Jump to content
Българският форум за музиканти

Световни рекорди по пеене


brysnaria

Recommended Posts

Впечатляващо е, няма спор!

 

Пускам един линк с друго изпълнение на мадамата. Нека не звучи като злорадство, но мисля, че може да поработи още върху техниката си.. :punk_guitar::punk_guitar:

 

http://www.youtube.com/watch?v=qXqnJbObq1o...ted&search=

 

Не можа да ме грабне по никакъв начин!И аз смятам че трябва да поработи върху техниката си,много е тромава :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Боби Макферин

 

Този човек какви интервали прави! Просто няма нужда от коментар.. Да не говорим за всичко друго! Запазих си го при фаворитите!

Редактирано от Грация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тва негово изпълнение ми е от любимите измежду тия клипове в youtube...

И аз обичам да си ги преслушвам отвреме на време :rolleyes:

 

Някой друг, освен мен, да е чул, че Боби смята догодина да намине оттук? :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли ще идва??? От сега си заплювам място на концерта...стига да не е и за него билета 200 лв,макар че има защо да струва толкова :) Слънчев ден!

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Тая го пищи тона не го пее,а пичовете даже и пеят.БАСИ ТЪПТА КУЧКА е тая.

 

Абе човек,тези високи тонове не биха могли да бъдат изпяти по друг начин.......Друг е въпроса дали е тъпа или умна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко състояния на гласа.

Еднот е шепот, което във високите ьестоти наричаме фалцет ии "лъжлив" глас.

Дргото си е гласа с неговите регистри: бас, баритон, тенор, алт, мецосопрано, сопрано и смесица за всеки два последователни измежду тях (на който както му харесва или си е).

Третото е т.нар. микс! Полуглас, полуфалцет, който служи за добра "маскировка" на хора, които не могат да пеят високо, но достатъчно с микса си да залудят непросветните, че могат да пеят. Много от т.нар. хеви-певци са така и много малко са тези измежду тях, които пеят наиситна без микса си във високите.

Четвъртото е т.нар. уисъл или зип войс (whisle or zip voice). Тоно за таков състояние на гласа става въпрос тук (по-горните топици).

Това отново НЕ Е ИСТИНСКИ ГЛАС. Това е специфично състоние на гласните струни доста различно от нормалното гласово пеене.

 

Повече подробности - по-късно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Еми като стана въпрос за майсторлъци...мога да ви заинтригувам ,най-вероятно, с нещичко от тъй наречeрния Beat box. Ясно е,че няма нищо общо с пеенето ,но мен определено ме кара да се заслушам....И тъй като нищичко не чаткам от този занаят (бийтбокс-а) се чудя как подяволите го прави? :surprise: Ето вижте сами...

 

http://youtube.com/watch?v=DsNFxOOnjgw

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Абе, нещо се разрових аз за beatbox и вижте какво открих. Човекът има съвсем малко участие.

http://www.youtube.com/watch?v=UnFV-fvgOu0...ted&search= hysterical.gif hysterical.gif

 

Тоя папагал ме разцепи от смях. ;)

 

Ако искате да видите сполучлив микс между биийтбоксинг и пеене, вижте версията на парче на Бон Джоуви от Блейк Луис:

 

 

Доколкото си спомням, Джон Бон Джоуви беше бая шокиран заради импровизациите и се съмняваше, че Блейк ще успее с това в Америкън Айдъл, обаче в крайна сметка всички зяпнаха и определиха това изпълнение като най-рисковото в историята на предаването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.