Jump to content
Българският форум за музиканти

още една дивотия


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

здравйте съфорумници,много ще се радвам ако отидете на тоя адрес цък и чуете малката част,която съм качил там от парчето When A Soul Reborns и споделите своите впечатления.приемам съвети,препоръки всякакви.благодаря предварително на всички.

поздрави!!!

Редактирано от Wolfheart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мастеринга не ме радва много, ама парчето къъъъъъъърти.

 

Или поне малката част, която чух. Ти ли си го отрязал или Myspace пак се гаври с мен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мастеринга не ме радва много, ама парчето къъъъъъъърти.

 

Или поне малката част, която чух. Ти ли си го отрязал или Myspace пак се гаври с мен?

отрязал съм го като мастеринга. :secret: .благодаря за коментара.съвети за мастеринга ако дадеш ще съм ти много благодарен.

поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми харесва неокласическия привкус.

Може би то(е)зи арпеж(и), които са във фона ми идват малко в повече и някак не ми се връзват.

Жицата отпред само ще си е добре :secret:

 

Предлагам да не използваме гръмки изрази като "мастеринга не ми харесва".

Достатъчно е да се каже, че звука не ти харесва, което и за мен е валидно :)

 

Глухичък е микса, липсват височки, хоровете звучат малко прекалено синт, и като цяло си е замазан дюд, което на мен не помрачава музиката обаче :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката ти е хубава, прилича ми на някой ..... ;) , ама то в крайна сметка всеки се влияе от някой :(

 

Иначе за звукът, Сънчо беше доста красноречив..... и съм съгласен с мнението му :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за коментарите.качил съм пак там цък ремастерирана версия ,предполагам че е малко по добре,но има какво да се прави.

а иначе арпежите са виновника това парче да съществува,пък и ми звучат добре в далечината,така че мисля там да си останат.хорът е вст.по добри по-натам,сега все пак е работна версия някаква.

благодаря отново за коментарите.

поздрави!!!

Пламен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
отрязал съм го като мастеринга. :hysterical: .благодаря за коментара.съвети за мастеринга ако дадеш ще съм ти много благодарен.

поздрави!!!

 

Ами ако отрежеш малко(много) средите ще е добре(според мен). Сега много ми гъгне.

Не съм спец, ама нали искаш мнение? :hysterical:

 

Предлагам да не използваме гръмки изрази като "мастеринга не ми харесва".

Достатъчно е да се каже, че звука не ти харесва, което и за мен е валидно :hysterical:

 

Да, прав си, има толкова голяма разлика между двата начина на изразяване... :hysterical:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е никакъв проблем как ще се изразите за мастеринга стига това да доведе до добър резултат.Valserp предполагам че е станало някво неразбиране,мислех че имаше предвид нескопосаното ми отрязване на хора на края,но след като myspace-a и изигра някви мръсотии разбрах за какво говориш,но вече бях написал поста.интерсува ме някой срещал ли е някъде примери за еквалаизация на отделните инструменти-каса,соло барабан,фус -чинели,хорове,китари и прочие.така че в крайна сметка да се получи един добър честотен баланс.зная че за всеки стил е различно.

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки микс си е различен не само в отделните стилове ами и в стила на всеки студиен инженер и в стила на всяко отделно парче :)

 

Виж важните теми ето тук:

http://forum.muzikant.org/index.php?showforum=15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

благодаря човеко!!!

хайде сега още един вариант,пък да ли е по добър вие ще прецените.общо взето си поиграх с компресията,мисля че се по отпуши малко.тоя път съм го качил и тук щрак и тук цък където смятам че е по удачно тъй като в myspace-а се мачка,както те казват в някакъв техен си формат.

Редактирано от Wolfheart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 2 ми хареса повече, ама сякаш много високи си надънил там(чак шумят). Доста ми подразниха ушите.

 

В крайна сметка - направи си го както на теб ти звучи :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направих генерална грешка още в началото и просто няма начин да търся добър резултат.темата направо може да стане образец на това как не се прави мастеринг.требе си записване на ново и тогава туку виж излязло нещо.то е ясно че се опитвам да го направя както на мен ми звучи с помоща и акъла на съфорумниците.благодаря на всички включили се.

поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... приятелю , вземи ми се обади на скайпа да поговорим по надълго - не става с постове по темите , нямам нищо напротив да споделя нещо от опита който имам натрупан по трудния начин в безсънни нощи , защото си мисля , че преди да стигнем да мастеринга има възможност да се подобрят нещата още в по начална фаза , като почнем от ,ударни , бас и т.н. .... според мен ако основния ти звук е на ниво , то дори и само един читав микс да направиш и без мастеринг нещата могат да станат достатъчно поносими за слушане ... адреса ми го има в аватара ми - ако не бъркам термина на инфото което излиза за мен при всеки пост който правя .. Цеко :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.