Jump to content
Българският форум за музиканти

Пак акустична лирика


Recommended Posts

Съжалявам за грешките тук-таме, ама парчето ми е прясно още, пък и съм го записвал по нощите...

 

Her Running Eyes

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

То не е много зор със запомнянето - парчето е построено върху вариации на две теми.

Проблема е по-скоро технически, щото такъв тип свирене изисква доста бързина и прецизност по отношение на смяната на акордите...пък и тук таме има положението "пръсти-вързани-на-възел"...

 

 

 

 

П.П. Да ви спестя известни главоблъсканици:

строя на китарата (от 6-та към 1-ва) е C#G#C#G#BE и се свири с каподастер на 5-то прагче :thumbs_up:

 

Първоначално го направих в C#m без каподастер, ама нещо не ми звучеше много добре и затова го качих в F#m

 

 

 

П.П.П.Ако на някой му е любопитно, ще постна и варианта в C#m.

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и ниския вариант:

 

Her Running Eyes (C#m)

 

 

П.П. Сега като се замисля, май тази версия ми допада повече :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май трябваше по-скоро една анкета да пусна. :punk_guitar:

 

Който вариант се хареса повече, ще отида да го запиша като как си требва...лампови микрофони...96kHz...импулсни ревербератори...бла-бла...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно е (естествено, не съм и очаквала друго). На мен винаги подобни идеи са ми харесвали повече в минорен вариант. По-чувствено ми звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Е те и двете са минорни :) Чух и това в C#m, ама първото по ме кефи. Между другото има едно парче - Epilogue на Risk - приличат си до някъде (с флажолетите най-вече). И то е много яко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цар си на акустичните лирики...с голямо удоволствие и душевен кеф ги слушам...протоколно съм за вариянта в до, но мисля че както и да го направиш ще стане бижу:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.