Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Acoustic Simulator Ac-2


Valserp

Recommended Posts

Много ме съблазнява ефектчето, ама нямам къде да го пробвам - само по поръчка ще ми го докарат... пък 250 лева...

 

Та някой има ли някакви впечатления от играчката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СИмулатор като симулатор. Прави китарата по-така подходяща за целите на акомпанимента, но в същността си е бандпас и notch филтри, няма да направи китарата акустична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време го имах за малко.Бях го взел от Ebay,никак не ми хареса и го продадох.В микс горе долу върши някаква работа,но ако свириш сам,звучи ужасно(лично мнение).Според мен е доста лоша инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че би имал по-голям успех с китара за акомпанимент, ако вместо въпросния ефект, използваш еквилайзер и компресор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм ефекта доста (над 100 свирения на живо с него) и имам смесени чувства от него. За това, което е - върши работа. А именно - при акомпаниране в банда да не се налага да сменяш китари и да пускаш ефекта. Но за импровизация, свирене в малък състав (примерно дует) - гола вода. Отделно имах един сериозен проблем с него, който така и не реших без намесата на другите ефекти - при пускане на педалчето нивото на звука пада доста и става по-тихо, дори и когато е усилено до край от самият ефект.

За свирене на кавъри по кръчмите - става. За записи и сериозен концертен звук - по-добре не.

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да вметна, че го има в РФ, така че можеш да го пробваш. Аз също се изкушавам от него, ама все не намирам време да го пробвам, пък сега, като чета темата, май губя желание. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм АС-2 и не останах доволен.Понеже ще имам и аз нужда от нещо такова съм се насочил към АС-3.Не знам обаче как ще звучи наживо и с бенд. Ето демото http://www.rolandus.com/products/demo.aspx...52&ref=boss

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.