Jump to content
Българският форум за музиканти

Пластична операция на бас Кремона


Recommended Posts

Та преди 9 месеца си взех един бас кремона, който беше в окаяно състояние!

Реших се и започнах ремонта!Смъкнах боятя от тялото и го лакирах наново с авто-лак.Сложих нови адаптери - един JazzBass и един Precision, нови потенциометри, тристепенно ключе за превключване на блендите.Следваше нов пикгард и лого, изрязани на лазерно рязане, нови ключета и най-накрая операцията завърши със съединяване на всички части заедни и реанимация с изкуствено дишане и дефибрилатора!Доволен съм от ефекта!ТЯ оживя и сега може отново да пее, даже сигурно никога не е пяла така добре!

Ето и снимков материал:

Преди:

basa1vp7.jpgbasa2nl3.jpg

basa4yc4.jpgbasa5ly7.jpg

 

По време на манипулациите:

070128132043ca2.jpg070128132109gm0.jpg

070128132119sl8.jpg070128182708hq6.jpg

070128182653lg9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мерси, мерси, а и пее по съвсем различен начин!

Когато имам възможност ще запиша и семпъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пак го разгледах внимателно баса. Мога ли да кажа 2 неща които мисля, че ще оправят леко по моето виждане фасона:

 

Първо смени винтчетата за пласмасите с черни такива и второ имама чувството, че май пласмасата е леко дебела -3мм ?? Сигурно ще е проблем, но май щеше да е по-добре да е малко по-тънка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се присъединявам към препоръката за дебелината. Не ми харесва и формата под която е изрязана пластмасата в предната част - към грифа. Много гот седят черните ключове и въобще цялата комбинация е екстра - :)

Пипни го още малко, струва си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте!

Но само такава пластмаса имаха там където ми го рязаха,а да я изтънявам ме е страх защото е нещо като плексиглас и не е гъвкаво.за формата на пикгарда към грифа също съм съгласен, явно трябва да измисля нещо друго...ще помисля..

а за черните болтчета - ДА... намеря ли, веднага ги сменям :)

Само трябва да измисля някаква по-тънка и еластична пластмаса за да се изреже нов пикгард с малки подобрения в формата...

Който има идеи, моля да ги сподели с мен!

И Искам да ви благодаря за отзивчивостта! Тоя форум е незаменим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос,понеже и аз в момента си пооправям стария "Пълдин":как си третирал грифа или по-точно с какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нищо.Той си е оригинален, без да съм го пипал въобще, защото беше в идеално състояние :)

Иначе ако се пипа, се лакира отгоре - същото като тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко бързи идеи за пикгард (демек пластмасата) :

 

Pedulla

Modulus Flea

Stingray 5

Fender 51 Precision

Fender Precision

Marcus Miller Jazz Bass

Fender Roscoe Beck Signature

Lakland 55-94

Reverend Rumblefish

 

или пък някоя подобна бруталия:

http://fender.com/products/search.php?partno=0100202850

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Не знам дали е подходящо след толкова време да съживявам темата... :hysterical:

 

Погледнах вариантите, които си дал. Но трябва да обърнеш внимание на това, че ти имаш доста голяма дупка в дървото под потенциометрите, която трябва също да бъде закрита, затова тези pickguard-ове, които са ориентирани почти изцяло към грифа са неподходящи.

 

Този на Marcus Miller изглежда добре, хем си и пасва на формата на тялото на твоя бас, само можеш да махнеш тази голяма част дето стига чак до задния край на тялото, до под bridge-a, и ще стане убиец, според мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се спрял май на тоя модел , но с изменения..........

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважение и почит към добре свършената работа! Инструментът е стилен, изчистен и същевременно в топли естествени тонове. Интересен е контрапункта между топлината на дървото и тежестта на черния хардуер. Назрява въпроса : Как е постигнато всичко това? Поздравления за успеха - Рудолф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.