Jump to content
Българският форум за музиканти

Ако премахна средния адаптор ще се прецака ли звука!


Recommended Posts

Ако премахна средния адаптор от SSH конфигурацията ще се вложи ли звука? Не го ползвам и мисля да го слагам на друга китара, притеснява ме дупката която ще остане. Някакви съвети?

Редактирано от MasterOfDisaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука няма да се влоши, но когато преместиш суйча на позицията на липсващия адаптер ще има брум. Поне при мен стана така. А за дупката ти предлагам да смениш пикгарда с такъв от шперплат примерно(но да е тънък). Правиш всички дупки, освен тази за вече сваления адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми няма да се влоши! Даже Gretch-а Malcolm на Малкълм Йънг е със свалени два хъмбъкера и оставен трети и така съм го виждал да свири а доста концерти и клипове... Като разпоиш адаптера се съмнявам да изникне от нищото брум, но за да нямаш празна позиция на ключето заблендите може да свържеш с жички позицията за този адаптер с позицията за другия сингъл примерно. Пикгарда моят съвет е да го направиш от пластмаса - правиш си чертеж и отиваш да ти го изрежат на лазер от съответния материал. Шперплат е... да кажем, че не е най-удачния избор според мен :) Тва е като цяло

 

Ае успех и со здраве!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам но на мене брума ми се появи от нищото. Отворих я пак и нямаше видими проблеми. А за пикгарда - не съм единствения, който мисли че става с шперплат. the_gorer също си търсеше или беше си направил. Пък и щом съм с такъв и нямам проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Jerry Cantrell рулира, а страта му е доста изтрещял - има го на снимка на главната страница на сайта му :metalist:

А иначе - или нов пикгард от пластмаса, като можеш да занесеш стария на лазерно рязане и там да му направят точно копие, но без излишната дупка, или ако не ти се занимава - шибваш една лепенка отгоре и си окей :) И мен ме кефи комбинация HS :) А ако правиш нов пикгард - можеш да разкараш петстепенното ключе и да си купиш тристепенно, примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва около 20 лв. готово - нов пикгард. Изработката, намирането на материал ще е повече......и се съмнявам да стане от раз.

Редактирано от kalinpetrov777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам но на мене брума ми се появи от нищото. Отворих я пак и нямаше видими проблеми. А за пикгарда - не съм единствения, който мисли че става с шперплат. the_gorer също си търсеше или беше си направил. Пък и щом съм с такъв и нямам проблеми...

Мислех да си правя от шперплат, но не намерих толкова тънък.

То не че не може да се изтъни, но цялата операция по правенето на пикгард наистина е голяма играчка.

Все още имам идея да си правясам, но ме домързява само като се сетя през какви глупости трябва да се мине докато се направи.

От друга страна 20 лева за нов пикгард... ще ме хванат за кура да ме разходят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не вярвам, че за единична бройка - цената на материала, рязането, бензина и нервите, които ще изгориш няма да надвишиш :rolleyes: 20 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не вярвам, че за единична бройка - цената на материала, рязането, бензина и нервите, които ще изгориш няма да надвишиш :-( 20 лв.

 

На мен ми излезе около 5лв. Тъй като гледам не ги надвишава! Или аз съм тъп, защото мисля, че от 5 до 20 разликата е голяма :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излезе около 5лв. Тъй като гледам не ги надвишава! Или аз съм тъп, защото мисля, че от 5 до 20 разликата е голяма :topicsux:

От какво го прави?

Аз имам хора, които ще ми го изрежат на лазер за 2 лева.

Ако материалът не надвишава 3-4 кинта, може наистина да се хванем в разумни ценови граници.

 

PS:

В момента си търся спешно пикгард за Телекастер, но 20 лева давам само, ако са ми опрели патлак в слепоочието.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще ходя да се уговарям, за едни части да ми режат на лазер. Ако искаш влез в кю-то да се разберем дали да питам и за пикгарда за телето :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.