Jump to content
Българският форум за музиканти

За пръстите на лява ръка


the_gorer

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Брех да му се неНАвиди... Излиза, че само аз съм така. А да ви попитам: белят ли ви се петите на краката или това е преминало още докато сте били начинаещи в ходенето? При мен все още се белят пущините...

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не мисля, че е от някво кожно или венерическо заболяване, защото е вярно, че съм бъркал по кофти дупки, но само с дясната ръка. :)

Сега сериозно - кожата по върховете на пръстите на лявата ми ръка е груба и се бели от близо седем-осем години. Вярвам, че е от свиренето на китара.

В тази връзка, сега се сетих за една култова китара на Кърт Кобейн, която се продаде за некви хиляди долари, защото по фингърборда имало кръв от порязания му пръст. Жалко, че момчето хвърли топа - иначе щеше да даде акъл. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината като почвах да свиря дори нямах отпечетаци на лявата ръка.Но това беше само в началото.А и сега след повече от петилетка прекъсване като почнах пак нямам такива проблеми, дори мога да кажа че ако някой ми погледне или пипне ръцете неможе да каже че свиря на китара.може и да е защото много несвиря напоследък де, преди съм правил сесии от по някоко часа.

Това е , щи мине още малко да посвириш.И кремовете ги заеби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още колко малко да посвиря? Вече десета година китарджийствам, ако трябва още толкова да чакам, гаджетата ще ме намразят. А също и маникюристката ми. :ph34r::ph34r::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел имаше подобен проблем, ама така и не го реши - казаха му, че кожата му е такава по-чувствителна. И досега си кара така със изранените ръце...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами незнам - съмняваха се да не е нещо от струните, я алергия, я нещо таквоз... ама така и не разбрах да се оправи... Но виж лекар може да видиш - може да помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз доколкото разбирам на човека просто му са станали много дебели калусите (май така се казват тия работи :ph34r:) и аз по едно време нищо не усещах (и като свиря, и като пиша на клавиатурата например), ама всичко се реши много лесно с пилата за нокти на жената (една такава голяма, хартиено-картонена и доста фина). не виждам що да е някъв по-специален- като свириш редовно кожата ти загрубява, нормално е. като си слагаш крем по ръцете омеква и се режеш- също нормално. като правиш някви бендове и т.н. загрубялата кожа се бели- от нормално, по нормално :ph34r:

 

btw, гледах едно интервю с steve morse, ся се сещам, и там го питаха човека точно за тва, незнам по къв повод, и той каза че след свирене си държи пръстите под студена (или хладка, не си сполмням) вода, и това предотвратява излишното удебеляване на кожата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз от време на време са мажа с крем за ръца ама не ми се режат пръстите дори мисля че звукоизвличането се подобрява когато ти е по-мека кожата....иначе напоследък китарката ми се струва доста мека и свиренето ми е леко....аве рязането е от излишна хамалщина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пръст найстина трудно може да се пореже, ако веднъж са ти свикнали вече, колкото и да са меки. чисти си струните и ги мажи с нещо (GHS Fast Fret :ph34r:) и не би трябвало да ти се случва повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@chacho, и аз го мислех за нормално, ама сега гледам, че хората се учудват, a и това момче, дето каза, че приятелят му имал някаква кожна болест ме стресира допълнително.

А като каза за бендинги - точно тогава от пръстите ми хвърчат люспи от мъртва кожа или ако не се отделят просто си седят на пръста ми раздърпани във всички посоки.

В много гадни подробности навлизам, но явно няма как иначе да обясня за какво става дума. Мисля, че няма по-добро сравнение от това с кожата на петите - груба, дебела кожа, абсолютно нечуствителна към допир. А когато са ми сухи ръцете, мога да чаткам с върховете на пръстите примерно по клавиетурата - чува се все едно чаткам с нокът.

 

@Shagrath, Свиря със струни Peavey EVH Wolfgang - .011 (Nickel)

Останаха ми още три-четири комплекта. Много са добри.

Чистя ги с 90% етилов спирт и четка за зъби.

Сменям ги на три-четири месеца веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми кво да ти кажа, повечето от хората дето го мислят за странно, сами признават че рядко минават над 8-мо прагче и жулят само power chords (по тоя начин и да се насереш не можеш си разраниш пръстите). доколкото си спомням ти беше пуснал няква тема за бендингите и каза че свириш блусарски сола- кво искаш тогава, ше се белят не ами хоро ше играят. прави тва дет казва човека стеве морсе, и може и да ги запилваш леко, както аз правех по едно време, ама не с неква железна пила, ами те са едни такива женски, картонени и най-вече доста фини

 

p.s.: земи си некъв препарат за почистване, стават много мазни и хубави струните :ph34r: тва също ше ти помогне малко. тва със спирта и четката незнам дали е добра идея. и ги чисти и преди свирене!

Редактирано от chacho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се притесняваш, нормално е само при тебе да е така. Просто при животните е друго.

 

За справка ---> the%20gorer.JPG

:green: :green: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.