Jump to content
Българският форум за музиканти

По ко Ви е по-лесно?


Таблатури или ноти?  

63 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Гласувах за табове, но просто ноти не мога да чета. А в нета се намират табове по-лесно. Лесно е после да видиш коя нота е и след време се надявам да ги науча и да си казвам: ми ми си ми; ре ла ре; до# сол# до#; до сол дооооо; :) /дали някой ще се сети какво е това?/

 

Аз си мисля, че ще разбира човек дадена песен/мелодия само ако зане какво свири, а не къде да го свири. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Музиката е език. Нейната азбука са нотите и тоновете. Таблатурите са разваленият диалект на китаристите.

 

Поздрави,

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката е език. Нейната азбука са нотите и тоновете. Таблатурите са разваленият диалект на китаристите.

 

Поздрави,

 

Петър

 

:)

Абсолютно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Табовете ме объркват и се оплитам докат' разбера как точно се свири определен риф. Да не говорим колко от тях са грешни, щото са ги писали "китаристи" на по 1-седмица.

 

Наистина предпочитам да можех да чета само тонове, а не прагчета. Но уви с нотите все още не се разбираме.

 

Зат'ва карам по слух.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая тема ми звучи подобно на какво обичате повече, ябълки или круши. Веднага се намнират хора които казват че крушите са най-вкусни и нямат нищо общо с ябълките и такива които обратното твърдят.

 

Нотите и табовете са два абсолютно различни начина за документране и комуникиране на музика. Кой по прост, кой по сложен няма значение - и двата вършат работа. По правилен и по-грешен няма според мен ... но факт е че нотите не са от как съществуъва музика може би а табовете не. Всеки да ползва това което го кефи и му е най-лесно.

 

... баси тъпата тема и баси тъпака съм да си губя времето с баси тъпия въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз гласувах за табулатурите, обаче при едно положение - АКО ЧОВЕК ЗНАЕ НОТИТЕ!!! В смисъл, ако знаеш нотите и разположението им на грифът, ще ти е много по лесно!!! Така, ще можеш да разбереш, дали дадена табулатура, не е сгрешена. И в крайна сметка, човек не бива да разчита само на табулатурите. На Guitar Pro, са дадени и тарайностите на нотите, а на обикновенната табулатура, не са дадени и това затруднява адски много!!! Затова най-добре си е човек да познава добре нотите, трайностите и разположението на нотите на грифът, за да си се справя без проблем!!!

 

УСПЕХ

Редактирано от Тони Николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката е език. Нейната азбука са нотите и тоновете. Таблатурите са разваленият диалект на китаристите.

 

Поздрави,

 

Петър

 

А това е най-точно казано!!! :metalist: Макар, че казаното от мене по горе мнение е малко по различно!!! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблатури. Много по-достъпно е за всеки - а не само за тези, които са се занимавали с музика дълго време. Така става възможно китарата да е хоби, неангажиращо занимание, пък при по-голям интерес и желание всеки може да мине на ноти. Получава се като "Try before you buy" :metalist: Пък ако някой ще ми опонира, че механичното наизустяване без разбиране на това което се свири е чак толкова лошо - не е, в контекста на хобито. Всеки рано или късно научава кое с кое си подхожда изсвирено - и свири и започва да си композира разни нещица... :thumbs_up:

 

 

Напълно съм съгласен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката е език. Нейната азбука са нотите и тоновете. Таблатурите са разваленият диалект на китаристите.

Който диалект изглежда ще прерасне в книжовен език :metalist: .

 

Убийте ме - по таблатури (със различно мнение за абсолютно всяка пръстовка, ако ще и да е "вярна"). Знам къде са нотите на грифа ми, обаче на петолинието съм много муден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим колко от тях са грешни, щото са ги писали "китаристи" на по 1-седмица.

Сега ако кажеш, че не си виждал недъгаво написани и дори грешни ноти...няма как да ти повярвам! B)

 

Абе ТАВ-овете са разработка на военните! Искат да намалят до минимум използването на нотите и накрая да ги спрат. Както спряха "Мелодия на годината"!!! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав е според ме таблатурите SUCKS от всякъде, аз затова ве4е развивам слухаси и почнах малко по малко на вадя по слух това е истината !!!!!!!!!!!!!! , а таблатурите са тъпня с тях само заучаваш позициите кудето се свирят парчетата но развиват техниката това не мога да го оспоря и го мисля щото аз свиря пт 3 години и само с талатури но смея да твурдя 4е сум развил добра техника именно заучаваики чрез таблатури парчетата. Но пак пожтарям зада си музикант трябват НОТИ а наи вече слух !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрема се да свиря по слух.

 

Ако нещото е твърде неразгадаемо, ползвам таблатури - предимно ASCII, за да съм сигурен за пръстовката.

 

Таблатурите са доста древен метод за записване, но имат един много голям недостатък - трудно се разчитат, без да свириш, докато нотите се четат и без да имаш инструмент в ръката.

 

Навремето свирех само по ноти - просто даскалите ми по китара ме учеха така и ми даваха упражненията и отделните песни само в ноти.

Сега ползвам ноти само когато се мъча да просвиря пак разни партитури за класическа китара, които са ми останали от едно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.