Jump to content
Българският форум за музиканти

Metallica - Breadfan


Dylan_101

Recommended Posts

Eдин кавър на Металика и от мен.

 

Да си призная никога не съм им бил особен фен, но след като започнах да се занимавам със записи разбрах колко уникално звучене имат. И така, това не е кавър на парчето (то си личи от некадърното свирене), което и без това е кавър, а е по-скоро кавър на звученето.

 

Как ви се струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдин кавър на Металика и от мен.

 

Да си призная никога не съм им бил особен фен, но след като започнах да се занимавам със записи разбрах колко уникално звучене имат. И така, това не е кавър на парчето (то си личи от некадърното свирене), което и без това е кавър, а е по-скоро кавър на звученето.

 

Как ви се струва?

 

Звученето е толкова идентично, че бих го сбъркал с оригинала. Все пак е малко по-изчистено и може да се каже че звучи по-добре. Трябвало е да направиш цялата песен. Аз мислех преди време да запиша Disposable Heroes ,за която Цеко ми даде неговия бекинг трак, но също така не беше цялата песен и се отказах, защото исках да направя нещо завършено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдин кавър на Металика и от мен.

 

Да си призная никога не съм им бил особен фен, но след като започнах да се занимавам със записи разбрах колко уникално звучене имат. И така, това не е кавър на парчето (то си личи от некадърното свирене), което и без това е кавър, а е по-скоро кавър на звученето.

 

Как ви се струва?

 

Звученето е толкова идентично, че бих го сбъркал с оригинала. Все пак е малко по-изчистено и може да се каже че звучи по-добре. Трябвало е да направиш цялата песен. Аз мислех преди време да запиша Disposable Heroes ,за която Цеко ми даде неговия бекинг трак, но също така не беше цялата песен и се отказах, защото исках да направя нещо завършено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли отваря? Пробвай с десен клавиш и save as...

 

Китарите са записвани със zoom gfx-4. Тембъра им идва от каб-импулс плюс разни еквилайзери.

 

Парчето не е цялото, щото идеята ми не беше да правя кавър. Може и да го запиша цялото някога, ама едва ли ще е скоро. А и имам да поработя по перформънса доста, особено на куплета хич не го докарвам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли отваря? Пробвай с десен клавиш и save as...

 

 

Като ти казвам.... значи не става че съм бос в кумпутрите съм бос съм ама

чак толкова :greenangel: Нито от единия ми доставчек става, нито от другия, понеже имам два :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, странно но сървъра на който го ъплоудвам променя разширението на файла на .mp2, може би това е причината...

 

Както и да е, ето и putfile версията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

да кажем че прочетох ,че си го записвал сьс ЗУМ

ок - за зум си го докарал

но си звучи като записано сьс ЗУМ - независимо от каб импулсите и ала бала

едно ефтино бумтене на басите от което няма да се отьрвеш - докато не смениш Зума

казвам добре е - тоест направил си това което може -но сьс Зум.

барабаните звучат особенно не истински

 

говоря за звука само

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баа, много е близко ве. Ако го направиш малко по-плътно с още една китарка примерно в началото, ще зазвучи супер яко. Това не знам от къффф зуум е, ако наистина е от такъв, обаче е много готино. :)

Трябва малко да отрежеше ниските и мисля да понамалиш атаката на куплетите, които аз винаги съм свирел по изключително различен начин.

На барабаните не знам къфф им е проблема, звучат доста прилично освен бързите накрая (1:13) и фуса в началото.

 

Много ме накефи звученето мене. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да кажем че прочетох ,че си го записвал сьс ЗУМ

ок - за зум си го докарал

но си звучи като записано сьс ЗУМ - независимо от каб импулсите и ала бала

едно ефтино бумтене на басите от което няма да се отьрвеш - докато не смениш Зума

казвам добре е - тоест направил си това което може -но сьс Зум.

барабаните звучат особенно не истински

 

говоря за звука само

Aбе ТОНИ, аман от даване на акъл. Що ми убягва да съм чул нещо записано от теб да видим ти как ги правиш тия неща?

Звука на Dylan_101 е повече от добър, независимо дали е записвано със Зуум или не. От нещата ,които той е пускал досега не съм чувал лош звук. Друг е въпроса кой как го разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Присъединявам се. И да кажем че ПРОЧЕТЕ, че е записвано със зуум, а не че го ЧУ :)

 

И аз мисля че звука е много автентичен. Ниските само идват прекалено. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а е по-скоро кавър на звученето.

 

Как ви се струва?

 

 

мисля , това е основният вьпрос на Делян - не виждам някьде да е писано, че всеки трябва да изказва

хвалебстено слово, ОСАНА и прочее...

с крашьра си пописахме малко лични - горе -долу избистрихме позициите.

 

Ако Делян е хепи с този звук -и за него е ОК - и за мен е ОК!

всьщност не е казал - просто си правя проба, доколко мога да докарам някакьв подобен на Металика звук с тоя Зум дето го имам- ако е така - ок.

Ако е за по - амбициозен проект - който да довьрши - и да каже - ето аз записах кавьр на Металика -

- макар и да не го познавам лично ,бих му казал като на приятел - Презапиши с друг звук.

(мисля, че става ясно от предният ми пост)

Целта ли е (на форума и на този подраздел) всеки да те хвали и да ти казва колко си велик?

Ако е така, добре - но ще ми заприлича на онези женски списания като Kосмополитьн - дето препорьчват на читателките си, да казват на мьжете си колко са велики и тн.

Хубаво дори - да има 10 000 мнения - че това е ЗВУКА , аз нямам ли право на обратното мнение?

 

МОЖЕ ПЬК, ДЕЛЯН НЕГО ДА ИСКА ДА ЧУЕ...

 

 

 

Обикновено човек чува това което иска да чуе или тези които иска да чуе,

а най добре е да слуша собствения си глас.

Така че Деляне, ако собственият ти глас казва - това е звука - go for it.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е трябва някой да се фане и да го закове вокално тоз парчок щото е един от най мощните о едно време, дету ми настръхват топките само като се заприказва за него

много глупости шъ изпиша бе да искам :punk_guitar::)

 

Оле Оле и Оле Металика Форевър(до черния албум де( и до някъде включително,и абсолютно за мен де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.