Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за Hagstrom Swede Tiger Burst, Limited edition


Recommended Posts

Аз стария си Епифон, модел Лес Пол, не го продадох, защото ми е подарък от бившата ми съпруга. Вече обаче ми беше писнало са свиря на него, защото близо 10 години го имам. Той също не е никак лош, но реших да си купя малко по-добра китара. Синът ми засвири на китара. Със събрани от баби и дядовци пари, той си купу Джаксън за 500 лв, който за цената си се оказа изключително сполучлив. Когато с него избирахме китарата му, направо ми влезна "мухата" и аз да си купя нова китара. Дори за тази Тигрица заради морета и други харчове нямах налични пари и ги взех в кредит от банката. Просто бях решил да си купя китара и го направих. Не съжалявам. Дори напротив, супер щастлив съм. 😊

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повдигнах още малко екшъна на Тигрицата ми и вече нямам онзи проблем на 19-о прагче на трета струна, само че ми се струва, че ми е малко висок. В сравнение с Епифона ми обаче си изглежда съвсем нормален екшън. Явно след като с този екшън си звучат абсолютно всички струни перфектно, значи така трябва да бъде. Искаше ми се на малко по-нисък екшън да свиря, но явно няма да стане. Не, че сега е висок, но ми се искаше да е по-нисък. Поне звучи перфектно китарата и не "пляка" никъде. Все още и си е много удобна за свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги може да се направи и по-добре. Със сигурност нъта има нужда се пилне малко и 100% има нужда от левелинг. Задели едни 120-130 лева за лютиер, който да ти направи желания сет ъп и тогава пак ще си говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, съгласен съм. Познаваш ли някой майстор в София, който добре ги прави тези неща? Ако познаваш такъв, дай му телефонен номер. Благодаря предварително. 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^ Благодаря. Преди малко се чух с него. Тези дни ще му оставя Тигрицата, за да оправи всичко по нея.  Редактирано от Koobenot
цитиране на предходното мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес му оставих Тигрицата ми. След някой друг ден ще видя каква ще си я взема обратно. Мишо каза, че китарата ми като цяло е много добра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^ Да, каза ми. Имаше на 2-3 места да изпили някои прагчета. След това имаше леко да изправи самият гриф и да оправи леко нъта. Каза ми, че Тигрицата си е супер като цяло, като това са нормални заводски проблеми, които се срещат в почти всяка китара. В момента Тигрицата ми е с нисък екшън и свири прекрасно. Няма абсолютно никакви проблеми никъде по грифа. Благодаря ти още веднъж.  Редактирано от Koobenot
цитиране на предходното мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.