Jump to content
Българският форум за музиканти

УКВ за китара


Recommended Posts

Какво е укв???

 

Аз имам схема за ДВ за китара. :)

Ако говориш за безжични устройства, то, ако нямаш 10-на годишен опит с конструиране на радиопредаватели - забрави.

Това е едното от устройствата, които НЕ МОГАТ да се направят евтино. Не забравяй, че ти трябва поне 90dB съотношение сигнал/шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и пича да иска схема на ВьЕФ за да си направи един и да го ползва като амп, знае ли човек :D Смешката прибирам в джоба на къци, откъдето я и взех и се съгласявам с Евтим. Мисля, че все пак бях мяркал нещо в някой руски сайт, но ако нямаш стабилни познания по електроника се съмнявам да ти бъде леко сглобяването на туй чудо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главния проблем е, че, ако е аналогово, трябва да използваш празна честота, освен това, трептящите кръгове се настройват тегаво, и ти трябват високочестотни осцилоскопи, честотомери, прецизни LC-метри и др. скъпа измервателна апаратура за професионален резултат. АКо схемата е цифрова, ти трябват и скъпи АЦП-ЦАП. Изобщо не може човек от сглобяване на усилвателчета и просто схемки, да скочи направи на сложни радиоапаратури.

 

Ти какви познания имаш в областта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сглобяването изобщо не ми е проблем нито частите. един от инжинерите в една фирма каза че ще ми го направи без да ми иска и стотинка само иска схема. а под УКВ разбирам безжично предаватено устройство. наистина биваше да го уточня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм... не знам да ти кажа - тези схеми са доста специализирани, и не са обикновен радиопредавател и приемник. Като съм на кеф, ще ти потърся схема, но този пич сигурен ли е, че може да се справи със задачата..

 

Да измисли платка за устройството, която да стане добре от първия път, да ти поръчва редки елементи от чужбина - изобщо има ли представа, че трябват рекордно високи съотношения сигнал/шум за това приложение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сглобяването изобщо не ми е проблем нито частите. един от инжинерите в една фирма каза че ще ми го направи без да ми иска и стотинка само иска схема. а под УКВ разбирам безжично предаватено устройство. наистина биваше да го уточня.

:):thx::hysterical: :hysterical: :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много проблемно е при свиренето с дисторшън. Там дори минимален входен шум, който се чува трудно, след минаване през дисторшън, би станал ЗВЕРСКИ шум. Утре ще се поразтърся за схема да видим какво ще излезе...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми незнам колко разира и колко не моя ччовек обаче при положение, че аз нищо няма да изгубя от тая цялата работа защо да не опитам. ако се получи ще спестя доста пари, ако ли пък не ще ми се наложи да извадя около 500 лв и да си купя. и все пак ако някой може да помогне ще съм му благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето един пример, който можеш да хванеш с FM радио. Схемата е елементарна, и човек с опит може лесно да я реализира.

Но ако искаш от изхода от FM радиото да минава през дисторшън.... :)

http://www.talkingelectronics.com/projects...eetleMkIII.html

 

От тази схема, с предусилвателче отпред може също да излезе нещо: http://www.maxim-ic.com/appnotes.cfm/appnote_number/1869

 

 

Ще потърся и по-сложни схеми де..

 

Но това са любителски джаджки... според мен единствения начин за надеждно и наистина безшумно пренасяне на сигнала е цифровото, и то с устройство, снабдено с протокол, който смята чексуми, и засича колизии, като компютърна мрежа.

 

Може би е възможно да се направят инфрачервени схеми....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....и то с устройство, снабдено с протокол, който смята чексуми, и засича колизии, като компютърна мрежа.....

 

Най-добре - една ЛАН карта или рутер преди усилвателя и работата заспива. :)

Шегата настрана.

 

Принципно добрите устройства, пренасящи сигнала по безжичен път, използват ли такива протоколи, проверки за цялост и т.н. ?

Питам информативно, защото примера с компютърната мрежа ми се видя странен, все пак там има пакетиране на данните, повторно изпращане ако нещо се е прецакало по пътя и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ми го направи без да ми иска и стотинка само иска схема.

 

Аз имам един познат, който каза че няма проблем да ми направи байпас на аортата, само да му дам анатомичен атлас с картинка, и да му наточа кухненския нож.... И няма да ми вземе дори стотинка....

 

Човече, защо не вложиш малко разум, нищо че си заслепен от възможната аванта, и да разбереш, че нещо се разминава... Знам, че няма да го направиш, ама доброто в мен ме кара да опитам...

 

Евтиме, не давай напразни надежди, че после ще тръгне мълва че си дал грешна схема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и пича да иска схема на ВьЕФ за да си направи един и да го ползва като амп, знае ли човек :lol: ...

А може и да иска да си направи 2-в-1 китара и радио, все пак тези струни само за свирене ли са? Антени са те, антенииии!!! :hysterical:

(BTW, две години съм ползвал радио "Селена" за китарен АМР. Но не питайте за качеството...)

 

 

 

Аз имам един познат, който каза че няма проблем да ми направи байпас на аортата, само да му дам анатомичен атлас с картинка, и да му наточа кухненския нож.... И няма да ми вземе дори стотинка....

Ха-ха-ах-аха-хаааааа. Размазах се!!! :hysterical: х 1024!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.