Jump to content
Българският форум за музиканти

разпределяне на сигнал


vhcs

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

трябва ми един разпределител с който да "цепна" кабела от китарата на 2 - един директно към саунд картата и един към ампа. Та въпроса ми е - мога ли са да си запоя 3 жака паралелно, 1 за вход и 2 за изход или по-добре да търся нещо фирмено.

 

Протеснява ме че може да има брумове (но това ми е малкия проблем) и нямам представа дали сигнала ако се раздели няма нужда от допълнителна обработка.

 

От купешките ей тия съм намерил за сега:

1. Palmer Y-Box

2. Nobles Split4

... за XLR има по-еврини което ми се стори доста странно

 

Мерси за мненията и съветите предварително

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш без проблеми по принцип да го направиш, както аз използвах един проелски волюм педал с 2 входа и 2 изхода. Вързах двата изхода заедно и ми ги разделя без проблем.

 

ОБАЧЕ

 

получава се т.нар. Ground Loop, което се изразява във това, че понеже всяко от 2те неща е заземено, напрежение почва да тече от единия "уред" към земята на другия и така се получава УЖАСНО ДРАЗНЕЩ брум, който не е малък. Та по-добре с микрофон или съответно със нещо, което има опцията ground lift. Предполагам, че това е идеята на тия дето си ги показал на линковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всъщност търесх алтернатива на DI - да не се набутват за такава кутия ама май с нея ще ми излезе най-евтино

 

Ей тая май ще бъде

Palmer Pan01

 

някой ако знае добър DI или splitter за не много кинти ще съм му благодарен. Важното е да не вкарва шумиове и сигнала да е ОК

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам това и ти го препоръчвам, но цената е почти двойна, но пък и каналите са два пъти повече :recourse:

 

239697.jpg

 

А ето и линк директно към продукта:

 

Voodoo Lab Amp Selector Product Specs

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

трябва ми един разпределител с който да "цепна" кабела от китарата на 2 - един директно към саунд картата и един към ампа. Та въпроса ми е - мога ли са да си запоя 3 жака паралелно, 1 за вход и 2 за изход или по-добре да търся нещо фирмено.

 

 

1. Palmer Y-Box

2. Nobles Split4

 

Проблемът тук по-скоро е че единия сигнал е линеен, а другия трябва да е инструментален. Т.е. обикновен "разклонител" няма да свърши работа.

А отговорът мисля че сам си си го дал -> PAN-01 :punk_guitar:

Другият вариант е да е къстъм устройство на NAudio Corp. Последнията дивайс, който е доста успешен е т.нар. reamp box т.е. от едната страна влиза линеен сигнал от другата излиза инструментален. Пасивен, има траф (което е и най-съществената и скъпа част) вътре за преобразуване на сигнала, ниво на входа и на изхода и ground/lift суитч. Изключително безшумен. Та този дивайс комбиниран с обикновен DI според мен също би свършил работа. Като цена обаче, при положение че се реализира с качествени трансформатори няма да е съществено по-евтин от Палмъра. Но качеството е страхотно.

От другата страна PAN-01 си е готово изделие, но пък няма регулиране на нивата.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да отнеса бой ще предложа Берингер като евтино решение, въпреки че сигнала излиза от два XLR жака:

http://www.behringer.com/DI20/index.cfm?lang=ENG <-това е което предлагам аз. Мисля,че е доста евтино решение(70 лв. във VisiArts).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.