Jump to content
Българският форум за музиканти

Конфигурация Hsh (strat)


Recommended Posts

Здравейте! Намерих си един евтин нек хъмбъкер и решин да го сложа на Страта ми.

В момента той е HSS.

Основния ми въпрос е може ли от HSS да стане HSH ? Питам защото единствените пикгардове с два хъмбъкера са HH.

 

Та ако може дайте ми съвет от къде да намеря HSH пикгард.

Всякакви схеми ще помогнат също..

 

Поздрави , Даниел.

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

HSH пикгардове има в Томан, но доставката му излиза по-голяма от него. Можеш да си направиш от шперплат. Едната ми китара в момента е с такъв и нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се замислих дали да не пробвам с плексиглас или с комадур.

 

А идея за wiring? Така или иначе ще се връзва наново и ще се екранира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тука в този сайт има схеми за wiring на HSH модели на Ибанез :) Може да са ти полезни :D

Схеми

 

Отделил съм ти отдолу схемичка за HSH да не търсиш. Но ако искаш се поразгледай.

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, добре че има хора като вас бее! Много благодаря. Бирите са от мен!

 

 

Сега обаче друго се чудя.

По-добър ли ще е саунда ако махна TONE потенциометрите и оставя само Volume-то. Тях не ги ползвам, а четох нещо във форума че ще се изчисти звука. Поправете ме ако греша.

 

А и друго нещо ме притесни, че по схемите има само бял и червен кабел +земя, а на моя хъмбъкер са повече.

511285_t.jpg

Ето това имам впредвид.

 

Мерси отново за коментарите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това е ,защото Хъмбъкърите са различни модели! Кажи как се води точно модела на адаптера ,че да видим как се връзва.

 

А не виждам причина да махаш TONE потенциометрите.

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живо здраво, баце! Относно мат'риала за пикгард, на една стара орфендерска талпа праихме едно такова от тровитекс (пластмасата я взехме едно парче 3 или 4мм от една рекламна агенция, използват я за тебели), мисля, че и тровидур можеш да използваш, който предполагам е по-твърд и дори по-подходящ и (мисля) не толкова скъп колкото плексигласа.

 

Едит: за хъмбъкера предполагам имаш четири проводника, т.е. от него. Начала и краища на намотки. Има различни начини на свързване на двете намотки, мисля последователно, паралелно, с това и противофазно, но нека по-осведомените да обяснят.

Редактирано от Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета глупости глупости глупости.

 

Купи си един пикгард за 2 хъмбъкера и на лазерно рязане да ти изрежат от отвор за мидъл адаптера.

 

От друга страна правиш голяма глупост "еФтин хъмбъкер нек" за къв х*й ти е ???

 

Няма да имаш съвместимост между адаптерите трябва да ги ползваш само по отделно.

Нивата ще са ти различни. Но щом те влече мъчи се метода проба грешка е дълбоко вкоренен в душите ни български ама на и аз съм така.....

 

п.с . правопис - припрян съм баси

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си отрежи сегашния пикгард за да събира нек хъмбъкер - така ще е по-лесно и евтино отколкото да разпробиваш НН или да правиш нов :punk_guitar:

може да си моднеш тоне пот-овете да изключват на 10 - смъкваш капачката и срязаш графита малко преди края с макетно ножче :metalist:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

metalhammer Нешо тебе никога не те разбирам. Всеки твой пост който чета е подобие на леко заяждане. Казваш - "глупости".

Нали затова отворих темата за да не стават глупости.

 

Така... за пикгарда си намерих 1м на 1м плоскост плексиглас, 3мм. Ще ида при един адаш да ми го резне. По-добре така отколкото да дам 15лв за готов пикгард и после да дам още толкова за рязането на мидъла. А и аз го искам черен а навсякъде пикгардовете са бели или костенуркова черупка ( :punk_guitar: ).

 

За самия хъмбъкер сега вдявам. Двете намотки са вързани последователно и аз трябва да си ползвам червения и черния кабел.

512199_t.jpg

^Ето така изглежда всичко.

 

Мерси много на всички отзовали се!

Поздрави, Даниел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си отрежи сегашния пикгард за да събира нек хъмбъкер - така ще е по-лесно и евтино отколкото да разпробиваш НН или да правиш нов :metalist:

може да си моднеш тоне пот-овете да изключват на 10 - смъкваш капачката и срязаш графита малко преди края с макетно ножче :)

Мерси за идеята , но реших засега само да я екранирам едно хубаво и да я направя HSH. Тоnе врътките си остават :punk_guitar:

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Дано да се получи !! И да постнеш снимка.

 

А за двата хъмбъкъра metalhammer е много прав, не е много добре да са различни (относно звука).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ще видиме. Дано да се получи.

Ако не стане ще си ползвам HSS конфига, а този ХБ ще го сложа на една друга която вмомента си няма никакви адаптери :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

metalhammer Нешо тебе никога не те разбирам. Всеки твой пост който чета е подобие на леко заяждане. Казваш - "глупости".

Нали затова отворих темата за да не стават глупости.

Явно съм товарещо копеле ко да правя от гените е вродено е не се лекува.

Са по темата.

Ми правил съм пикгарди от плексиглас той не е еластичен и се троши , трудно се работи и похапбих и аз метър на метър плексиглас - става грозно.

 

Пикгарда които продават за 15 лева е истински много пластов еластичен.

 

Има черни пикгарди.

 

Имах идея да ти спеся пробите и грешките през които съм минал.

Ама нещата са много комплексни и излизат извън форума....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.