Jump to content
Българският форум за музиканти

СТРУНИИИ! ! !


DimebagDaniel

Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С тия 100 препаратчета за струни ме отрепахте. Все едно за сватба ги гласите :Р

спрете с тия боклуци Ърни Бол и няма толкова да им пада никела ... В Динакорд и малкия ЦУМ има Yamaha .... тва са струни ... не казвам че са по-хубави от Ърни , но от това Ърни дето е в БГ просто са 2 класи отгоре :rolleyes:.Аз по неволя бях 2 месеца с Ърни ... убиха се като кучета , хем съм свирил 1 седмично :Р ... сега като сложих една йамахка китарата стана друга :-(.

И след свирене няма да ги мокрите ! само със СУХО парцалче ... да падне черното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ямахата и Ърни бол-а си много прав ръст, подобна случка имах и аз. От тогава карам само на Ямаха...

А така :rolleyes:

 

а иначе за най-дълъг живот на струните силно се препоръчва да НЕ свирите :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да наистина, поне аз така мисля, има разлика между струните в БГ и чужбина, специялно за ЪРНИБАЛ, а какви са тея ФАСТ ФРЕТ. Откъде мога да ги взема :rolleyes: и има ли за 7 струнна ..... ;) ,

и всъщност ако някой може да ме светне откъде в БГ мога да си купя за 7 струнна китара струни :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да наистина, поне аз така мисля, има разлика между струните в БГ и чужбина, специялно за ЪРНИБАЛ, а какви са тея ФАСТ ФРЕТ. Откъде мога да ги взема ;) и има ли за 7 струнна ..... :godbless: ,

и всъщност ако някой може да ме светне откъде в БГ мога да си купя за 7 струнна китара струни :exclaim:

почти от всякъде можеш да си купиш 7 стунен комплект... пример -> xxxx ...

 

"Фаст фрет" не са струни ,а "мазило" за тях :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях зел един препарат за грифа ама той май никва раота не ми върши D`andrea се казва ако някой го е използвал може да си каже мнението

Ми той е за да си чистиш грифа, не за струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де постоянно ми ръждясват струните няма ли начин да се почистят с някъв препарат или нещо такова или ч'се прецакат още повече ? :wall: :wall: :wall: ;)

Имах същият проблем и дори да ги забърсвах пак си се прецакваха бавно и методично!

ФЕНОМЕНАЛНОТО Е! че от както почнах да си купувам EarnieBall струни този проблем изчезна ..... аз пак си ги забърсвам след свирене ама често забравям.... и пак нищо им няма!!! направо се родих....

Ти какви струни ползваш щото според мен проблема е от менте струнки...... изглежда аз съм попаднал на качествени и с тия EarnieBall-ki се родих човече.

Просто са ти супер менте струните....

Ако си купиш качествени никви смазки и магии не ти требат ! Слушай мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едно нещо WD-40...

Сигурен ли си, аз с това си мажа веригата на байка!?!?!? ;)

И аз ;)

 

Абе има един такъв номер - струните реагират различно с потта на различните хора - всеки има различен състав на потта и PHто е различно. Така че всеки триаа да си намери струните, дето най-добре му пасват ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едно нещо WD-40...

Сигурен ли си, аз с това си мажа веригата на байка!?!?!? ;)

И аз ;)

 

Абе има един такъв номер - струните реагират различно с потта на различните хора - всеки има различен състав на потта и PHто е различно. Така че всеки триаа да си намери струните, дето най-добре му пасват ;)

ами на мойте никой струни не издържаха ;)

Не знам кво ми е Ph-то ава доста се потят понякога... и щом тия които ползвам им нема нищо значи са супер ;) тва ми беше мисълта де....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GHS Fast Fret се казва решението на проблема ти. Аз лично още не съм го ползвал, но хората които са, много го хвалят. Тва е препарат с който си мажеш струните преди(ако не се лъжа) свирене. Прави ги по мазни и удължава живота им.

Определено!

 

Преди когато свирех го ползвах нон-стоп. Жестоко е за чистене на грифа но и страшно удължава живота на самите струни. Де факто съм третирал изциало ръждясали струни с него и ги е правил почти нови...... За грифа да не говорим :headbang:))) ...... Определено го препоръчвам на всеки които се занимава със струнни.... А след мазане да свириш на китарата .... имаш чувството че Yngwie е някакъв смешник и че няма изпълнение коеото да може да ти се опре :cheers: :cheers: (и в повечето случаи се докарва скоростта без проблем)

420451.jpg

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де постоянно ми ръждясват струните няма ли начин да се почистят с някъв препарат или нещо такова или ч'се прецакат още повече ? :wall: :wall: :wall: :headbang:

Тва е то метал -ръждясва. Другия вариант са найлонови струни (ХА, ХА).

Човек, и Ърни Бала ръждясва. Абе музика да има па и с прецакани струни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GHS Fast Fret се казва решението на проблема ти. Аз лично още не съм го ползвал, но хората които са, много го хвалят. Тва е препарат с който си мажеш струните преди(ако не се лъжа) свирене. Прави ги по мазни и удължава живота им.

Кач пара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.