Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос към колегите композитори


Recommended Posts

Не знам дали е точно за тук тази тема. Понеже знам , че има доста хора тук, които се занимават с превене на музика.

 

 

Мой познат се интересува от следното.

 

Трябва да се направи готов продукт, около 50мин, стил ала саундтраците на "Кабаре" и "Мулен руж" , изцяло авторски. Това включва пеене на български. Ще се използва за авторски спектакъл, кадето акцента е на танците, и на живо танцьорите ще играят буфо на музиката и пеенето.

 

 

Та вапроса е: Има ли тук някой който мисли че може да свърши тази поръчка, ако да то нека обяви цена.

 

/говорим за цена на крайния продукт, в което да включва хонорари на изпълнителите както и студийното време ако е необходимо, като с продажбата му автора се отказва от всякакви авторски права в полза на поръчителя/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно дали в този музикантски форум има поне един колега композитор, който да отговори на този въпрос...

Все пак мисля, че като говориш за хонорари на изпълнителите и студийно време /АКО е необходимо?! че може ли иначе?/ не е лошо да имате идея с твоя приятел какъв състав ви трябва, вид и брой на изпълнителите най-малко. Че така зададен въпросът е малко общ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи най-напред не знам кой ще напише 50 мин. авторска музика и после ще се откаже от авторските права...

 

Но ако приемем че има такъв, нещата са най-грубо следните:

 

50 мин. материал предполага около 10-12 парчета. Едно парче върви от 500 до 3000 лв. в зависимост от това кой ти го прави.

Хонорарите на музикантите вървят от 50 лв. на час нагоре, като се предположи, че въпросните музиканти ще са кадърни и няма да се занимават с едно парче повече от един час.

Ако допуснем, че за всяко парче трябва да се плаща хонорар средно на трима човека - това прави по 150 лв. на парче.

Студийното време варира от 10 до 50 лв. на час в зависимост от студиото.

Едно парче при добра организация отнема около 10 часа = 100 - 500 лв.

 

Като направим сметка дотук, излиза, че това нещо ще струва минимум 7500 лв. и ще отнеме около месец работа.

 

 

Ако съм пропуснал нещо - допълнете.

 

 

П.П. Сметките ги правя в момента на око. Не претендирам да са супер точни и изчерпателни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Интересно дали в този музикантски форум има поне един колега композитор, който да отговори на този въпрос...

Все пак мисля, че като говориш за хонорари на изпълнителите и студийно време /АКО е необходимо?! че може ли иначе?/ не е лошо да имате идея с твоя приятел какъв състав ви трябва, вид и брой на изпълнителите най-малко. Че така зададен въпросът е малко общ...

 

виж колегата Chrysalid как е разбрал всичко. Това какъв състав, колко човека дали в студио или вкъщи ще се прави си зависи само от теб. Поръчката е за краен продукт, в това влиза и логистиката по производство.

 

 

А инъче съм напълно съгласен с chrysalid , аз също калкулирах подобна цена, която е съвсем приемлива.

Редактирано от aitapeapea
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се направи готов продукт, около 50мин, стил ала саундтраците на "Кабаре" и "Мулен руж" , изцяло авторски. Това включва пеене на български. Ще се използва за авторски спектакъл, кадето акцента е на танците, и на живо танцьорите ще играят буфо на музиката и пеенето.

 

Не съм сигурен дали правилно схващам писанието. Ако е това което е буквално написано, мога да осъществя проекта. За целта е нужен: сюжета, сценария и думите които трябва да влезат в музикалните теми на спектакъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ще отнеме около месец работа.

 

Ако съм пропуснал нещо - допълнете.

Времето за компизиране както и координацията с клинета го пропускаш - там също бих сметнал едно 3-4 месеца. Први се нещо, записва се демо (само на калвир примерно) и се обсъжда с клиента. Евентуално се променя това онова и тн. ... дори 3-4 месеца ми се виждат малко - 50 мин. музика не е никак малко и не е никак за подценяване. Там си трябва наистина професионалист да пипне от до - човек който има опит с подобни проекти а такива не вярвам да са толкова много в България.

 

Поздрави и успехи в начинанието

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се направи готов продукт, около 50мин, стил ала саундтраците на "Кабаре" и "Мулен руж" , изцяло авторски. Това включва пеене на български. Ще се използва за авторски спектакъл, кадето акцента е на танците, и на живо танцьорите ще играят буфо на музиката и пеенето.

 

Не съм сигурен дали правилно схващам писанието. Ако е това което е буквално написано, мога да осъществя проекта. За целта е нужен: сюжета, сценария и думите които трябва да влезат в музикалните теми на спектакъла.

 

 

Въпроса към момента не е че се търси някой който да изпълни проекта. Въпроса е ако някой може, каква цена би калкулирал за това.

 

А сюжета сценария и т.н естественно че ще бъдат осигурени, но е рано за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, много си подценил нещата. Аз на око ти казвам, че срока трябва да го умножиш по 10 а парите пак някъде по толкова (поне по 5)

Ако говорим за сериозен и качествен продукт де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За срока си абсолютно прав, пък за парите - затова съм написал минимум. Ясно е, че ще дойдат доста повече, ама все пак си има хора, които са склонни да направят компромис със качеството за сметка на парите :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По- добре се откажи - ще ти скъсат нервите и накрая пак няма да си доволен от качеството .....вярвай ми ....ако имаш кинти го направи навън ........съжалявам ама в България всеки гледа да взима пари без да си свърши работата ...кофти е да си го признаем ама ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По- добре се откажи - ще ти скъсат нервите и накрая пак няма да си доволен от качеството .....вярвай ми ....ако имаш кинти го направи навън ........съжалявам ама в България всеки гледа да взима пари без да си свърши работата ...кофти е да си го признаем ама ...

 

Maлко тъжно, но имаш известно право. Вече получих две оферти от чужденци и цените са в рамките на 4 цифри и то в лева, но разбира се това нищо не означава. Благодаря инъче на колегите съфорумци за мненията, надявам се темата да продължи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.