Jump to content
Българският форум за музиканти

ОЩЕ ДОСАЖДАМ


Recommended Posts

Имам падче на което се мЪча с този doubl stroke.Имам и интернет,но с гледане,честно,не става.Бихте ли споделили вашата техника за заучаване на това чудо.Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отначало го свирех малко замазано (тогава нямах нито пад нито интернет).Просто притисках палките към повърхността или предмета на който удрям и се опитвах да спирам на втория удар.След определено време,да речем 5 месеца намерих уроците на Dave Weckl,там всичко се казва как трябва да стане.Между другото Double Stroke-a ми когато свиря с лявата Traditional Grip е по-бърз и по-отчетлив,но това си е конкретно при мен.При някой от видеотата барабанистите казват да се акцентира на втория удар за да се изравнят двата удара,иначе винаги първия удар е по-силен.Като цяло най-важното е да си отпуснеш ръцете,да не свириш от китки,а от пръсти и ударите да са с една и съща динамика.Добре е също да свириш с по-голяма амплитуда на удара,това ще ти изгради до някъде динамиката и не по-малко важно е да свириш с метроном.Това са нещата на които обръщам внимание когато свиря Double Stroke :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен само с гледане на уроци няма да постигнеш много ! Или най-малкото ще загубиш много време за неща които добър учител може да ти ги обясни за час - два !

Намери си учител !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен само с гледане на уроци няма да постигнеш много ! Или най-малкото ще загубиш много време за неща които добър учител може да ти ги обясни за час - два !

Намери си учител !!!

 

Да разбира се,ако е в София няма да има проблеми с учител,както и в по-големите градове.Потърси помощ от профоесионалист,Цецо Георгиев (makedonetsa) е един от тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то аз сам от Пловдив.Не е проблем за учителя,ами за какво да го занимавам?При мен нещата са ей така.ЗА кеф.Мисля,че с мен само ще си губи времето,а аз парите.Така де,това е моя ред на мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

double stroke roll- e тремоло със двойни удари.

 

Когато удариш на кои да е барабан от комплекта звука е много кратък ,зада получиш обаче дълъг продължителен тон трябва да използваш тремоло.

 

Тремолото нее от най-лесните неща затова и барабанистите го усавършенствaт с години. Затова и не се надяваи на супер резултати от първия път.

 

Значи тремолото се състои от двойни удари замахваш един път за първия удар и оставяш палката сама да отскочи за втория които се нарича рекушетен удар

 

след това същото нещо със другата ръка и просто редуваш ръцете с течение на времето когато това ти стане удобно за изпълнение почваш постепенно да за бързваш :) днеска малко утре малко докато един ден стане много бързо и несе различават отделните удари а се възприема като един продължителен тон.

 

Гледаш палките ти да попадат в еднa точка, да са равни по сила ударите и така.

 

 

:rockon: Мен когато ме учеха да свиря double stroke roll ме караха да повтарям след всеки удар така : лява ръка:"та-ти" дясна ръка : "ма-ма" та-ти ма-ма .......

 

вкъщи като ме чуеха и си мислеха 4е несам наред нещо :rocker:

Редактирано от A-L-A-D-I-N
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно.Мерси много.Ти върна вярата ми в упражняването.Аз си мислех,че две седмици са достатъчни и бях на път да се отказвам.Щото нищичко се не получава.Ама щом е от по трудните неща-смело напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Интересно.Мерси много.Ти върна вярата ми в упражняването.Аз си мислех,че две седмици са достатъчни и бях на път да се отказвам.Щото нищичко се не получава.Ама щом е от по трудните неща-смело напред.

 

Тремолото се усъвършенства цял живот май :)

За да не вдигаш гюрултия, когато се упражняваш - вземи си гумен пад, защото иначе сам ще си надуеш главата:rocker:

Започни следното: лява, лява, дясна (ллд, ллд) като постепенно ускоряваш темпото, но равномерно.

После обърни - дясна, дясна, лява (ддл, ддл).

После обърни: ллд, ллд, ддл, ддл, ллд, ллд, ддл, ддл ...

Започни бавно, но ритнично. Едновременно с това опитай да си тактуваш с крак. За времето докато крака ти "тупне" един път на земята (един удар по касата) трябва да изпълниш един цикъл ддл или ллд.

След като усвоиш това упражнение премини към тремолото - демек - ллдд, ллдд или ддлл, ддлл, като пак тактуваш с крак - едно време )удар по касата) = 4 удара с палките.

Успех :rockon:

 

И последно да добавя - старай се да свириш отначало по-бавно, но чисто. Няма смисъл от бързина, като се получи замазване. С течение на времето, техниката ти ще се развие. Абе иска се желание и практика - никой не се е родил научен.

Редактирано от Moarein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами за тремоло, трябва да си играеш и ще стане. Аз като малък като се учех като се стараех да правя точно по два удара във всяка ръка. Тук искам да кажа, че не става дума за две движения на палката от ръцете за всяка нота, а само за едно, което извлича 2 удара от ръка. Свири бавно, можеш да натиснеш малко, но се стягай прекалено. А както споменаха по-горе за акцентирането на втория удар, тогава вече имаме движение за всяка нота и движението става от долу на горе, както обобщиха Цецо и Митко Димитров преди няколко дни. :punk_guitar: Но иначе с учител ще стане най-добре и ще има кой да те наблюдава. Ако не се решиш за учител поне застани пред огледало, за да си изравниш ръцете и движенията. Упражнявай се с видеота и се старай да ги повтаряш като тях от към звук и визия.

 

Иначе един барабанист трябва да си упражнява тремолото си цял живот, както и някой други работи. Като почнеш да го усвояваш след това трябва по 10-15 мин. на ден да го упражняваш!

 

 

 

 

Тук е моментът и аз да попитам нещо тези, които са над 30ти левел :virtuoz: като Цецо. Трябва ли задължително да си прибираме кутрето, щото много често ми стърчи и учителите са ми казвали, че не е редно?! В Модерн Дръмър 2003 гледах едно соло на Стиви Смит на малко барабанче и там кутрето на една му ръка стърчеше в един период от време, та си викам, че явно когато не го ползваш едва ли има някъв негативен ефект върху каквото и да било!

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"Тук е моментът и аз да попитам нещо тези, които са над 30ти левел smile.gif като Цецо. Трябва ли задължително да си прибираме кутрето, щото много често ми стърчи и учителите са ми казвали, че не е редно?! В Модерн Дръмър 2003 гледах едно соло на Стиви Смит на малко барабанче и там кутрето на една му ръка стърчеше в един период от време, та си викам, че явно когато не го ползваш едва ли има някъв негативен ефект върху каквото и да било!"

 

 

Ако питаш мен не е задължително да е прибрано,макар че аз също знам че е грешно да стърчи,мисля че това е просто визия,а лично мене ме дразни като видя кутрето да стърчи отстрани.Видя ли такова нещо имам чувството че ръката е изключително стегната и се губи това растояние между палеца и показалеца (Ако се сещаш Dave Weckl говори в уроците си че това е много важно) :punk_guitar:

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли задължително да си прибираме кутрето, щото много често ми стърчи и учителите са ми казвали, че не е редно?! В Модерн Дръмър 2003 гледах едно соло на Стиви Смит на малко барабанче и там кутрето на една му ръка стърчеше в един период от време, та си викам, че явно когато не го ползваш едва ли има някъв негативен ефект върху каквото и да било!

Да така е и кутрето и всички останали пръсти трябва да са свити и прибрани около палката, естествено не трябва да стискаш палката .:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен само с гледане на уроци няма да постигнеш много ! Или най-малкото ще загубиш много време за неща които добър учител може да ти ги обясни за час - два !

Намери си учител !!!

 

Да разбира се,ако е в София няма да има проблеми с учител,както и в по-големите градове.Потърси помощ от профоесионалист,Цецо Георгиев (makedonetsa) е един от тях :)

 

Благодаря за рекламата :coolp: !

Но дори да е само за кеф трябва да се внимава, защото може да има после - ох... ръцете !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тук е моментът и аз да попитам нещо тези, които са над 30ти левел smile.gif като Цецо. Трябва ли задължително да си прибираме кутрето, щото много често ми стърчи и учителите са ми казвали, че не е редно?! В Модерн Дръмър 2003 гледах едно соло на Стиви Смит на малко барабанче и там кутрето на една му ръка стърчеше в един период от време, та си викам, че явно когато не го ползваш едва ли има някъв негативен ефект върху каквото и да било!"

 

 

Ако питаш мен не е задължително да е прибрано,макар че аз също знам че е грешно да стърчи,мисля че това е просто визия,а лично мене ме дразни като видя кутрето да стърчи отстрани.Видя ли такова нещо имам чувството че ръката е изключително стегната и се губи това растояние между палеца и показалеца (Ако се сещаш Dave Weckl говори в уроците си че това е много важно) :)

 

При мен кутрета се прибра с течение на времето !

Според мен кутрето не е от решаващо значение още повече ако добре си усещаш ръцете , но може би от естетическа гледна точка е добре да е прибрано !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.