Jump to content
Българският форум за музиканти

СТРУНИИИ! ! !


DimebagDaniel

Recommended Posts

Добре де постоянно ми ръждясват струните няма ли начин да се почистят с някъв препарат или нещо такова или ч'се прецакат още повече ? :wall: :wall: :wall: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ми аз като свърша със свиренето,си пребърсвам китарката без никав препарат просто ей тъй и си я пребирам в калъфа!и седи там до следващото свирене.До сега не съм имал проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GHS Fast Fret се казва решението на проблема ти. Аз лично още не съм го ползвал, но хората които са, много го хвалят. Тва е препарат с който си мажеш струните преди(ако не се лъжа) свирене. Прави ги по мазни и удължава живота им.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях зел един препарат за грифа ама той май никва раота не ми върши D`andrea се казва ако някой го е използвал може да си каже мнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве щом ти ръждясват значи ползваш фалшиви струни......аз свиря с Ърни Бал от октомври миналата година и още им няма нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не може да го избегнеш тва. забърсвай ги след свирене!!! задължително! иначе аз преди кат ми се скапеха тотално взимах водна шкурка, минавах ги и ставаха като огледало :) звука пак си беше прецакан ама поне пълнят окото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ся пак шъ мъ напраят на нищо ама..Аз ползвам влажни кърпички без алкохол и пак нямам проблеми.От време на време изпърдявам по някоя струна ама това е от други работи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop 65 Ultraglide - String Cleaner and Conditioner

60ml струват 8 лева - достатъчно е за година ако се използва разумно - всеки ден преди и след свирене.

 

Струните остават доста дълго време (почти) като нови, а и миришат хубаво. (не знам на какво точно, ама е хубаво) :) Яд ме е, че онази вечер го разлях половината по килима в стаята ми, ама поне сега и той мирише хубво. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои от наще съфорумци (няма да споменавам кои от съображения за сигурност :-( ) си ги варят. слагат ги пичовете в тенджера, варят ги и ги слагат. и така след 1 седмица пак :rolleyes: пробвал съм ама не раоти системата нещо :) има едно нещо WD-40. това е смазка машинна - под форма на спрейченце. натрий струните с него с едно парцалче и стават направо изтребители. :D

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам как така ще ръждясат тия струни... бях оставил свиренето за година и половина и след това като я хванах пак - една година не съм ги сменял струните и са си все нормални (от към външен вид де). Освен много пот да хвърляш в свиренето - друга причина за ръжда незнам...

Варенето съм го пробвал и аз, резултата е временен:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои от наще съфорумци (няма да споменавам кои от съображения за сигурност :-( ) си ги варят. слагат ги пичовете в тенджера, варят ги и ги слагат. и така след 1 седмица пак :rolleyes: пробвал съм ама не раоти системата нещо :) има едно нещо WD-40. това е смазка машинна - под форма на спрейченце. натрий струните с него с едно парцалче и стават направо изтребители. :D

хахахахахаа ами той Алекси Лайхо вари струни...на единия котлон манджа на другия струни :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ръждясването зависи и от това колко ти се потят ръцете, примерно на мен много ми се потят самите пръсти и бая бързо ръждясват струните :rolleyes:

иначе аз ги чиста добре с един парцал след свирене и след това ги мажа с лустро за обувки, на някой може и да му е смешно ама върши работа :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене е трагедия.С колкото хора съм свирил такова чудо като моето на съм виждал. За месец 11-ки струни са за боклука , изглеждат сякаш Бийтълс за записвали с тях дебютния си албум.А когато пък се подготвяме за концертчета или участия насам натам и се свири нонстоп по цял ден и цяла но нощ , ми то за няколко дена трябва да слагам нови.За сега освен яко почистване след всяко свирене по добро решение не съм намерил ...... ако някой може да помогне да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.