Jump to content
Българският форум за музиканти

Tama Iron Cobra VS DW 7000 double pedals


Recommended Posts

Кой от двата бихте избрали?

Равностойни ли са или са различни , като клас?

Смятам да почвам да се упражнявам с двоен педал.

Какво бихте ме посъветвали - да пробвам малко единият, малко другият и да си оставя, който ми е по-удобен.

Или да редувам двата, примерно по седмица, две. Като естествено първоначално ще се упражнявам на практиз пад ( за баспедал).

 

Искам да чуя опитни барабанисти, то е ясно, че по някое време ще си изградя мнение.

Интересен случай, като си избирах соло барабанче, един агент ми предложи две -  Пърл Експорт и 

някаква метална Тама, която според него е по-добра  ( беше му все тая, кой от двата ще ми продаде)

( на Тамата искаше малко повече, примерно 100 лв, но беше съгласен да падне малко).

В крайна сметка си избрах Пърл-а, защото повече ме кефи, неговият звук, отделно си попълних комплекта,

който пак е Пърл експорт, а и цвета същият , черен. За мен нямаше голяма дилема , кое да взема.

Гледам доста лайв стриймове и определено повечето кефещи ме барбанисти са с Пърл. Ясно ми е, че те свирят на професионални комплекти

и че не е задължително соло барабанчето да ти е от същата марка. То е малко като с колите - има голф-аджии, Пежо, БМВ фенове и тн.

Така, че съм от лагера на Пърл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже тъй или инак няма особено много пишещи ще си позволя да се изкажа... :)

Вероятно знаеш, че на DW им се носи славата, че са излишно скъпи, респективно шегата, че абревиатурата DW означава Dollars Wasted. :)

Така на картинка (без да съм го виждал лично) този DW7000 изобщо не ми идва мерака да го купя, изглежда ми евтин. Дори най-евтината Speed Cobra изглежда по-сериозен продукт.

В последните 2-3 години купих няколко Тама продукта и съм учуден от качеството, което предлага, дори за средно ниските пласове. Примерно столче и стойка за барабанче за по сто и малко лева, хай-хет стойка за малко под 300... Също и разни дреболии като бийтъри, ключове и т.н. джвъчки.

Та... разгледай някоя нескъпа Speed Cobra.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В същност аз вече ги имам.

Вчера ги пробвах за малко, засега май повече ми харесва DW, но реално не съм наясно.

Днес гледах едно две видеа, как да ги сетвам. Може би е добра идея, да ги редувам в продължение на месец, два и да реша тогава.

Взел съм една школа за дабъл бас и ще карам по нея. Знам, че ръцете са по-важни, но не пречи да почна упражнения за крака.

Нямам търпение, примерно да упражнявам 3,4,5 години ръце и после да почвам с крака...

Ако може след третата година, от както съм почнал (сега съм на година и половина , плюс) вече да отлепвам ( от ниво начинаещи).

Важното е, че се кефя, пък като се упражнявам движението е напред, т.е. все ще имам резултат. Реално пандемията ми даде тласък да 

почна да уча барбаните. Преди това беше само като идея, която се отлагаше в годините за по натам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tama Iron Cobrа 200 tw  е точният модел.

Сега гледах едно видео,  за начало с дп, първо казва, че има нисък, среден и висок клас.

Оставям високият клас, двата ми са от средният, за учене, ще са идеални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.