Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно сайта Zzsounds.com


Jotty

Recommended Posts

Има ли някой, който да е плащал мито за пратка от САЩ? Да разкаже как стоят нещата и колко процента се събират от горе? То аз поръчвам от Ebay ама обикновенно дреболии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митото е бял кахър - само 4%. По-неприятно е ДДС-то + още 10-ина лева други разходи. Освен това общо около 1 час попълване на документи и ходене по гишета /във Варна/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ласт бът нот лийст :), ако наистина беше толкова неизгодно да се поръчва от европейски сайтове, тази разлика би се стопила бързо спрямо това което във финансовате теория се нарича законът за арбитраж...бребре B) става дума, че ако някой би на правил бърза печалба като купува една стока евтино и я продава по скъпо (в различни пазари), без допълнителен риск, то цените в двата пазара за тази стока ще се изравнят с времето, защото предприемчиви хора биха се възпоузвали от възможността за печалба.

 

Off-topic по икономическа теория и практика:): Ефективният ценови арбитраж, особено пространственият (между различни географски пазари), е реалност само в случаите на организирани пазари, строго стандартизирани, съвършено заменяеми и нематериални (финансови) активи. Има поне 10 основни причини, поради които тази теория и практика не се отнася до китарите и прочее музикално оборудване:).

 

Back to topic: като се чудиш кое от къде да купиш, в крайна сметка отваряш excel-a и смяташ: (основна цена + транспортни и застрахователни разходи) х (1+%мито) х (1+%ДДС) и сравняваш с аналогичната калкулация за ЕС (без митото де) или крайната цена в България. Ако разликата в полза на Щатите е смислена, що да не се пробва човек да поръча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по принцип, когато някой твой познат от САЩ ти праща дадена стока, как точно стоят нещата с мита и тн?

Предполагам, че ще е малко трудно да се облагат с мито стоки, които са втора ръка, например.

 

Някой наясно ли е какво се прави в този случай?

 

Конкретно от посочените от мен два сайта съм пазарувал лично аз оттук, без намеса на трети лица.

С Митницата съм имал проблем само при първата ми по-голяма пратка - първата ми китара. Моя човек я беше декларира за 650$ (за по-сигурно уж) и се получи така, че онез като видяха цената пощръкляаха и казаха "Дай мито, дай ДДС, дай 130$!". Аз нали съм хитър като гущера Димитър взех да се правя на ударен и да обяснявам, че тя всъщнсот струва 130$ освен това е 2-ра ръка и е модел 1994-та (което си беше вярно, освен цената :huh: ). Митничарят каза дай документ и няма проблеми, инак не мога. Даже рушвет не искаше гада! Та както и да е, един бърз Фотошоп и имах разписка за 130$ от ЮС магазин за музикални инструменти, който свърши прекрасна работа, защото ми взеха само 2 лева и стотинки такса магазия.

От нея случка насам всичко се декларира на стойност 80-90$ и никога не съм имал проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ласт бът нот лийст :P, ако наистина беше толкова неизгодно да се поръчва от европейски сайтове, тази разлика би се стопила бързо спрямо това което във финансовате теория се нарича законът за арбитраж...бребре :metalist: става дума, че ако някой би на правил бърза печалба като купува една стока евтино и я продава по скъпо (в различни пазари), без допълнителен риск, то цените в двата пазара за тази стока ще се изравнят с времето, защото предприемчиви хора биха се възпоузвали от възможността за печалба.

 

Off-topic по икономическа теория и практика:): Ефективният ценови арбитраж, особено пространственият (между различни географски пазари), е реалност само в случаите на организирани пазари, строго стандартизирани, съвършено заменяеми и нематериални (финансови) активи. Има поне 10 основни причини, поради които тази теория и практика не се отнася до китарите и прочее музикално оборудване:).

:punk_guitar::punk_guitar:

Предавам се :) Но все пак ако имаше възможност за печалба, щеше все някой да се сети, нали?

Друг аргумент, който е свързан с темата, е че ако си вземеш някакво оборудване от Америка, ако имаш проблем трябва пак със Американсикия Customer Support да се оправяш в общия случай. Което би могло да ти коства доста пари и загубени нерви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по принцип, когато някой твой познат от САЩ ти праща дадена стока, как точно стоят нещата с мита и тн?

Предполагам, че ще е малко трудно да се облагат с мито стоки, които са втора ръка, например.

 

Някой наясно ли е какво се прави в този случай?

 

Конкретно от посочените от мен два сайта съм пазарувал лично аз оттук, без намеса на трети лица.

С Митницата съм имал проблем само при първата ми по-голяма пратка - първата ми китара..........

 

Респект!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.