Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос


fifka

Recommended Posts

: :) не знам дали е точното място да си задам въпроса но надявам се някой ще ми помогне..........какви бои трябва да използвам.....възможно ли е да се отрази на звученето иииии ако имате интересни идеи за дизайн- :( мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

до колкото знам, а това не е много, рисунката се рисува преди лака на китарата, това означава , че ако имаш китара вече лакирана и нарисуваш нещо върху нея, ще трябва пак да я лакираш за защита на рисунката, но тогава се и променя звука на китарата, става сякаш по глух, но разбира се тклонението не е чак толкова фрапантно.

Редактирано от flash_max
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
: :) не знам дали е точното място да си задам въпроса но надявам се някой ще ми помогне..........какви бои трябва да използвам.....възможно ли е да се отрази на звученето иииии ако имате интересни идеи за дизайн- :D мерси предварително

 

 

От доста време и на мен ми се иска да си изрисувам китарата,но все не се решавам,това което аз съм чувала е че за акустична китара най добре е да се използва маслена боя защтото е не е скъпо и не разваля сзвученето. Но това което не знам е колко време щте държи ако я нанесеш върху вече съшествуващото покритие на китарата... ако изчистиш боята на местата на които искаш да рисуваш и ако нанесеш нова боя и лак от горе картинката ште се запази за по дълго време,това всичкото се дължи на факта че боята се задържа по трудно на гладка повърхност (а повърхността на китарата е доста гладка)каквото и да решиш запомни 4е единственото нещо което не трябва да прави6 е да ползваш водна боя...

Относно идеите за дизаин и аз все о6те търся но още не съм попадала на нищо добро за акустичн китара...

Пожелавам ти успех и се надявам да ни покажеш снимка когато китарата ти е завършена ;)

Редактирано от malaguena87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен и двамата трябва да поизчакате още година-две с разкрасяването на китарите си и ще ви мине мерака. така ще си спестите доста главоболия (включително и факта че ще се ядосвате на себе си защо сте го направили). :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[

Относно идеите за дизаин и аз все о6те търся но още не съм попадала на нищо добро за акустичн китара...

Пожелавам ти успех и се надявам да ни покажеш снимка когато китарата ти е завършена :)

 

malaguena, на www.pamelina.com има страхотни рисувани китари. но са електрически....дано си харесаш някой дизайн :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eто нещо , което направих набързо. ако ти харесва, ползвай идеи! късмет с начинанието, но само не скапвай китарата!!!!!!

kitara.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами аз лично вобще н е бих се ядосвала,занимавам се с рисуване около 5-6 години (не правя изумителни и безгрешни картини напротив правила съм мнго грешки и точно заради това сега зная как да ги поправя,изтрия или замаскирам;)и освен това си мисля че следкато картините ми красят стените те могат да разкрасят и китарката ми :) каквато и картина да нарисува6ш - тя е уникат :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
: :wallbash: не знам дали е точното място да си задам въпроса но надявам се някой ще ми помогне..........какви бои трябва да използвам.....възможно ли е да се отрази на звученето иииии ако имате интересни идеи за дизайн- :wacko: мерси предварително

 

 

От доста време и на мен ми се иска да си изрисувам китарата,но все не се решавам,това което аз съм чувала е че за акустична китара най добре е да се използва маслена боя защтото е не е скъпо и не разваля сзвученето. Но това което не знам е колко време щте държи ако я нанесеш върху вече съшествуващото покритие на китарата... ако изчистиш боята на местата на които искаш да рисуваш и ако нанесеш нова боя и лак от горе картинката ште се запази за по дълго време,това всичкото се дължи на факта че боята се задържа по трудно на гладка повърхност (а повърхността на китарата е доста гладка)каквото и да решиш запомни 4е единственото нещо което не трябва да прави6 е да ползваш водна боя...

Относно идеите за дизаин и аз все о6те търся но още не съм попадала на нищо добро за акустичн китара...

Пожелавам ти успех и се надявам да ни покажеш снимка когато китарата ти е завършена :)

виждам че не си наясно с терминологията на някои действия като "шлайфане",шкурене" и т.н.,което го казвам не като упрек, но се радвам че сте ентусиасти в това отношение - да направите китарите си уникални и красиви.моето мнение е че каквото и да направите сами звукът на китарата ще се промени много и то към по лошо.посъветвайте се с лютиер.сериозно.покритието на акустичната китара е много особено,даже не бих казал че е боя.а тази маслена боя ще е по дебела и ще стане релефна рисунката.след шлайфане ще се замаже...може би нещо с аерограф...тука в форума някой предложи рисуване върху китари с аерограф...

аз лично много съм си пребоядисвал и рисувал една електрическа китарка,та даже и я рязах,пилих и и сменях и формата,но си остана орфей.

желая ви успех.

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

: :wallbash: не знам дали е точното място да си задам въпроса но надявам се някой ще ми помогне..........какви бои трябва да използвам.....възможно ли е да се отрази на звученето иииии ако имате интересни идеи за дизайн- :wacko: мерси предварително

 

 

От доста време и на мен ми се иска да си изрисувам китарата,но все не се решавам,това което аз съм чувала е че за акустична китара най добре е да се използва маслена боя защтото е не е скъпо и не разваля сзвученето. Но това което не знам е колко време щте държи ако я нанесеш върху вече съшествуващото покритие на китарата... ако изчистиш боята на местата на които искаш да рисуваш и ако нанесеш нова боя и лак от горе картинката ште се запази за по дълго време,това всичкото се дължи на факта че боята се задържа по трудно на гладка повърхност (а повърхността на китарата е доста гладка)каквото и да решиш запомни 4е единственото нещо което не трябва да прави6 е да ползваш водна боя...

Относно идеите за дизаин и аз все о6те търся но още не съм попадала на нищо добро за акустичн китара...

Пожелавам ти успех и се надявам да ни покажеш снимка когато китарата ти е завършена :)

вярно е че боята ще падне много бързо заради гладката повърхност затова вземаш шкурка #2000 да речем и я надраскваш.така боята ще се свърже с вече грапавата повърхност и с една ръка лак и стажа бетон.баща ми е бояджия и тои ми е казвал.при колите е така,за китарите :? не съм сигурен че ще е китара след тутаирането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не давай такъв кахърен съвет на девойките, пишман рокерю. Напротив - рисувайте, момичета. Не съм съгласен и със stanbog ("според мен и двамата трябва да поизчакате" - пич , това са жени, имам 20-тина вкъщи - баба, мама, жена, щерка и всякакъв вид лели; познават се не само по глаголната форма - нарисувалА, ядосвалА)- ще съжалявате , ако не го направите. Китарите са само средство за създаване на изкуство и колкото повече издевателства изтърпяват, толкова са по щастливи, защото това е тяхната карма - (за християните, които не вярват в прераждането - защото Бог така ги е възнаградил). В богатата си колекция от супер щастливи китари, имам и една акустична китара, напръскана със спрей за джанти в графитено сиво - подарък от най- добрия приятел - китарист - художник - е как свири тая жена - не е истина. А това за лютиера - ми кво да ви кажа - недейте, по добре си нарисувайте лютеница или териер поотделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
...занимавам се с рисуване около 5-6 години (не правя изумителни и безгрешни картини напротив правила съм мнго грешки и точно заради това сега зная как да ги поправя,изтрия или замаскирам :( и освен това си мисля че следкато картините ми красят стените те могат да разкрасят и китарката ми ...

 

Абсолютно съм съгласен - китарата ти също ще може да разкраси стената. Явно не разбирате от акустични инструменти, затова ще си позволя да дам един пример:

Правен е опит със сваляне на лака /спирторазтворим е/ от цигулка на стар италиански майстор и нанасянето му на новоизработена такава. Звукът на новата се доближил максимално до оригинала. Искам да кажа, че звукът на един акустичен инструмент зависи в огромна степен от качеството на лака.

 

Разбира се, както казах, ако целта ви е акустичният ви инструмент да краси някоя стена - напълно оправдани са експериментите с шкурка и яхтлак. Но може би форум за художници би бил по от полза...

 

Успех!

 

Влад

 

п.п.

В допълнение по въпроса дали обработката отзад ще промени или няма да промени звука - както каза рокера - отпред-отзад, няма значение...

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.

В допълнение по въпроса дали обработката отзад ще промени или няма да промени звука - както каза рокера - отпред-отзад, няма значение...

В.

 

Виж това е наистина много интересно допълнение! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.