Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни говорители


Recommended Posts

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря за линка. На чекаута има забележка, че към цените се добавя 17.5% ДДС и така цената става 41.12 Паунда. Говорил ли си с тях за шипинг до България, ако да колко излиза, защото ако разликата стукашната цена е 20-30 лева, смятам че не си струва разправиите?

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че даваш 35 лири и ти го носят и монтират (де да беше)... :unsure:

На друг един сайт (откъдето го купих аз) цената е 45 лири с включен VAT, което все пак е малко повече!

Относно шипинга, май на никой сайт не намерих инфо. Те си работят предимно с ЮК клиенти. Но няколко сайта шипват и до БГ. Само трябва да им се направи запитване по мейл - отговарят! Просто не си пазя всичкото инфо, което бях събрал по темата. А и прецених, че ще е по-евтино Моя Човек там да ми го купи и препрати към БГ. Шипинга в ЮК е минимум 6 лири за 3-5 работни дни (на единия сайт), иначе имаше и по-скъп...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми помогне в избора на говорител!? :hysterical:

 

.....т.е. ако си взема "класическия" Vintage 30 не съм сигурен дали ще е най-подходящият за техниката която имам. :unsure: Чувал съм че този говорител е подходящ за лампови усилватели, а за солид стейд!?!?

Въобще си нямам на представа смяната на говорител с колко може да подобри звука на кубето ми и в каква посока... Основният проблем е че сегашния говорител е 8" вместо 10" както трябваше да бъде по каталог :recourse: и има доста некотролируеми среди, които не знам как да ги scoop-на, а и сега както свиря със 7-струнна....

 

HIWATT BULLDOG 30R (моя е със "старата опаковка", но панела е почти същия) :thumbs_up:

 

Bulldog-30R.jpg

 

30 Watts

10", 8 ohm,

Overdrive Gain, Overdrive Master, Clean Channel Volume, Treble, Middle, Bass, Reverb

Hi & Low inputs, CD/Tape Input & Level, Foot Switch Input, Effects loop send & Return, Headphone Jack

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах това "vintage" какво значи!?!?? На мен ми трябва кораджийски хай-гейн звук за 7-струнна китара :recourse:

Vintage не е ли за блус!?? По басс риспонс ли трябва да ги сравнявам? g10 има само 115Hz..... не е ли по-добре да се опитам да наблъскам 12" говорител.... примерно този? Аз като ги гледам по графиката всички еднакви ми изглеждат......... :recourse:

Кубето е транзисторно!

 

Хелп плийсс...... :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички искащи модерн звук ползват vintage 30 , който е 12 инча, но има и 10 инчове версия, за която са ти споменали. Говорителя е доста важен, но не очаквай чудеса ако усилвателя ти просто не ти доставя звука който търсиш. Не знам дали ще можеш да наблъскаш 12 инчов говорител...трябва да се реже, а накрая ако успееш, ще имаш 12 инчов говорител във много малка кутийка, което също има голямо значение за звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ги гледам по графиката всички еднакви ми изглеждат

 

 

Затова трябва да се чуят на живо. Няма да е лошо в xxxx да направят няколко малки кабинета и да монтират по един от известните говорители, за да може човек да ги чуе на живо, защото има и хора , на които примерно V30 не им допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появил се е евтин

Клонинг на Vintage 30 за $21, но шипинга е 3 пъти повече :hysterical:

 

 

Това не е ново, но до скоро имаше шипинг само за Щатите. Иначе отзивите за тези говорители по форумите са много положителни. Доколкото знам човекът използва оригинални материали. Ако си правите сметки не забравяйте ДДС-то и митото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Аз малко късничко се появявам, но ако някой се излъже да погледне в тази стара тема... бих се радвал на съвет.

Та, по въпроса: на kубе Roland Jazz Chorus 50 този vintage 30 би ли могъл да е подходящ, ако не, какво бихте ми препоръчали вие, говорим за китарен говорител, който да може да се намери в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.