимента, а то 100 пъти по-зле от оригинала. Звучи като неиздадена рок песновка от времето на комунизма.... Вие какво мислите??? Пошло, ааааааа........

 

 

EEEEEEE гати НЕКЪДЪРНИЦИТЕ БРАТЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!! Все се надявах на някакъв кавър, но това което чувам е просто БГ ВАРИАНТ на парчето!!!! И тъпия Тома ще ми вика: "Това е много мое парче! Моето парче си е!" Кое е ТВОЕТО бе кретен некадърен - НЯМА ЛИ НЯКОЙ В БЪЛГАРИЯ ,КОЙТО ДА НАПИШЕ ЕДНА ГОТИНА ПЕСЕН!!! И знаете ли отговора - ИМА, ИМА много кадърни музиканти, които са замъглени от КРЕТЕНИ като ВИРДЖИНИЯ РЕКЪРДС!!! Нещастници некадърни!!! Първата победителка в Мюзик айдъл - Невена Цонева - Румънска песен, сега Томата - американска - е пак добре, че не е турска - да ви е...а майката нещастници!!!! Много твое парче е това Тома - това си е ТВОЕТО парче, НЕКАДЪРНИКО!!! и НА ТЕБ вирджиния рекърдс това май е върхов момент в творческите ти успехи!!! ХА ха ха мангали! Излагате се като кифли!!! :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Metanoia

 

Ако ми обясниш какво е безкомпромисното, новаторското и модерното в това да вземеш едно малко известно парче и да го презапишеш с български текст ще съм благодарен.

 

И къде е липсата на компромис във факта, че парчето е било презаписано с кофти звук и микс от оригинала ? Можеха поне да се договорят за немастерираните тракове от оригинала, че да не се излагат така.

Парчето е безкомпромисно и новаторско СПОРЕД ТЯХ. Не е задължително да си написал нещо ти, за да бъде твоето парче. Мога да се сетя за няколко групи, които са изразили по-добре от мен всичко, което искам да кажа.

Тома не е композитор. Той е просто певец. Пее. Не трябва да е умен, да е велик музикант. Трябва да може да пее и да почувства песента, за да я изпее така, както на него му харесва. И да хареса на продуцентите, естествено. Останалото е маркетинг.

 

Презаписано е колкото добре са могли в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.