Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли музикален бизнес в България?


Recommended Posts

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моето скромно мнение е,че в българия няма музикален бизнес и скоро няма да има такъв какъвто ми/ни се иска!С прадня боя не става:)!

а наздраве на всички! :)

Оценява се, предполагам, ентусиазма ти като един нов и амбициран потребител. Ама поглеждай за всеки случай датите на предните постове, кога е пуснат съответния топик... и т.н.

Вадиш разни стари теми от нафталина.

:)

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Верно ли има такава тема?

 

Има ли Музикален Бизнес в България?

...има !

Има!

ИМА!

 

хип хип УРА!

След около седмица,БГ Бизнеса ни Става Европейски БГ Бизнес!

 

Честито на Участващите!

 

ееех Времена!

ех Хора!

... ех Въпроси!

 

...баси и Отговорите !

Жалки,

Гадни,

Черни!

...смях ли?!

 

СРАМ!!!

:wall: :wall: :wall:

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в момента дават по БТВ некъв Коледен Концерт на Застаряващи БГ Естрадни Певци,пеещи на Плейбек :P

 

Ей това е Родния Шоу Бизнес :P ...

...и Чалгата(пак Плейбек)...

 

Ако знете само Спонсорите (Мтел,Глобъл и Разните Бири и Ракии) какви Огромни Суми дават за ПЛЕЙБЕК и Палячовци и Силиконови Каки!

 

ееех Народ!

ееех Култура!

Шоу Биснес :D

 

А???

 

:wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе ниакои знае ли бг рок или метал компаниа и коиа е тиа...

таз на ахат маи не е метал

...за какво ти е ве?!

...май не четеш,кво пиша из Форума...

...ако имаш,добри песни и мислиш,че си заслужава да се чуят,Учи Английския и се Пробвай с Лейбъли в Които Българи замесени няма :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Аз лично купувам оригинална продукция, а и често минавам през доста пустеещите от страна на клиенти вече музикални магазини.Сега купувам предимно сръсбко и чалга, те винаги са си вървяли у нас.Иначе за последно БГ поп и рок музика си кувах през 2000-2001 г. , сега просто и да искам няма нещо качествено което да купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега купувам предимно сръсбко и чалга, те винаги са си вървяли у нас.Иначе за последно БГ поп и рок музика си кувах

...eвалата брат.. ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Като говорите за чалгата, изпускате основния акцент. Тя не се слуша, защото се харесва от хората, тя се слуша, защото трябва да се слуша, защото е издигната в култ. Защото е приета за кул; на простия човек му стига чуждото мнение, той не може да мисли. "Щом всички казват, че чалгата е хубава, то значи... тя е хубава. Защото ако аз смятам инак, то излиза, че аз имам някакъв проблем, че съм дефектен, а аз не съм дефектен"... Така се правят модите, така съществува обществото- няма значение какво ти идва отвътре, важното е какво мислят другите. А като прибавим и типичните клишета, които ми приличат на момент от Family guy- от рода на "всички яки пички и пичове слушат чалга, метълите са грозни и смърдят, рапърите също, пънкарите са уроди, а хаусарите са наркомани" ни става ясно защо чалгата набира скорост.

 

Аз даже си мисля понякога, че някоя умна мутра (уау, как звучи само) е решила да си направи ташак с българското общество и е създала чалгата. После пък някоя друга мутра, ама западна, решила да се изгаври още повече и измислила хауса. <_<

 

 

А музика с душа у нас трудно ще започне да се котира, понеже повечето българи не могат да мислят сами (това си е факт от време оно). Трябва им влияние, да прочетат в Блясък кое е "яката работа" и да слушат него. И за нещастие, голяма част от рокаджиите/металите също са такива, каквито са чалгарите- слепи животни. "Аааа, копеле, всичко останало е баси злето, само метъла рулира, друга музика освен това няма"- хейтъри, които не слушат толкова сърцето си, колкото казват "аз не съм чалгар, следователно съм нещо повече"... Честно казано, съгласявам се на 100% с написаното от AXE в началото на темата- музиката е това, което чувстваш. Правиш музиката, която ти прави кеф на теб- ако тя прави кеф и на други хора, супер. Ако ли не- ако ли не, тогава можеш да си я слушаш сам и да й се кефиш. Наскоро ми предполиха да списвам някаква умряла от гъдел рубрика в едно списание- само дето не можех да я списвам така, както на мен ми се щеше, ами както се харесваше на моя благодетел. А това, което му се харесваше, беше коренно различно от моя стил и по мое мнение, боклук. Написах една статия, прочетох я, не почувствах удовлетворение, дори напротив. Браво, взех пари, супер. :blink: Пробвах нова, тя стана още по-зле- без душа и без характер- тя дори не стигна до публикуване... тогава се уверих на 300%, че ако ще правиш нещо за пари, трябва да жертваш своите идеи... а това не е далавера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Има музикален бизнес, но той не включва стойностна музика. Представете си , че сага се появяват Металика в България..... ще пробият ама нанайсе.... Важното е да се свири! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.