Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми китара.


Recommended Posts

Търся си китара, класическа и тъкмо си събрах средства за нея. Цената да е около 150-200лв., не повече. Много бих искал струнникът, а и самата китара да стават за метални и найлонови струни. Мнението ви да върви в комплект с магазин от София, където мога да намеря съответната марка.

 

П.С. Нямам кого да хвана под ръка, затова досаждам тук.

П.С.С. Периодично ще изливам куп нови изисквания в темата, да не се изпопритесните че са само тези.

П.С.С.С. За най-доброто предложение ще има специална награда! Ще посветя свое изпълнение на победителя! Кой би се отказал? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такъв вариант да става и за метални и за найлонови струни. ако е класическа - само с найлонови

иначе ще си огънеш грифа като геврек вероятно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Подкрепям. Най-добре си вземи Ямаха- C70, C40, C80, зависи колко ще дадеш. Мисля че С40 е 210 лв в Динакорд. C70 беше май 300 кинта. Разликата между двете е в ключовете- на С70 са позлатени и затова е по-скъпа...иначе са правени от едни и същи материали. За С80 не се сещам да съм виждал в наличност..

Редактирано от Tannen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А разликата между ц30, която върви между 175-195, и ц40 е само в лака. В динакорд трябва да докарат от двата модела след една-две седмици. Иначе мисля, че ц40 има в малкия ЦУМ- 210лв. Имаше съвсем леко изкривяване в грифа, но това не се отразяваше нито във верността на тоновете, нито върху усилието при свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На изброените до тук Ямахи ( а и на подобните класически китари ) не е добра идея да се слагат метални струни. Дори и конструкцията на китарата да издържи на напрежението, струните ще прережат пластмасите около които се увиват.

 

Поздрави :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Toчно така - не може да класическа китара да се свири с метални струни.

Нито конструкцията е предвидена за тях(2 и повече пъти разлика в опъна), нито предният капак е оребрен подходящо, за да възпроизвежда звука на металните струни, нито пък китарата е интонирана за метални струни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен много не ми се вярваше, сега поне разбирам защо няма да стане, мерси. Сега обаче имам други въпроси. Тези дни ще си купя въпросната Ямаха ц40, но нямам познат занимаващ се с музика, имащ възможността да ме придружи . И тъй като това не е същото като да отидеш да си купиш хляб или вестник, просто взимаш и плащаш, с удоволствие ще приема вашите съвети. Какво трябва да и огледам, какво може евентуално да не е наред и да бъда нащрек за него и тн. И друго - понеже нямам стойка на която да я сложа като я занеса в леговището си, мога ли да я оставям временно в калъфа и, да речем, легнала върху гардероба, без да я облягам на грифа? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз като почвах да свиря си бях взел класическа китара

пълно менте за 100 кинта но после разбрах че нямам нужда от класическа китара и просто смених струните

нито ми се огъна грифа нито ми се отлепи бриджа така е вече от две години

ползвам струни 10-46

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шанс.

ама да знаеш какви червейчета има. много хора от форума са се нагледали на покривени абе-нищо-и-нема-е-го-те! китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eвтини класически китари на съм разглеждал. За акустична китара с метални струни, която е евтина, и звучи сравнително приятно, мога да ти препоръчам стаг за 165 лв, за мен ми звучат най-добре червено-жълтите, но винаги си е до бройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съхранение - вземи си калъф, най-добре твърд. И не трябва да е на ТВЪРДЕ сух въздух...

 

Покупката - от магазина в малък цум, например, но изискай поне касова бележка, ако откажат гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Предложиха ми една Кремона на 5-6 годинки /на старо/, и това може да ми е първата китара. Подходяща ли е ако тепърва ще се уча да свиря? Класическа е, с найлонови струни/нови/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.