Jump to content
Българският форум за музиканти

Пластична операция на бас Кремона


Recommended Posts

Яко!

поздравления за възкресяването на инструмента!

 

за пикгарда: на съжалявай че си използвал 3мм плексиглас. рязах си от 2мм, но установих че не е здраво - пукаше се.

друг вариант е от ламарина , и декоративно фолио връз нея. лошото е че взимет по-скъпо за лазерно рязане, отколкото при пвц.

 

черни винтчета ... и аз имах тоя проблем с търсенето. на Раковски и Сливница, има от 2те страни на крастовишето магазини за Крепежни Елементи. мисля че това е най-доброто място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много гефско се е получило.

Добре е, че не си се засилил да правиш сънбърст или да байцваш топа в някакви цветове - според мен сега е супер свеж и няма нужда от оцветяване.

 

Този топ има някакви осезаеми оттенъци на "флайм". Чудя се от какво ли дърво е правен. Черна топола? Явор?

Имаш ли информация по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная и идея си нямам.Така и не се научих да познавам дърветата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте! Направили сте страхотно нещо с тази китара. Аз имам следния въпрос-наскоро си взех абсолютно същата китара и в същото състояние! Въпроса ми е за двата адаптера ( JazzBass , Precision) какви пари са горе-долу нови ? И следва един много тъп въпрос потенциометри , каква марка трябва да бъде? И какви пари е той също , горе долу. Извинявайте просто за пръв път ми се случва да купувам на китара електроника и т.н. Благодаря предварително :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За адаптерите, нека някой друг каже в нашата държава как са цените сега.Аз ги купувах от чужбина....и-бей.За потовете ползвам стойност 500К обикновенни от магазин за електроника.Те са линейни, а за музикални инструменти се използват логаритмични, но и с линейните е ок(аз нямам възражения).Линейните в магазини за електроника са около левче, а ако искаш истински логаритмични - музикален магазин, но там цената е около 5-10лв(за брой).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро мисля да направя 1 експеримент

да сложа гриф на кремона на тяло като на flying v което съм си направил сам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

141db.jpg140sk.jpg

138zk.jpg137g.jpg

 

И аз ч получих в окаяна състояние, е не колкото твоята но и тази иска сериозни операции.

Всичко е изчегъртано, грифът е пропукан и трябват нови ключета. Само не знам от къде да намеря частите. Ако ме посъветвате ще съм много благодарен :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

141db.jpg140sk.jpg

138zk.jpg137g.jpg

 

И аз ч получих в окаяна състояние, е не колкото твоята но и тази иска сериозни операции.

Всичко е изчегъртано, грифът е пропукан и трябват нови ключета. Само не знам от къде да намеря частите. Ако ме посъветвате ще съм много благодарен :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех , интересно ми е какво ще е развитието по тези два изстрадали инструмента :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моя повече никакво

няма да свиря на woodstock с него, пък и предпочитам винтидж излучването му, макар че се бях замислил да заменя ли единия джаз адпатер със сплитнат, имам един останал някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.