Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся ноти за пиано


Recommended Posts

Имам разни таблатури, където пишат и пианото, ама умряла работа. Търся истинските ноти. GNR - November Rain, на Сър Елтън Джон култовите неща, други такива фенски работи.

Ако някой има нещо да свирка. 10х! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва ли някой ги има тези неща,но може да се поработи въпросът.ако има някой интусиаст да ги нотира хавите-да действа.аз на драго сърце бих го направил това,но не ми се занимава :arrow: ако има някой интусиаст да действа!аре бе,нали сме да си помагаме тук.аз поне си признавам,че ме мързи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам на Джпег файлове нотите на Fallin (Alicia Keys*). Кажи ако ги искаш :D:D:)

 

*не съм сигурен дали така се пише името й :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОООоооо, това е много добро. Как хубаво ме подсети. Ако не е проблем ги метни на мейла:

babythomas@mail.bg

 

Оказа се, че в Мулето има доста неща. На Гънс песничката тъкмо се е смъкнала (много късно снощи я намерих) и е перфектно разписана. Поне като я гледам, ще видя довечера на дрънкане как ще е...

 

Pink Floyd - High Hopes също е нечовешка, ще видя дали я има в Мулето и нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas, виждал ли си ноти на PowerTab? То по принцип е направено за китари, но показва и нотите не само таб-а. И има на High Hopes и November Rain нотите, включително и за пиано, но не са разделени на лява и дясна ръка (аз не разбирам много де ама мисля, че с 2 ръце се свирят).

 

www.powertabs.net тук ги има. И долу в ляво има и линк за софтуера, който ти трябва да си ги отвотриш.

 

Дано ти свърши работа.

 

PS: High Hopes е нечовешки гениална песен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но търся ИСТИНСКИ ноти за пиано. То инак мога и от Гитар Про да гледа, да вадя и т.н., но не това ми е мерака.

 

П.П. Да, нечовешка е, но не я намирам засега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант, който не знам дали те урежда: търсиш си песнички на миди файлове и после си ги отваряш в някоя подходяща програмка (мисля даже че и Cubase може да ти ги отвори) и там ти изкарва всичките инструменти по ноти! От тук нататък вече зависи всичко от качеството на миди-то, но има някой които са направени перфектно: разписани са и двете ръце и тн.

За мен това върши идеална работа :bravo: Ако на теб ти помага, дерзай :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или да вадиш по слух. Както аз правя. Търсих лятото много усилено сякакви ноти, намерих на Evanescense и REM и U2, Queen ноти, обаче на помня сайтовете, а и харда форматира, та не ги пазя :headbang: Обаче аранжиментите бяха подигравка (само на Queen бяха наистина ЖЕСТОКИ ноти и много съжалявам, че не си ги запазих! Имаше цялата Бохемска рапсодия в убийствен аранжимент!). Та предпочитам сам да си ги вадя, отколкото да оправям грешките на други хора. От MySongBook изтеглих на Child In Time някакъв таб, ама не съм очарован... И пак по слух си ги извадих солата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мидитата също вършат доста добра работа, макар че може да лиспват всички детайли като ти ги покаже секвенсера. С Cubase например става да импортваш и няма проблем. Разбира се зависи дали мидито е направено като хората но има страшно много сполучливи. Аз лично имам доста голяма колекция от качествени на Sade, Sting, Depeche Mode, Tears for Fears, Vangelis, Simply Red, даже и на Keith Jarrett имам разни... Преди време бях ги качвал в twins-torrents ама загубиха давност, ако някой проявява интерес може да се размърдам пак да ги кача

 

ЕДИТ: Ей тук може да чуете едно парче на Depeche Mode, което съм правил в Cubase от миди. Оригиналното миди също се намира там

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Вероятно ще се огранича до .пдф файлове из Мулето.

 

Просто съм твърде лаик, за да вадя, а и нямам време/нерви за това. В същото време не искам да се уча от някакви измислени ноти, МИДИ или ТАВ файлове. Инак всички гореизброени варианти съм се сещал. Все пак на китара дрънкам от 10-тина години вече... :)

 

П.П. Тоя скоре едитор на Кубейза REALLY SUCKS A LOT!!! Поне що се касае до едитинг. Но и е неудобно да се гледа от монитора при свирня...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам на Джпег файлове нотите на Fallin (Alicia Keys*). Кажи ако ги искаш ;););)

 

*не съм сигурен дали така се пише името й :green:

O и аз ще бъда много благодарна , ако можеш да ми хвърлиш и на мен тези ноти : puhik@abv.bg :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.