Jump to content
Българският форум за музиканти

Конфигурация Hsh (strat)


Recommended Posts

Мерси , че споделяш опита си.

И аз съм работил с плексиглас, а и родителите ми имат рекламна фирма и много често се сблъсквам с този тип материали. Според мен този 3мм плексиглас е идеален за целта. Ще направя един опит с дремел пък ако не ми хареса както казах ще се обърна към един приятел с лазер.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Единствено ме послушай да не разваляш стария пикгард - запази си го някой ден ще искаш да продаваш китарата или да си я възстановиш ей така заради доброто старо време и ще си го върнеш.

Аз се радвам че каквито и модификации да правих по моя първи страт си пазя сток оригиналния пикгард и адаптерите в един кашон.

Правил съм какво ли не копал съм тяло на орфей пилил съм гриф сменял съм прагове , втулки за ключове, заден мост с финно регулиране.

След като си взех страт съм му слагал всякакви адаптери.Но един ден разбрах че една китара обикновено като качество сток са и сложили адаптери на същото ниво каквото е гриф хардуер и тн. - това в смисъл за китари в диапазона 200 - 400 лева.

Хубав адаптер на такава китара е като на свинче звънче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с тебе. Този пикгард ми е малко присърце и ще си го пазя. Първо защото може с хамбъкера да не се получи и после ако си върна сингъла ще е една грозна дупка около него. Второ че може да се обърка и ще замине самия гард.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам вече си направил избора си.

 

Но все пак да ти покажа и моя опит точно в това начинание - аз уголемих дупката за neck адаптера.

 

Ето го резултата (китарата си беше със стандартен бял S-S-S капак, който и аз още си пазя):

 

dscf41313ne.jpg

 

dscf41361js.jpg

 

dscf41218iq.jpg

 

Снимките са малко неясни, но се вижда за какво става въпрос. Самото уголемяване на дупката стана с пробиването на 15тина малки дупчини по-навътре от линията, по която трябваше да се отреже, после съединих дупките и с малка пиличка изравних назъбеното до чертата, която си бях начертал на вътрешната част на капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Много е добре!

Само да те питам някои неща...

Пикгарда мяй е по навътре? И си сложил рамки на хъмбъкерите.

Това си го мислех вчера.

И другия ми въпрос...

Грифа ти ли си го моднал? В смисъл само си отрязал част от headstock-а?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ти за пикгарда не го разбрах - това си е нормален трислоен пикгард, който купих от един музикален магазин, само потъмних бялата ивица по средата (средния слой), защото не ми харесваше как изглежда (и разширих дупката за neck адаптера, разбира се :P ). Нито е по-навътре, нито по-навън... Дори учудващо за мен повечето дупки на този, съвпаднаха с предишните, та нямах много главоболия с това. Иначе - да, сложих рамки на хъмбъкерите, първо - защото не ми харесва как изглеждат стърчащите директно от пластмасата хъмбъкдери и второ - защото колкото и да се старая ръбът от разширението стана неравен, не съм лазер :) , и така капачето го прикрива - все едно нищо не съм правил.

 

Грифа само го нарисувах - главата си беше така. Това всъщност не е Squier (като се загледаш дори във факта че е с 22 прагчета, а не с 21), а стара (поне 15 годишна) немска китара LeadStar :) Естествено, всичко по нея е сменено, само дървото си е това, което беше преди, и сега е една от най-удобните китари за мен и много си я пазя.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестока си я направил.

 

И аз съм на мнение , че не е задължително да пише USA Fender за да е добре направена китара. Единствената по-сериозна разлика може да е в адаптерите и в използваното дърво. :P

 

 

Сега с баща ми правиме една китара по мой дизайн и като я завършиме ще се захвана с моето Страт-че да му модна грифа или да си поръчам нов.

 

Поздрави, Даниел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-стара е една китара - толкова по-добра е, ако е била още в началото добре изработена и е поддържана както трябва - тази е такава, така че "използваното" дърво, мисля, е само плюс. Между другото и с тези адаптери китарата вади много МНОГО хубав тон, сега се надявам да имам възможност да сменя на Ibanez-а си неговите, а на тази да сложа тези от Ibanez-а, тогава вече метаморфозата ще е пълна...

 

Само wiring-ът е по-спешъл - третирах тези хъмбъкери като единични адаптерчета - така на междинните позиции със средния адаптер работят едновременно три coil-a - цял хъмбъкер и среден адаптер - определено комбинацията е яка - особено на bridge + middle - хем я има мекотата на split позицията, хем го има и острото на частта от хъмбъкера, която е по-далече от средния адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз със си правил пикгард в рекламна фирма. Занесох шаблон изрязан върху картон и хората ми го ларез-резнаха. Стана супер! Само че ползвах прозрачен плексиглас и после го пръснах с черен спрей отвътре, за да стане лъскаво готин. Не знам дали е чуплив, но боята много лесно пада - само след 3-4 сваляния се отлепиха парчета боя, защото залепсваше за тялото на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@SomeoneElse За wiring-а който казваш моя страт е така.

На 1-ва позиция е само хъмбкера, на 2-ра целия хъмбъкер (и двете намотки) + мидъла и така нататък.

Така доколкото ми е ясно аутпута е много по-силен и наточен.

 

А това че една китара е по-добра с годините ако се потдържа е много вярно.

 

 

@Baby Thomas Да, за съжаление плексито е матерял подобен на стъкло и трудно се боядисва без да си го матирал.

Ама в твоя случай с матиране изчезва gloss ефекта. Затова аз ще си взема черен плексиглас.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако от лицевата страна плексигласът си се остави лъскав, а от страната, която ще добре тялото, се матира и след това се боядиса, ефектът ще е същия - отгоре все ще си изглежда лъскаво, стига отдолу всички грапавини да са добре боядисани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейй как ме изпревариии . Това наистина може да стане ,ама човека вече е дал пари и не смятам ,че му се дават за още един адаптор .

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.