Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за Hagstrom Swede Tiger Burst, Limited edition


Recommended Posts

Щом си харесал Ревстара, мисля че ще се изкефиш на Хагито. Задълже го тествай и чисто и хай гейн. Това беше китара, с която свирех от ембиънт и пост пънк, до блек, дет и дуум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Да, мисля утре доста да посвиря на тази китара, за да усетя дали е моята. 😊

Редактирано от Koobenot
цитиране на предходното мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, купих я. 😊 Прекрасна китара. Дори пробвах и по-скъпия вариант на Хагсрьома (голд и черен), които имат малко повече екстри, но на моята Тигрица повече ми хареса грифа. Свирих и на други китари, но наистина моята най-много ми хареса. Бях повече от час в магазина и в крайна сметка си купих Тигрицата. 😊

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, браво! Много се радвам, когато някой оцени Хагитата. А тия новите не съм ги пробвал и виждал на живо, какво не ти хареса в грифа?

А пусни няколко снимки, да я видя от първо лице...Че в Германия си стои чисто нова за 900 лева, ще ми се хване към 1000-рка с транспорта и наистина се чудя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не, че не ми хареса, просто на моята повече ми допадна на допир и как ми се движи ръката по грифа. По-скъпите варианти имаха заключващи ключове и малко по-добра изработка по тялото отзад, защото като излято са сглобени грифа с тялото. Инак други разлики не открих. Адаптерите си бяха абсолютно едни и същи и при трите Хагстрьома. Според мен и грифовете бяха идентични, но само моята беше по-добре сетната и с по-нисък екшън. Поне по мнението на продавача разликите между трите са ключовете, като на по-скъпите са със заключващи се, както и в сглобката отзад при грифа и тялото. При по-скъпите Хагита наистина е с много красива изработка, докато при моята си е с по-стандартна сглобка. Грифовете са едни и същи, но на мен моята ми допадна повече допир и движение на ръката, предполагам, че е заради екшъна. Освен това на моята струните бяха почти чисто нови, докато на другите очевидно си бяха по-стари. Това също оказва известно влияние. Снимки ще пусна в следващия ми отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е хубавица е! При новите отзад е изпилена сглобката, за по-лесен достъп, имат заключващи и стоманени прагчета, иначе би трябвало да е същия гриф. Този е с 15" радиус, при новите е 14.4". Абе ктиарата е супер, според мен много по-удобна и добре направена от Епифон в същия клас.

Колко нисък е екшъна? Има ли някъде по-високи прагчета или някакъв дребен кусур?

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Voidhanger написа:

Колко нисък е екшъна? Има ли някъде по-високи прагчета или някакъв дребен кусур?

Лично да мен е перфектен екшънът. Грифът е изключително равен, няма по-високи и по-ниски прагчета. Засега не откривам абсолютно никакъв кусур, нито дребен, нито едър. Производителите й наистина са се постарали. Май извадих късмет с тази Тигрица. ❤️ Дано наистина да е така. 😊

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло продукцията на Хагитата е така, нещо като Ямахите - никой не говори за тях, но който се е докоснал е останал фен до живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, туко-що открих един малък кусур. Между 19-о и 21-о праче на трета струна леко пляка. Това е лесно поправимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на четвърта струна го има това леко плякане. Вчера доста свирих и не го забелязах. Чудя се дали да не се появи от жегата, защото се случва при много топло или студено време грифът леко да мръдне в някои части. Не знам дали има смисъл да ходя до магазина за това или да потърся добър лютиер, който да регулира това нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.