Jump to content
Българският форум за музиканти

За пръстите на лява ръка


the_gorer

Recommended Posts

Значи, как решавате проблема със загрубялата кожа на върха на пръстите на лявата ръка? Щото кожата ми на тези пръсти е като кожата на петите ми - по-дебела е от гьон. Много е кофти това извън свиренето - примерно ако решиш да погалиш гаджето по чувствителните места. :)

Като ползвам крем за ръце, кожата омеква, но това пък ми пречи да свиря, защото струните се врязват в пръстите и се стига до кръв.

Свиря с дебелички струни и ако сложа по-тънки и си омекотя върховете на пръстите, със сигурност ще се срежа.

С други думи - нито едното е добре, нито другото... :think:

Ко прайте вие в такъв случай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Еееееее, ама това беше фигуративно, дя...

То ясно, че все с дясната ги върша тези еротичните неща - с лявата и един прост вирбел не мога да си врътна.

Кажете ся за пръстите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък и жените обичат твърдите работи бе :green: :green: :green: С тия пръсти - ехеееееее :green:

 

Сега уеко сериозно - аз свиря с 10-52 в Е и пръстите на лявата ми ръка са само леко по груби от на дясната. Не знам ти кво правиш. Да не стискаш до посиняване :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми добре де ... то не може да свириш на китара и лявата ти ръка да е кат бебешко дупе ... ма па и ти кво праиш верно на тая китара , че чак едва ли не безчувствени да са ти станали пръстите , че се режеш и до кръв ... доколкот помня и ти си по тежките неща като мен ... ма ба ли го ... нещо земи си по-меки струни ли де да те знам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взема отнякъде цифрово фото, ще ти направя close-up на върха пръстите си. Само ще трябва да го цензурираме малко и да пише: "Не неосим отговорност, ако повърнете".

Не ми се дават подробности, но си представи как ти се белят петите. Същото ми е на пръстите на лявата. Ако си падаш по "дабъл хенд", няма начин да не си си разкървавявал и пръстите на дясната ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Ми аз едно време, когато свирех редовно - чак жълти мазолчета имах - толкова бяха дебели - грозно е верно, 'ма пък изкуството иска жертви.Сега ми е мъчно даже за тях :ph34r: Викам си да взема да си ги върна вече. :unsure: А и то това се получава, ако са ти много нежни пръстите по принцип - просто разликата в последствие е по-голяма.На тия с дебелите "копитени" пръсти изобщо не мож' им намери разликата между лява и дясна ръка. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:

Като ползвам крем за ръце, кожата омеква, но това пък ми пречи да свиря, защото струните се врязват в пръстите и се стига до кръв.

:ph34r::P:P К'во правиш ти бря!? Въобще не ти разбирам проблема?!?! От колко време свириш! Щото в първите няколко месеца само пръстите ми бяха разкапани ,сега колкото и да свиря нищо им няма ,поне външно :D . Нямам много голяма разлика между двете ръце ,може би само това ,че левите ми пръсти не са толкова чувствителни вече.

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба ли го. Аз неам проблеми. Много хора са ми казвали "ще стигнеш до кръв" ама никога не се случи докато не загрубяха. А освен това не ми се белят пръстите на ръката. КАК ВЕ??! :unsure: От къф зор щи се белят. Аз свиря с 9ки струни. Ма нямам проблеми, не са ми чак на гьон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе те и мойте са такиа некви супер твърди на лявата, ръка свиря с 11ки предимно соло(доколкото мога)... ма неможе хем да искаш да свириш на китара хем да ти са меки пръстите, ако свириш на с акустична с пластмасови струни май е възможно ама ако свириш редовно на ренде...няма начин :unsure:

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нямам проблеми. В началото болеше - после не :unsure: Загрубя кожата, ма не е 12 цола гьон. Бели се чат пат, ама малко. И това е. Е, маааалко по-малко чувствителни са, но рисковете на професията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От колко време свириш! Щото в първите няколко месеца само пръстите ми бяха разкапани ,сега колкото и да свиря нищо им няма ,поне външно :unsure:

Ами свиря от около 10 години и май точно затова ми се прецака кожата на пръстите. Беленето на кожата го имам може би от втората година свирене, от ест от преди около осем години. Просто се сетих за това и мислех, че ще е добре да обменим опит с други хора, които имат същиа проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ползвам крем за ръце, кожата омеква, но това пък ми пречи да свиря, защото струните се врязват в пръстите и се стига до кръв.

Свиря с дебелички струни и ако сложа по-тънки и си омекотя върховете на пръстите, със сигурност ще се срежа.

С други думи - нито едното е добре, нито другото... :think:

Ко прайте вие в такъв случай?

Ти сериозно изби рибата в езерото! :cheers:

Ако наистина свириш редовно и сериозно би трябвало да си някакъв редък уникален индивид! :)

Спомням си да съм имал подобен проблем в първите 2-3 месеца докато се тормозех на една "кухарка" със струни на 1см. от грифа.... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.