Jump to content
Българският форум за музиканти

Тате е барабанист, мама е перкусионистка!?


Recommended Posts

Пускам една темичка за така наречените потомствени музиканти хора на които родителите им свирят на барабани.

 

Какво ви е отношението към колеги за които знаете 4е са деца на барабанисти?

 

На мен ми се е случвало много 4есто докато бях малък да говоря с деца които казваха така:"немога да играя с теб сега, защото мама каза че трябва да свиря на ударни" или "тате каза да стана барабнист"

 

Случвало ми се е да гледам как се мъчат разни пичове на които примерно бащите им на младини са изкали да свирят на барабани но са претърпяли пълно фиаско ,затова пък смятат че ако натиснат синовете си да свирят ще постигнат "мечтата "си чрез тях.

 

Разбира се не при всички се случва да свирят по принуда ,но тогава какво се получава ползва студиото на техните,дори и да не разбира кои знае колко няма да се забие на някви ефтини имитации щот бащата ще купи добър сет, още преди да сее нау4ил да върви добре или да чете лупа на барабаните като 20 годищен и тн..

 

Маи много задълбах в темата :)

 

даите си мнението но не ме псуваите много. :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) . Сега по темата:Баща ми дълги години е бил барабанист,но не ме е карал да свиря на сила в никакъв случай.Просто донесе сета,когато бях на около 3 години и оттогава се запалих.А отношението ми към колеги,за които знам,че са деца на барабанисти е много добро :) .Много е хубаво таланта да се предава от поколения на поколения...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ддо-агроном

и главен секретар за самоковска област

Баща-ветеринар

 

Дядо-художник и всичко,

за което се изискват "златни" ръце

Майка-ветеринар

 

Дете- КЕЛЕШ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бащами е бил барабанист.но тва не значи че тои ме е надъхал да тропам на барабани.имаше мерак да свиря на китара мале а тва беше преди цели 23 години.но номера намина хахах.ако нямаше такива концерт на Пърпъл дето чичо Пеис правеше такива дръм сола едва ли щях да се зарибя.но като цяло темата е излишна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е излишна темата, много си е хубава даже :punk_guitar: Интересна е родовата приемственост в музиката :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Баща ми - Китарист

Майка ми - Учителка

Дядо ми - Шофьори,и двамата са въртяли геврека 30 години...

Баба ми - и двете са далече от музиката

АЗ - запалих се преди време когато слушах Dream Theater и по специално Pull Me Under,казах си "Мамка му тоя брейк не може да се направи от човек :whistle: ... "(бил съм 6-ти клас някъде) ,но не след дълго осъзнах за какво става въпрос и до сега свиря на тоя прекрасен инструмент,няма и да спирам :rolleyes:

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега по-сериозно ;)

Тате - военен

Мама - фотограф

Няма музиканти в родата, до колкото не ме лъже паметта.

Почнах на китара в интерес на истината, но след като година и нещо се упражнявах най-редовно и мислех, че съм достигнал някакво ниво, срещнах едно лапе, което ме разкова ..:)

Зарязах китарата и почнах барабани. Вече 17 години горе долу с едно голямо прекъсване от 7 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свежа тема! :(

Няма музиканти в семейството.

Татко беше международен шофьор,мама е медицинска сестра,единият дядо е бил единствен представител на Пакард за България,а другия съдия,баба по майчина линия е била палеонтолог,а по бащина е бачкала нещо в СКГТ.

Никога някой от наще не е предполагал,че ще се занимавам с музика,даже по едно време си мислеха,че са против-но разбраха,че съм тъп и упорит :wallbash: ,и че ме кефи и ме оставиха да си се кефя.Почнах да свиря когато останалите деца люпеха семки и се чудеха какво да правят. :whistle: Първо почнах с една кухарка Орфеус(така и не се научих)после хванах бас и чак след това се зарибих на барабаните покрай един приятел.

Супер яко е да се свири-сега като се замисля незнам какво щях да правя ако не свирех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Майка ми вкара половината свят в музикални училища. Трима братя сме. Всички свирим. А аз от тримата съм най-подготвен теоретично :( Сиреч аз броя нотите с пръста на петолинето и ако смениш ключа - не мо'а. Значи не е важно т'ва което е важно... А специално за РНР няма значение кой колко знае нотите. На няколко пъти съм снимал в ДМА естрадния им отдел. Та съм гледал пичове (най-вероятно юркани от родителското тяло) да свирят разни нещица с изпърдени дистери и кофти саунд. Та речта ми е, че като не ти е отвътре и не ти е кеф, не се занимавай. Резултата е плачевен. Пича (произволно неизвестен) знае нотите ама му през ЮЯ к'во и как свири...

 

едит: общо взето подкрепям началната теза

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майка ми - счетоводителка откакто е завършила (пяла е в градския хор доста време, когато е била свободна)

Баща ми - дърводелец

Дядовците ми - единия земеделец (но е свирил на кавал), другия не го помня - забегнал в Германия и е карал автобус)

Бабите ми - нищо общо с музиката

Аз - стугар по документи, 7 години в компютърната сфера - а сега нищо определено. Купих си барабани просто от мерак, като малък родителите ми не ми купиха като се мъчихме да правим група, та си останах аматьор. Това е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.