Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за Hagstrom Swede Tiger Burst, Limited edition


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Е нормално е да има нещо за оправяне. Давай я на Мишо от Mojo Gear  да ти изравни прагчетата и да я сетне и ще видиш какъв инструмент е.

Моето LTD за 2500 дето беше още не мога да го разбера какво му е🥲

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох в магазина и се оказа, ще екшънът е много нисък и заради това се получава това плякане. Вдигнахме го съвсем малко и се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми с 15 инчов радиус се постига твърде нисък екшън, има си и тема по въпроса 🤣

На мене ми е най-комфортно между 1.25 и 1.4 на дебелите струни. На първа 1  ми е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази китара нова ли е или Б сток?Според мен има следи от употреба и забележки по хедстока,направо липсва финиша до нъта,нямам идея по каква причина.Коя година е произведена и къде?Не се заяждам,но тези неща ми правят впечатление.Струва ми се ненормално да е така още от магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Ламби написа:

Тази китара нова ли е или Б сток?Според мен има следи от употреба и забележки по хедстока,направо липсва финиша до нъта,нямам идея по каква причина.Коя година е произведена и къде?Не се заяждам,но тези неща ми правят впечатление.Струва ми се ненормално да е така още от магазина.

Абсолютно чисто нова си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Честно казано поне засега аз съм много доволен от Тигрицата.

Дано да не излязат с времето някои проблеми. Ако се случи, ще се оправят от майстор. Първоначалните ми впечатления обаче са много добри.

Редактирано от Тони Николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да излезе. Все пак ти препоръчвам да заделиш некви пари за преглед и евентуално, ако има нещо дребно да се оправи (да се пилне нъта или да се изравнят прагчета (винаги има нужда)).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката която си качил какво е това под шеста струна до нъта?Понеже се вижда и ръба на нъта ми се струва,че е имало Майсторска намеса.Какъвто и да е Качествения контрол във Фабриката  с такава забележка изобщо няма работника да и залепи нъта.Може пък и аз да недовиждам и да е някакъв отблясък.Мръсотията по фретборда си е там.Не ми се вярва да е ебони,най вероятно ятоба и с лимонено масло ще се изчисти.Капачката на бриджа също е нелъскава както,като и отлепиш лепенката.Да приемем все пак,че това е инструмент на промоция не висок клас забележките са приемливи спрямо цената.Винаги гледам реално на нещата и,когато ще плащам особено скъп инструмент оглеждам всички детайли забравям какво пише на хедстока поне докато го оглеждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Voidhanger написа:

Нищо няма да излезе. Все пак ти препоръчвам да заделиш некви пари за преглед и евентуално, ако има нещо дребно да се оправи (да се пилне нъта или да се изравнят прагчета (винаги има нужда)).

С кое нищо няма да излезе? Инак за прегледа и евентуално да се пооправят някои нещица съм съгласен с теб. По този повод ти май по-нагоре спомена за един майстор. Доволен ли си от него? Какви са цените при него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Ламби написа:

На снимката която си качил какво е това под шеста струна до нъта?Понеже се вижда и ръба на нъта ми се струва,че е имало Майсторска намеса.Какъвто и да е Качествения контрол във Фабриката  с такава забележка изобщо няма работника да и залепи нъта.Може пък и аз да недовиждам и да е някакъв отблясък.Мръсотията по фретборда си е там.Не ми се вярва да е ебони,най вероятно ятоба и с лимонено масло ще се изчисти.Капачката на бриджа също е нелъскава както,като и отлепиш лепенката.Да приемем все пак,че това е инструмент на промоция не висок клас забележките са приемливи спрямо цената.Винаги гледам реално на нещата и,когато ще плащам особено скъп инструмент оглеждам всички детайли забравям какво пише на хедстока поне докато го оглеждам.

От снимката е. На тази го няма това, за което говориш.

20240803_135904.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Никва ятоба не е, Ламби. Това е тяхната си смеска от смола и частици, викат му resinator wood. Прилича на ebony, ама на баране не го докарва, стои малко пластМасово. При всички случаи и тая китара, барабар с колекцията ми от плочи и дискове ще ни надживее, така че - тури си го в другия крачол и да не ти дреме 🫡

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наясно съм, че това не е някаква велика китара, но за цената си се надявам да става да си посвирвам с кеф на нея. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, китарата е уникална и който и да беше свирил на моето Хаги беше останал впечатлен. Продадох го единствено, за да си взема двойно по-скъп LTD EC1000. И не съжалявам. Но, ако знаех не бих дал 2500 за сегашната ми китара ;) Пусти мераци обаче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.