Jump to content
Българският форум за музиканти

помощ за аудио карта


bmo

Recommended Posts

Много ще съм ви благодарен, ако получа аргументирани акъли за това коя карта да си напазарувам.

горе долу като цена са на едно ниво. От там нататък изпадам в съмнения. :rolleyes:

като предимство на криейтива отчитам че работи със соундфонт2 (пц-то ми е с 2гб рам).

имам намерение да си джиткам с М-аудио Аксиом 61. дали това пък дава предимство на аудиофила?

от друга страна мидито се закачва на ю-ес-би... абе съвсем се обърках.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не сравнявам SF2 i VST. банките обаче могат да се използват още по време на работата с миди, а за виртуалните инструменти това поне не ми е известно. лично бих почерпил, ако някой ми обясни как да ползвам VST в миди програма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не сравнявам SF2 i VST. банките обаче могат да се използват още по време на работата с миди, а за виртуалните инструменти това поне не ми е известно. лично бих почерпил, ако някой ми обясни как да ползвам VST в миди програма.

 

 

ЗДРАВЕЙ! В СЛУЧАЯ МОЖЕШ ДА ИЗПЛЗВАШ HALION или V-SAMPLER 3 С МАЛКО ПОВЕЧЕ ТЪРПЕНИЕ ЩЕ ОТКРИЕШ ГОЛЕМИТЕ ИМ ВЪЗМОЖНОСТИ ОСОБЕНО V-SAMPLER 3 ИЗПОЛЗВАТ ГО СЪВСЕМ УСПЕШНО И ПРИ ЖИВО СВИРЕНЕ.УСПЕХ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

HALION и V SAMPLER за каква работа се използват?

чувал съм и за някаква V-STACK но не Знам и тя за какво може да е

Редактирано от bmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HALION и V SAMPLER за каква работа се използват?

чувал съм и за някаква V-STACK но не Знам и тя за какво може да е

 

 

в случая понеже става въпрос и за формата sf2 тези и двата работят директно с този формат както с отделни sf2 така и с цяла sf2 банка

разбира се подържат и много от най изпозваните vst формати звуци които са чувствително по качествени

връзват се например към cubase,sonar и др. като v-sampler- 3 може да се използва и самостоятелно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
аз не сравнявам SF2 i VST. банките обаче могат да се използват още по време на работата с миди, а за виртуалните инструменти това поне не ми е известно. лично бих почерпил, ако някой ми обясни как да ползвам VST в миди програма.

 

 

И Reason работи с .SF2 файлове, а и лесно можеш да ги конвертираш във всеки друг формат. Освен това след AWE серията които имаха собствен RAM, май всички карти на Creative правят точно същото като V-семплерите - зареждат звуците в паметта на компютъра.

Иначе каква ти е клавиатурата ,със сигурност не дава никакво предимство, освен че сетът ти ще е марков :) , просто за информация

Редактирано от Roevers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че всички които писаха тук са за М аудио и софтуерен семплер вместо криейтив?

 

 

Да - ако само саундфонтовете са ти проблема, нямаш проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за sf2 ползвам Sfz+ - програмчето е малко и върши идеална работа. Ползваш го като виртуален инструмент във кюбейс, нуендо или каквото решиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено аудиофила.Само като се замислиш ,че няма почти никаква разлика между чиповете на най-ниския клас X-FI и платинум версиата ,освен преден панел.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно, значи аудиофил ! ^_^

сега остава в Алмар да я имат в наличност защото втори месец чакам за Аксиом 61 и още никакъв го няма.

И аз чаках алмар 1 месец и накрая ми пратиха дефектна карта ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно, значи аудиофил ! :greenangel:

сега остава в Алмар да я имат в наличност защото втори месец чакам за Аксиом 61 и още никакъв го няма.

И аз чаках алмар 1 месец и накрая ми пратиха дефектна карта :hysterical:

 

а как процедират с дефектните когато се случи нещо такова?

и знае ли някой освен от там от другаде може ли дфа се купи таква карта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.