Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl Z5 Footswitch


Recommended Posts

Здравейте,

 

търся някой който разбира и може да направи един Footsitch за Engl.

Ей тука му намерих схемите ама аз лично нищо не отбирам - http://www.houseofenglamps.com/products.asp?sku=Z5

 

А ей тука в тоя форум (на някакъв за мен непозант език е) има снимки на самоделен такъв педал.

 

Ако някой смята че може да се справи със задачата добре и цената не е астрономическа (нищо не разбирам от схемите и си нямам и представа колко биха стрували частите) ще му бъде възложена изработката.

 

 

Еми това е от мен ...

 

поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е идеята да се прави нещо което може да се купи за 190-200$ и още малко за доставката...при това оригинал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е идеята да се прави нещо което може да се купи за 190-200$ и още малко за доставката...при това оригинал :)

еми 190-200$ за педалиера е прекалено много според мен, като се има предвид че примерно двоен на маршал струва към 35EUR (2х35 = 70 EUR => към 100$ което е далеч от 190-200$) ... та затова се оглеждам дали някой може да помогне.

Ако не се намери/навие никой ще взема 2 двойни педали и така ...

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако ставаше с два двойни педала, Еngl нямаше да правят логика и да връзват през DB-9.

Но нали си печен, и с четири единични ще го направиш ...

Значи идеята е някой да "се навие да го направи евтиничко"

Тамън се бях засилил, тю язък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

кво те вълнува па теб дали ще го дам на някой да го направи или ще си го купя нов. Дококото разбирам ти си от големите мъдреци дето всичко разбират, много акъл дават ...

Значи идеята е някой да "се навие да го направи евтиничко"

Идеята е да не се набутам за нещо което не струва толкова само заради това, че пише Engl на него ... и става дума за няколко прекъсвача, шепа кабели и малко спойки, не говорим за ефекти, усилватели или нещо подобно.

 

И да ... кокото и да те е яд ще ми излезе много по-евтино, ще ми върши същата работа, а пък и имам и къде да го включа/ползвам на всичкото отгоре.

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схеамта честно казано са е направили безсмислено сложна. Усложняване с цел отказване за DIY :thumbs_up:

Нормално. Виждал съм и други решения които са усложнени по един или друг начин. Има доста по хентелигентни решения, дори и без релета както го е направил някой ентусиаст в горният линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, логиката е необходима за да се извършва действието само с едно натискане, Не че не може да играеш ръченица върху ключетата в тъмното за да постигнеш желаното.

А и защо трябва да се грижим за благосъстоянието на човек с толкова много знания и пари? Прав е metalhammer - имал пари за ENGL, скатал се за фуутсуича, и сега се търси някой балама да го компенсира. Е това ако не е тарикатлък? Ако имаш желание, наведи се...Аз не ти го препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си имаш поне малко интелект ще видиш на схемата доста неща - а не няколко кабела и ключа и малко спойки.

Дими, aко един footswitch за тебе е неверятно сложно съоръжение и пълно с какви ли не hi-teck истроии просто не се занимавай да му гледаш и схемите дори.

Аз съм информатик и от електротехника нищо не разбирам както вече писах в първият ми пост. Достатъчно интелигентен съм за да смятам че тоя педал не е нещо супер сложно (за някой обаче се оказва че е) и да преценя че цената е супер надута (подобни педалиери примерно на маршал струват наполовина).

 

... какво ми е грешно в логиката, я ми обясни моля те и какво толкова невероятни има в тоя footswich дето превключва 4 канала и що трябва да си купя за 200$ а не да търся възможност за по-изгодна изработка ?!?!? Я ми обяснте моля защото верно не разбирам от електортехника !!!

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да се извиня ама съм малко импулсивен.

 

Първо да поразгледаме фуут суичовете.

Един обикновен суич на маршал с един бутон представлява наистина един ключ кабел и жак.

 

Тва е един от двата основни подхода. Или:

 

Първи подход:

Поставяме си цялата логика релета опто превклучватели във самия амп.

фуут суича на маршал може да послужи за пример.

Тук ампа работи със всеки суич.

 

Втори подход:

Част от превклучващите се механизми се поставят в самия суич.

както в нашия сличай енгл

Тва се прави с цел потребителя да си купува само нашия суич.

 

Сега да обясним специално за нашия случай.

От схемата виждам диоди транзисторни операционни усилватели логически ис.

Първо повечето схеми в нета са сгрешени умишлено - за тея на Енгл гарантирам.

Ами навивам се аз да го направя купувам елемнетите, проектирам платка ецвам лепя , поръчвам кутия - ходя си по мъките

събирам го носиш ампа и хоп ами той не бачка.

Ти казваш - смотан майстор нищо не може да направи зимаш си ампа и си заминаваш.

Аз си оставам със загубено време (времето е пари) един куп ненужни чарколяци ала бала.

 

Извод всяко къстъм нещо струва много пари.

Тоя суич без амп няма да може да се направи , според тебе колко струва проектиране на платка проба дали работи ,налични инструментариум , загубеното време , части , кутия - добре изглеждаща ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека и аз да се извиня ако с нящо някой съм обидил !!!

 

е това вече е друго нещо ... защо до сега някой не седна да и драсне точно това та да ми стане ясно за какво става дума, а трябваше да се ругаем и псуаме между редовете. Седя и се чудя аз с какво съм засегнал ел. техниците из офрума при положение, че вие най-вече правите копия и подобрения на ефекти, усилватели и др. джаджи точно с идеята клиента да спести някой и друг лев ... та както и да е - разбрах къде е същността на проблема.

 

@Parni_Valjak

А и защо трябва да се грижим за благосъстоянието на човек с толкова много знания и пари? Прав е metalhammer - имал пари за ENGL, скатал се за фуутсуича,
това е типично шопско мислене - "може и да мене да ми и е зле ама на комшията трябва да му по-зле".
сега се търси някой балама да го компенсира

тва пък от къде го измисли?!?! разбирам се с агента дето ще го прави какви пари иска и ги получава. Пазарна икономика е това - един търси, друг предлага и цената е там където двамата си стиснат ръцете. Идеята на това е накрая и двамата да сме доволни ... а ти къде си в играта не знам - нито конструктивна критика, нито добра идея, нито конкретно предложение ... просто пишеш да си губиш времето от което нито ти нито аз имаме файда. Къв го дириш тука ?!?!

 

 

======================

сега по същество за footswitch-a

======================

 

Ей тука е гърба на ампа. Има входове за custom footswitch и 2 за стандартен footswitch. Та тая схема не мога да рзбера за тоя custom footswitch ли е или за стандартните?

 

За съжеление имам само един единичен маршалски footswitch и с него нищо не стана ...

 

 

Както и да е, един ваш колега за момента се нагърби да погледне за какво става дума и ако всичко е ОК в общи линии дискусията от тук нататаък е излишна. Пак сори ако съм засегнал или обидил някоя.

 

Относно рисковете ... ми има ги знам, и това е нормално - навсякъде има рискове. По принцип съм точен човек и не се правя на задник тъй че и да не стане нищп поне материалите ще си платя - все пак експеримента е заради мен.

 

аре със здраве

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене Parni_Valjak е един от малкото хора който може да ти направи къстам фуут суича както трябва , аз не бих се наел .

Така че не прибързвай.

 

Двата входа за обикновен суич са за такъв със стерео жак.

Този на маршал е с моно жак много ясно че няма да работи.

 

Тва което е направено във онзи форум е лесно за изработка - но ще има да натискаш по 2-3 превключвателя за постигане на определен саунд.

 

За вкъщи става за на живо едва ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а пък и имам и къде да го включа/ползвам на всичкото отгоре.

Това беше много важно уточнение! :recourse:

 

Не мисля, че ще стане толкова лесно, колкото мислиш. Аз за моя АМР си направих сам фуутсуича, но той е от тез простите - стерео жак, с два DPDT бутона. Докато тази дивотия е нечовешки бъкана с всевъзможни гадости и ще е ГОЛЯМА играчка за този, който се захване. Което автоматично води до висока цена. В крайна сметка може да спестиш малко, а да получиш неудовлетворяващ те на външен вид фуутсуич.

Инак успех желая! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление имам само един единичен маршалски footswitch и с него нищо не стана ...

 

 

 

аз имам този суич мога ти дам да пробаш

http://www.musiciansfriend.com/product/Pea...amp;src=3WFRWXX

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така или иначе ще пробваме с 2 двойни ама оригиналния има още 2 педала (6 общо) та затова си мислех че точно Z5 не минава през стандартните входове и затова май е толкова шибан за изработка ... де да знам вече и аз кво да мисля и направо се чудя на себе си - кво се разправям с неща дето не ме касаят и не си гледам баса

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.